جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲
تخفیف ۱۰۰ درصدی جریمه بدهکاران به شهرداری شیراز

معاون اداری مالی شهردار شیراز گفت: با توجه به مصوبه شورای شهر، ۱۰۰ درصد جریمه بدهکاران به شهرداری، اگر تا پایان امسال بدهی خود را پرداخت کنند، بخشوده می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email

محمدحسن اسدی بعد از ظهر امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به آغاز توزیع اوراق مشارکت در اواخر امسال اظهار داشت: با موافقت بانک مرکزی ۳۵۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت توسط شهرداری شیراز منتشر می‌شود.

معاون اداری مالی شهردار شیراز با بیان اینکه دارندگان اوراق مشارکت از هفت تا ۱۲ درصد تخفیف عوارض شهرداری بهره‌مند می‌شوند، تصریح کرد: قرار است ۱۹۰ میلیارد تومان آن امسال و ۱۶۰ میلیارد تومان نیز مهر ماه سال آینده، اجازه انتشار داده شود.

وی با بیان اینکه با مکانیزم‌ در نظر گرفته شده، در ین حال آنکه اقبال بسیاری از سوی مردم به اوراق مشارکت را شاهد نیستیم، اما امیدواریم ۱۰۰ درصد اوراق فروخته شود، تصریح کرد: اگر بانک مرکزی با انتشار و عرضه اوراق مشارکت شهرداری موافقت کند، با توجه به حجم ۱۹۰ میلیارد تومانی این اوراق، بیش از ۱۰۰ درصد بودجه محقق می‌شود.

وی در بخش دیگری از این نشست خبری به اعمال تخفیف ۲۰ درصدی برای پرداخت‌کنندگان نقدی عوارض که ۱۰۰ درصد بدهی خود را پرداخت می‌کنند، اشاره و اضافه کرد: اگر بدهکاران ۵۰ درصد بدهی خود را پرداخت کنند، ۱۰ درصد تخفیف شامل آنان می‌شود.

اسدی با اشاره به مصوبه اخیر شورای اسلامی شهر شیراز گفت: تسهیلاتی برای فعالان بخش ساختمان در نظر گرفته شده تا بتوانند پیش از گرفتن پروانه، با ارائه حداقل مدارک، موافقت‌نامه گرفته و کار خود را آغاز کنند وی اضافه کرد: این موافقت‌نامه با توجه به متراژ ساخت و ساز دارای مدت اعتبار تا سقف سه سال است و مشمول یک نوبت تمدید بدون هزینه نیز می‌شود.

معاون اداری مالی شهردار شیراز یادآور شد: از ابتدای فروردین سال ۹۳، متقاضیان پروانه ساختمانی، پیش از صدور پروانه باید مفاصاحساب پرداخت بیمه کارگران ساختمانی را از تامین اجتماعی دریافت کنند البته این مبلغ در سال ۹۲ و بر اساس مصوبه مجلس، از مردم دریافت نمی‌شد.

اسدی با اشاره به دوشیفته شدن کار در شهرداری‌های مناطق شیراز تا پایان سال، گفت: با توجه به تراکم حضور مردم در روزهای پایان سال در شهرداری‌های مناطق، ساعت کار را به‌شکل یک‌سره از صبح تا ۱۸ بعدازظهر تعیین کرده‌ایم.

معاون اداری مالی شهردار شیراز از بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم عوارض شهرداری تا پایان فروردین ماه سال ۹۳ خبر داد و افزود: با توجه به تصویب لایحه بخشودگی جرائم دیرکرد عوارض شهری توسط شورای اسلامی شهر، شهروندان شیرازی می‌توانند تا پایان فروردین ماه سال آینده برای تسویه بدهی خود اقدام کنند.

وی اضافه کرد: کسانی که بدهی آنها بالای ۳۰ میلیارد تومان است با معرفی به بانک شهر بدهی آنها به صورت اقساطی پرداخت می‌شود.

اسدی در ادامه با بیان اینکه تا پایان بهمن ماه سال جاری، ۸۳ درصد از کل بودجه یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی شهرداری شیراز محقق شده است ابراز امیدواری کرد در روزهای باقی‌مانده، بیش از ۹۰ درصد این بودجه محقق شود.

وی با توجه به شرایط موجود و کاهش حجم ساخت‌ و سازها به دلیل رکود بازار مسکن، تحقق ۸۳ درصدی بودجه شهرداری را یک موفقیت دانست و با اشاره به تصویب بودجه ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی سال آینده شهرداری شیراز، خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر شیراز، در کنار این بودجه تکلیفی را برای جذب سرمایه‌گذار به مبلغ یک‌هزار میلیارد تومان، برای شهرداری در نظر گرفته که به‌نوعی به بودجه اضافه می‌شود./فارس

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری