جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲
مبارزه با جانوران موذی در دستور کار شهرداری تهران
مديرعامل شرکت ساماندهي مشاغل شهرداري تهران با بيان اينکه لانه موش‌هاي شهر را تخريب مي‌کنيم، گفت: ظرف شش ماه مشکل موش در تهران حل و مردم به خوبي اين موضوع ...

مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهرداری تهران با بیان اینکه لانه موش‌های شهر را تخریب می‌کنیم، گفت: ظرف شش ماه مشکل موش در تهران حل و مردم به خوبی این موضوع را حس می‌کنند.

رضا قدیمی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به جانوران موذی در شهر تهران گفت: مبارزه با جانوران موذی در دستور کار شهرداری تهران قرار دارد.

وی با بیان اینکه شرکت ساماندهی مشاغل حدود ۲۰ سال تجربه مبارزه با جانوران مضر شهری را داشته است، گفت: مدتی این کار به ستاد محیط زیست شهرداری واگذار شد ولی دوباره این مسئولیت به شرکت ساماندهی منتقل شد.

مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهرداری تهران با بیان اینکه مانورهایی در زمینه مبارزه با جانوران مضر انجام داده‌ایم، گفت: همچنین بازدیدهای میدانی در این زمینه صورت گرفته است.

وی در خصوص سرشماری تعداد موش‌های شهر تهران، گفت: آمارهایی که تاکنون اعلام شده است اغراق‌آمیز بوده اما گروهی قرار است به صورت علمی این کار را انجام دهند و تعداد موش‌ها تا پایان فروردین مشخص می‌شود.

وی با تأکید بر این موضوع که روش مبارزه با موش باید به صورت تلفیقی انجام شود گفت: مسائل زیست محیطی در این زمینه در نظر گرفته شده است.

قدیمی به روش‌های تلفیقی مبارزه با موش اشاره کرد و گفت: اصلاح معابر، ارتقا آموزش شهروندی، برخوردهای فیزیکی و شیمیایی از جمله موارد مبارزه با موش در سطح شهر تهران است و مهمترین این اقدامات بحث آموزش شهروندان است.

قدیمی اضافه کرد: باید پناهگاه‌های موش‌ها گرفته شود و زمانی که پناهگاه آنها را تخریب کنیم به صورت مقطعی تهاجم آنها بیشتر می‌شود اما بعد از آنکه به روی زمین آمدند با روش‌های شیمیایی و فیزیکی آنها را از بین می‌بریم.

وی با اشاره به اینکه آمار موش‌ها در تهران به صفر نمی‌رسد گفت: تله‌های چسبی را در اختیار شهروندان قرار می‌دهیم تا در بحث مبارزه با این جانور مضر به شهرداری کمک کنند.

قدیمی بیان کرد: اصناف زباله ساز از قبیل اغذیه فروش‌ها و میوه‌فروشی‌ها و رستوران باید شهرداری را در زمینه از بین بردن این جانوران مضر کمک کند.

وی در پایان تأکید کرد: که ظرف مدت شش ماه مشکل موش در تهران حل خواهد شد و مردم به خوبی این موضوع را در سطح شهر حس می‌کنند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری