جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲
اظهارات متفاوت درخصوص بدهی دولت به شهرداری تهران

آنطور که علیرضا دبیر رییس کمیسیون بودجه شورای شهر تهران می گوید دولت ها رقمی بین ۳ تا ۵ هزار میلیارد تومان به شهرداری تهران بدهکارند اما معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری تهران این رقم را بیش از ۵ هزار میلیارد تومان می داند.

Print Friendly, PDF & Email

 

اظهارات متفاوت درخصوص بدهی دولت به شهرداری

 بدهی دولت به شهرداری و مطالبات تهرانی ها از دولت در سال های گذشته موضوعی است که شاید سنگینی بار پرداخت آن در دولت یازدهم امکان پذیر نباشد اما آن چیزی که اهمیت دارد مشکلاتی است که جان پایتخت نشینان را به خطر می اندازد. مطالبات شهرداری در حمل و نقل ریلی و اتوبوس یکی از سرفصل هایی است که نه تنها دولت های گذشته به آن بی اعتنایی کرده بلکه روزانه با ایجاد آلودگی هوا روزانه جان هزاران نفر را تهدید می کند.

به گزارش افکارنیوز ، با این حال پرداختن به رقم های بدهی دولت به شهرداری اظهار نظر های متفاوتی اعلام میشود. آنطور که علیرضا دبیر رییس کمیسیون بودجه شورای شهر تهران می گوید دولت ها رقمی بین ۳ تا ۵ هزار میلیارد تومان به شهرداری تهران بدهکارند اما معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری تهران این رقم را بیش از ۵ هزار میلیارد تومان می داند.

صلاحی؛ رقم بدهی شش هزار و ۴۷ میلیارد تومان است
محمود صلاحی در گفتگو با خبرنگار افکار نیوز رقم های عنوان شده در خصوص بدهی دولت را رد کرده و می گوید: رقم بدهی دولت در پنج ردیف است. ۶۰ درصد جرایم راهنمایی و رانندگی، یارانه بلیط مترو و اتوبوس که یک سوم آن سهم دولت بوده و همچنین عوارض شهرسازی دولت، سهم دولت در هزینه ساخت مترو و خرید اتوبوس و ۱۰ درصد فروش سوخت در تهران مجموع بدهی های دولت به شهرداری است که رقم آن بیش از مبالغی است که عنوان می شود.

وی در ادامه می افزاید: معاونت حمل و نقل رقم خودش را عنوان می کند، معاون مالی و اداری شهرداری هم یک رقم را اعلام می کند اما رقم کل شهرداری در شش ردیف، شش هزار و ۴۷ میلیارد تومان است و این رقم مجموع بدهی دولت های گذشته و شش ماهه دولت یازدهم است.

وی اظهار نظر در خصوص رویکرد دولت جدید در پرداخت بدهی ها را عجولانه دانست و گفت: باید به دولت یازدهم فرصت داد امیدواریم با شرایط موجود پرداخت صورت بگیرد. تدیعه همکاری خوب بوده و با حضور سه وزیر و معاون رییس جمهور در شورا تعاملات بهتر خواهد بود. خصوصا قول هایی را هم وزیر نفت در شورا در خصوص حمل ونقل ریلی به شهرداری داده اند که خیلی مثبت و رضایت بخش بوده است.

رییس کمیسیون بودجه شورای شهر تهران در خصوص رقم بدهی دولت به شهرداری نظر دیگری دارد و می گوید: رقم دقیقی عنوان نمی شود اما در سه یا چهار سال گذشته متاسفانه دولت تعهداتش را در قبال مردم تهران انجام نداده است. اما آن طور که در تبصره های بودجه سال ۹۳ می بینیم دولت نیت مثبت خود را در کمک به شهرداری نشان داده و باید از مجلس و دولت تشکر کرد.

دبیر : رقم بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان است
علیرضا دبیر رقم را بیش از ۸۰۰ یا ۹۰۰ میلیارد تومان دانست و افزود: رقم بدهی در بحث حمل ونقل ریلی و اتوبوس، بافت فرسوده، سوخت، جرایم راهنمایی و رانندگی و سایر معوقات بین سه تا پنچ هزار میلیارد تومان است.

دولت در بحث های تبصره بودجه سال ۹۳ به شهرداری کمک کرده است

وی در پاسخ به این سوال که در بحث خودروهای برقی تهران دولت درقالب کمک چه میزان تعهد مالی به شهرداری داشته است نیز گفت: این بحث در بودجه ۹۳ به صورت کلی آمده است اما رقمی که مجلس در بودجه ۹۳ دولت در خصوص خودروهای هیبریدی دیده ۵۰۰میلیون دلار در کل کشوراست اما دولت بیش از اینها پیشنهاد کرده است.

گفتنی است رییس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران از رقم بدهی دولت در بافت فرسوده اظهار بی اطلاعی کرده و می گوید: نوسازی بافت فرسوده بدون کمک دولت نمی تواند محقق شود کما اینکه در قوانین مصوب هم بر کمک دولت به نوسازی بافت فرسوده تاکید شده است در حالی که شهرداری مطالبات زیادی را در این خصوص از دولت داشته است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری