جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲
حواشی جنجالی پنجاه و دومین جلسه شورای شهر تهران

حافظی در نطق پیش از دستور از پشت‌پرده بودجه ۹۳ شهرداری خبر داد و پس از آن دبیر، رییس کمیسیون برنامه و بودجه بیانه ای تحت عنوان «دوران بگم بگم ها تمام شد/ همه حرفهایتان را بزنید» که در پاسخ به تذکر حافظی بود در بین حاضران در صحن شورا و خبرنگاران پخش کرد.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش خبرنگار شهرخبر، پنجاه و دومین جلسه شورای شهر با حواشی بسیاری برگزار شد در حالی که پرویز سروری در نیمه های جلسه طی تذکی به رییس شورای شهر گفت: جلسه امروز از ساعت ۱۰:۳۰ شروع شد و جلسه روز یکشنبه نیز از همین ساعت شروع شده بود. تمام دستور جلسات با تذکرات پیاپی شروع می‌شود و با تذکر نیز ادامه پیدا می‌کند. در حقیقت با توجه به این روند که در صحن شورا به وجود آمده، جالب است که شورای چهارم به عنوان شورای حاشیه‌ها نامیده شده است.

این جلسه با طق پیش از دستور حافظی، رییس کمیسیون سلامت و خدمات شهری شروع شد و وی با اشاره به اینکه در برخی مصوبات شورای شهر تهران در خصوص بودجه سال ۹۳ شهرداری به برنامه پنج ساله دوم استناد شده است، گفت: با توجه به اینکه این برنامه هنوز ابلاغ نشده است تبصره‌هایی که در آنها به برنامه پنج ساله دوم استناد شده وجاهت قانونی ندارد.

این موضوع بازخوردهای فراوانی ازاعتراض دبیر، رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تا تذکرات برخی از اعضای شورا را تا پایان جلسه به همراه داشت.

در جلسه شورای اسلامی شهر تهران طرح تغییر نام خیابان نلسون ماندلا واقع در محدوده منطقه ۳ شهرداری تهران به «مهیار» امروز در دستور کار شورا قرار گرفت. همچنین میدان جوانان به اسم کاظم معتمد نژاد تغییر می‌کند. این میدان  واقع در محدوده منطقه ۳ شهرداری و در نزدیکی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی است.

در این جلسه از سید ‌مناف هاشمی معاون سابق برنامه‌ریزی شهرداری تهران و همچنین تقوی معاون حقوقی و امور شوراهای شهرداری تهران تجلیل شد.

طرح تشکیل ستاد استقبال از بهار فاطمی به صورت «طرح احیای فرهنگ فاطمی» نیز که توسط رییس کمیسیون فرهنگی مطرح شد به تصویب اعضای شورای شهر رسید.

دوستی در اعتراض به عدم توجه ساعی به تذکراتش به وی خطاب کرد: حواست به تذکرات نیست و همچنین از دستگاهی که برای نشان دادن اجازه نطق وجود دارد ایراد گرفت.

دوستی که تذکرش را با تاخیر مطرح کرد خطاب به رییس شورا گفت: در خصوص تذکر حافظی درباره بودجه ۹۳ باید منتظر اصلاحیه فرمانداری بود تا پس از آن اعضا مجدد تبصره ها را بررسی کنند و همچنین تاکید کرد شورا نباید خود را ذلیل و کوچک در مقابل شهرداری بداند.

مسجد جامعی در پاسخ به دوستی با تاکید بر اینکه شورای چهارم خود را ذلیل نمی داند چرا که این شورا برای اولین بار کارخانه ای را در منطقه ۱۸ تعطیل کرد و همچنین پروژه ایران زمین را نیز قبل از اینکه بحث حقوقی و قانونی بابک زنجانی مطرح شود متوقف کرد.

وی ادامه داد همه اعضای کمیسیون های مختلف به یکدیگر اعتماد دارند و من نیز بر اساس اعتمادی که به رییس کمیسیون برنامه و بودجه داشته نیازی به بازخوانی مجدد قبل از ارسال بودجه و تبصره های ۹۳ به فرمانداری ندیدم.

دبیر رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: اسنادی دارم که  با آنها می توانم پاسخ تذکر حافظی را بدهم. وی بعد از آن بیانه ای تحت عنوان«دوران بگم بگم ها تمام شد/ همه حرفهایتان را بزنید» که در پاسخ به تذکر حافظی بود در بین حاضران در صحن شورا و خبرنگاران پخش کرد.

قناعتی به عنوان مخالف طرح اینکه منزل آیت الله دوانی به یک مرکز فرهنگی تبدیل شود به عدم توجه هیئت ریسه اعتراض کرد و رییس شورا در پاسخ به وی گفت : می توانی برای اینکه اعتراضت دیده شود در کنار دوستی بنشینی.

مجتبی شاکری نیز طی تذکری از ۴۰ میلیارد هزینه ساخت مسجدی در کنار پارک شهر واقع در چهار راه ولیعصر خبر داد و گفت: این مسجد که از سال ۸۳ تا به کنون در حال ساخت می باشد از هیچ هویت ایرانی اسلامی برخوردار نبوده و بر اساس مکتب فرانوگرایان در حال احداث است.

لایحه «اجازه خرید شرکت های سودآور شهرداری و تاسیس شرکت پیشتیبانی مادر(هلدینگ) توسط سازمان بازنشستگی شهرداری تهران» که یک بار دیگر هم در صحن شورا بررسی شده و به کمیسیون ارجاع شده بود؛ بار دیگر به دلیل تعدد پیشنهادات اعضا به کمیسیون برنامه و بودجه بازگشت.

ای لایحه با حواشی بسیاری مواجه شد تا جایی که برخی کارکنان  شهرداری و اعضای شورا را دور صندلی رییس شورا جمع کرد و بحث و جدل این افراد تا پایان جلسه شورا ادامه یافت.

در آخرین لحظات جلسه شورا طرح پارک پردیسان که توسط حقانی مطرح شد به تصویب رسید.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری