جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲
در سال ۹۳ بودجه ورزشی شهرداری تهران ۱۸۰ میلیارد تومان است

رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران گفت: با حمایت اعضای شورای شهر ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار ورزشی برای زیرساخت‌ها و فعالیت‌های ورزشی در سال ۹۳ دریافت خواهیم کرد.

Print Friendly, PDF & Email

محمد آقامیر در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص فعالیت‌های ورزشی شهرداری تهران گفت: سازمان ورزش شهرداری تهران گام بلندی را ظرف ۴ سال گذشته برداشته تا بتواند منویات مقام معظم رهبری را اجرا کند. اگر همه دستگاه‌های اجرایی در این زمینه به ما کمک کنند شاهد تحولی در زمینه‌های اخلاقی و اجتماعی ورزش خواهیم بود. وقتی که مسائلی خلاف بر عرف جامعه در ورزش دیده می‌شود این به آن معنی است که ما در این زمینه کوتاهی کرده‌ایم و شهرداری با وجود ۱۲۰۰ ایستگاه تندرستی، ۲۵۰ مجموعه ورزشی سرپوشیده و روباز و ۵۵ مجموعه آبی توانسته این ظرفیت‌سازی را برای شهروندان خوب تهرانی انجام دهد و ما در سال ۹۲، ۳۵ درصد افزایش بهره‌وری و فعالیت نسبت به سال ۹۱ داشته‌ایم و این نشان‌دهنده این است که ما به هر میزانی ظرفیت‌سازی کنیم جوانان ما استقبال می‌کنند.

وی ادامه داد: رویکرد دیگر ما پرداختن به موضوع بانوان است، بانوان طی نظرسنجی که داشته‌ایم ۶۲ درصد فقر حرکتی داشته‌اند و امروزه این فقر حرکتی به زیر ۴۰ درصد رسیده است و بیش از ۷۰۰ مدرسه دخترانه را به وسایل ورزشی مجهز کردیم. توجه به بانوان توانسته سلامت جامعه را تضمین و تأمین کند.

رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران درباره صحبت‌ها بهنام ابوالقاسم‌پور که گفته بود هیأت فوتبال تهران با سازمان ورزش شهرداری همکاری نمی‌کند و از زمین فوتبال‌های تحت نظر شهرداری استفاده‌ای نمی‌شود، تصریح کرد: من صحبت‌های ابوالقاسم‌پور را نخواندم اما چیزی که می‌دانم این است که مجموعه وزارت ورزش و فدراسیون‌ها با ما تعامل خوبی دارند و با این تعامل توانسته‌ایم کار را پیش ببریم. ما نامهربانی از کسی ندیده‌ایم. ما دنبال استعدادیابی نیستیم و به دنبال قهرمان‌پروری نیستیم چون مقیاس کاری ما محله‌های شهر تهران است.

سردار آقامیر درباره اینکه گفته می‌شود شهرداری تهران قصد دارد برای خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس وارد عمل شود، گفت: بحث حاشیه‌ای در این زمینه وجود داشت اما من از مسئولان در این زمینه چیزی به عنوان موضوع اصلی نشنیدم. پولی که ما از شورای شهر دریافت می‌کنیم برای ورزش همگانی است که به عنوان فعالیت‌ها به ما می‌دهد. بخش دیگری از اعتبارات برای توسعه زیرساخت‌ها استفاده می‌شود. این را برای اولین بار می‌گویم که ما با حمایت اعضای شورای شهر  ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار ورزشی برای زیرساخت‌ها و فعالیت‌های ورزشی در سال ۹۳ دریافت خواهیم کرد.

وی گفت: برای ورود به ورزش قهرمانی هیچ ساز و کاری دیده نشده است مگر اینکه بخش‌های اقتصادی شهرداری وارد این قضیه شوند به طور مثال کمک‌های مالی را بانک شهر انجام می‌داد که در بخش اسپانسرینگ است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری