جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲
شهرداری های فارس، مشارکت با بخش خصوصی را در دستور کار قرار دهند

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: شهرداری های استان باید مشارکت با بخش خصوصی و استفاده از این ظرفیت را در دستور کار خود قرار دهند.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، خلیل رضائیان، یکشنبه در همایش شهرداران استان فارس در شیراز افزود: بی تردید استفاده از این ظرفیت می تواند درآمد قابل توجهی را نصیب شهرداری ها نماید تا آنها بتوانند با توان بیشتری پروژه های عمرانی دیگر برنامه های خود را عملیاتی کنند.

وی ادامه داد: هر یک از شهرهای استان دارای منابع درونی و ظرفیت هایی است که شناسایی و استفاده درست و مناسب از آنها و به فعلیت رساندن این ظرفیت های بالقوه می تواند کمک بزرگی به شهرداری ها باشد.

معاون استاندار فارس، با اشاره به بروز و تشدید خشکسالی در برخی مناطق استان گفت: در چنین شرایطی لزوم مدیریت منابع آبی بیش از پیش احساس می شود که شهرداری ها نیز باید در زمینه مدیریت مصرف آن در بخش های مختلف از جمله آبیاری فضای سبز شهری و تفکیک و جداسازی آب شرب از آب غیر شرب برای آبیاری فضای سبز فعالیت جدی نمایند.

رضائیان افزود: امروز برخی از شهرهای فارس با مشکل جدی تامین آب شرب مواجه هستند و مردم همین موضوع مشکلات عدیده ای برای شهروندان ایجاد کرده است که در صورت عدم اصلاح الگوی مصرف و عدم صرفه جویی و استفاده مناسب و صحیح این معضل در سال های پیش رو تشدید نیز خواهد شد.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود خواستار ایجاد و تقویت اتاق های فکر در شهرداری ها و استفاده از نیروی انسانی توانمند در بخش های مختلف بخصوص حوزه های تخصصی شهرداری ها شد و افزود: حضور و فعالیت نیروهای متخصص و توانمند در شهرداری ها می تواند توان این مجموعه را افزایش داده و روند رفع مشکلات شهر و شهروندان را سرعت و شتاب بیشتری بخشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، سازمان همیاری شهرداری های فارس را یک ظرفیت مناسب برای شهرداری های استان دانست و گفت: شهرداری ها باید به سازمان همیاری شهرداری ها اعتماد داشته باشند و از توان و ظرفیت این سازمان در جهت رفع موانع و مشکلات و پیشبرد اهداف و برنامه های خود استفاده نمایند.

وی، سازمان نظام مهندسی ساختمان را یکی دیگر از موارد مهمی دانست که شهرداری ها نباید به راحتی از کنار توانایی و ظرفیت آن عبور کنند.

رضائیان افزود: امروز در بسیاری شهرستان های استان شعب سازمان نظام مهندسی ساختمان فعال است که باید نسبت به راه اندازی شعب آن در دیگر شهرستان ها نیز اقدام شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس ادامه داد: شهرداران باید بر روی ظرفیت های قانونی و توان تخصصی نظام مهندسی حساب ویژه ای باز کنند و از نظرات مشاوره ای این سازمان نیز نهایت بهره را ببرند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری