جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲
کمبود اعتبار دلیل اجرایی نشدن شهرداری الکترونیکی در شیراز است

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شهرداری الکترونیک به دلیل عدم تخصیص اعتبار لازم، عدم وجود سرورهای لازم، عدم پشتوانه امنیتی کافی شبکه و سایر زیرساخت‌ها از دلایل اجرایی نشدن شهرداری الکترونیکی در شیراز است.

Print Friendly, PDF & Email

غلام‌علی ترابی در سی و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری حضرت صدیقه طاهره (س) و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای غواص و عملیا‌ت‌های آبی و خاکی، اظهار کرد: استمرار و پیگیری رسیدگی به وضعیت ناهنجار موجود در بافت تاریخی فرهنگی شیراز و ساماندهی کارتن خواب‌ها، متکدیان و معتادان در این محدوده شهر از تمام مسئولین امر از جمله استاندار،فرماندار، نیروی انتظامی فارس، سازمان بهزیستی و غیره انتظار می‌رود.

وی با تشکر از شهردار و معاونت‌ اجرایی شهرداری افزود: یکی از مشکلات در بدنه شهرداری شیراز رسیدگی به وضعیت مراجعه‌کنندگان مردمی به بخش‌های مختلف شهرداری است.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز  گفت: در حال حاضر بیشتر افراد مراجعه‌کننده به شهرداری رضایت مندی مطلوبی از نحوه خدمات این مجموعه نداشته و شاهد نابسامانی گسترده در ساز و کار اداری شهرداری هستند.

وی فراوانی مراجعه‌ها، متنوع بودن درخواست‌های مردمی، عدم تخصیص کافی نیروی انسانی، عدم وجود برخی زیرساخت‌ها و یک سیستم صحیح و سالم پاسخگویی از جمله دلایل ایجاد نارضایتی‌های مردمی از مجموعه شهرداری دانست.

ترابی با اشاره به تلاش‌های متعدد در سال‌های اخیر برای اصلاح این وضعیت، ایجاد شهرداری الکترونیک را به عنوان یک راهکار برای برون‌رفت از وضعیت فعلی را جزء این اقدامات دانست و افزود: باید توجه داشت که برای اجرایی کردن یک طرح خوب باید زیرساخت‌های لازم آن نیز تهیه شده سپس به مرحله اجرا درآورد.

وی با بیان اینکه شهرداری الکترونیک به دلیل عدم تخصیص اعتبار لازم و بدون در نظر گرفتن شرایط ابتدایی وارد فاز اجرایی شد، خاطر نشان کرد: عدم وجود سرورهای لازم، عدم پشتوانه امنیتی کافی شبکه و سایر زیرساخت‌ها  از دلایل اجرایی نشدن درست شهرداری الکترونیک است.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز یکی از مشکلات شهروندان در مراجعه به شهرداری را عدم ارائه ریز محاسبات عوارض خود برای پرداخت عنوان کرد و گفت: با برداشت‌های غلط و واهی این حق مسلم شهروندان ضایع می‌شود.

وی با بیان اینکه آنچه نباید مورد غفلت قرار گیرد این است که نظام اسلامی ما متکی به اراده، حضور و پشتوانه مردم است، گفت: هر مسئله‌ای که باعث خدشه‌دار شدن این پشتوانه عظیم شود قابل اغماض و چشم‌پوشی نیست.

ترابی با اشاره به این فرموده امام  راحل (ره) که «مردم ولی نعمت ما هستند و باید ولی نعمت خود را قدرانی و خدمت کنیم»، افزود: این سخن امام خمینی (ره) باید دغدغه شبانه‌روزی همه مسئولان امر باشد.

وی رفع مشکل عدیده مردمی مرتبط با سازمان بزرگ شهرداری را نیازمند تعامل گسترده و کار جهادگرانه دانست و اظهار کرد: به طور یقین شهردار جهادگر شیراز دغدغه خدمت به مردم را دارد و این مطلب از باب تذکر و یادآوری عنوان شد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز افزود: در گام بعدی باید به بحث برون‌سپاری خدمات شهرداری به عنوان یک مسئله جدی و ضروری با اولویت زمانی توجه جدی شده و در دستور کار شورای اسلامی شهر و شهرداری قرار گرفته تا با اجرای به موقع و خوب قدمی برای رضایت‌مندی شهروندان شیراز برداشته شود./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری