جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲
بودجه ۲۸ هزار میلیارد ریالی شهرداری تبریز به تصویب رسید

سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز از تصویب لایحه ۲۸ هزار میلیارد ریالی بودجه سال ۹۳ شهرداری این کلانشهر خبر داد.

Print Friendly, PDF & Email

سعید حاجی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: گفت: لایحه بودجه سال ۹۳ شهرداری تبریز پس از برگزاری ۹ جلسه رسمی و فوق العاده، با برخی اصلاحات و اعمال تغییراتی به تصویب رسید.

وی با اشاره به رشد ۲۵ درصدی بودجه سال آینده شهرداری تبریز نسبت به سال ۹۲ افزود: رقم خالص بودجه پیشنهادی بدون احتساب ارقام تکراری ۲۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال بود اما با توجه به برخی پیشنهادات اعضای شورا و به تبع آن افزایش تعداد طرح‌های عمرانی، این میزان ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال افزایش داده شده و در نهایت بودجه سال ۹۳ شهرداری تبریز در رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال نهایی و تصویب شد.

سخنگوی شورای اسلامی تبریز اضافه کرد: به گفته شهردار تبریز، کل طرح‌های پیشنهادی اعضای شورا برای اجرا در سال ۹۳ افزایشی معادل ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریالی را طلب می کرد، اما با توجه به محدودیت منابع و احتمال تحقق نیافتن این میزان افزایش درآمد، طرح های پیشنهادی بر اساس ضرورت و اهمیت اجرا، اولویت‌بندی و در لایحه بودجه لحاظ شد.

حاجی‌زاده مهم‌ترین ویژگی لایحه بودجه سال ۹۳ شهرداری تبریز را اولویت‌بندی طرح‌ها و ارائه برنامه زمانبندی عنوان و خاطر نشان کرد: ارائه برنامه زمان‌بندی خواست اعضای شورا بود و بر اساس اعلام و تعهد شهردار تبریز در صحن علنی شورا، طرح‌های پیش‌بینی شده در لایحه بودجه سال ۹۳ به نسبت حجم کار، حداقل تا یک و حداکثر تا سه سال آینده آغاز، اجرا و افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین ارائه برنامه زمان‌بندی برای طرح‌های عمرانی این امکان را به اعضای شورا فراهم می‌کند تا وظیفه نظارتی خود را دقیق‌تر انجام دهند و این رویکرد، گامی مهم در تحقق به موقع وعده‌های داده شده به مردم محسوب می شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز از دیگر ویژگی‌های لایحه بودجه سال آینده را، اصلاح آیین‌نامه رفاهی کارکنان شهرداری تبریز بیان کرد و گفت: نکته طلایی این تصمیمات که برای نخستین بار در مورد کارگران مجموعه شهرداری اجرایی می‌شود بهره‌مندی نیروهای شرکتی و استیجاری از امکانات رفاهی و برخورداری از کمک هزینه‌های معیشتی است و رویکرد حمایتی اعضای شورا، برای کاهش تبعیض و رعایت عدالت در پرداختی‌های کارکنان به ویژه حمایت از کارگران خدوم و زحمتکش مجموعه شهرداری است.

حاجی‌زاده در تشریح اولویت‌های بودجه سال آینده شهرداری این کلانشهر عنوان کرد: بهبود محیط شهری، توسعه حمل و نقل و عبور و مرور شهری و برنامه‌ریزی توسعه شهری سه اولویت اول بودجه سال ۹۳ شهرداری تبریز است.

به گفته وی، در سال ۹۳ برای احیاء بافت فرسوده، ساماندهی حاشیه نشینی، توسعه فضای سبز و توسعه حمل و نقل عمومی بودجه خوبی دیده شده است.

این مسئول با اشاره به افزایش قابل توجه سهم سازمان‌ها و شرکت‌ها در بودجه سال ۹۳ افزود: میزان خالص اعتبارات اختصاصی به سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به شهرداری تبریز در سال آینده معادل ۴۹ درصد کل بودجه است و در این میان شرکت توسعه و عمران آذربایجان، سازمان توسعه و عمران، سازمان قطار شهری و شرکت واحد اتوبوسرانی بیشترین اعتبارات را دارا هستند.

وی با بیان اینکه ۷۸ درصد رقم خالص بودجه سال آینده در بخش عمرانی هزینه می‌شود، اضافه کرد: در سال ۹۳ اجرای بیش از ۶۵۰ طرح عمرانی در بخش‌های مختلف پیش بینی شده که نزدیک به نصف این طرح‌ها جدید و بقیه، طرح‌های ناتمام سال‌های گذشته است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز متذکر شد: بر اساس اعلام مسئولان شهرداری، سال ۹۳ شاهد اجرا، تکمیل و افتتاح نزدیک به ۳۰ طرح مسیرگشایی در مناطق مختلف تبریز خواهیم بود.

حاجی‌زاده اذعان داشت: همچنین برای تحقق بودجه سال ۹۳ شهرداری تبریز، فروش ۵ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت و دریافت ۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات، در لایحه پیشنهاد و پیش بینی شده که این ۹ هزار میلیارد ریال برای احیای بافت‌های فرسوده و ساماندهی حاشیه‌نشینی اختصاص خواهد یافت.

وی اطمینان داد در روند بررسی لایحه بودجه سال ۹۳ شهرداری تبریز، عدالت در توزیع بودجه برای حرکت به سمت توسعه متوازن شهر، به عنوان دغدغه اصلی و اولویت اساسی اعضای شورای شهر تبریز رعایت شده است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری