جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲
شهرداری تهران مشکل مازاد نیروی انسانی دارد

تاکنون تذکری از اعضای شورای شهر تهران درباره انباشت نیروی انسانی ندیده‌ام چرا که باید تذکر اعضای رسمی و مکتوب باشد و تاکنون هیچ تذکری به شهردار تهران ارائه نشده است/ شهرداری تهران به دنبال “کیفی‌سازی” و “کوچک سازی” است و “تعدیل” را در برنامه کاری‌اش ندارد.

Print Friendly, PDF & Email

معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، گفت: ما انباشت نیروی انسانی در شهرداری تهران نداریم البته نمی‌گویم نیروی انسانی مازاد نداریم.

“ناصر امانی” در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با تاکید بر اینکه دستور تعدیل نیروی انسانی داده نشده است، در پاسخ به جذب نیروهای انسانی به شهرداری تهران در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و انباشت نیروهای انسانی، اظهار کرد:‌ اصلا اینگونه نیست و آن را تکذیب می‌کنم.

وی درباره وضعیت نیروهای انسانی شهرداری تهران و تذکر اعضای شورای شهر تهران نسبت به انباشت این نیروها‏، گفت:‌ تاکنون تذکری از اعضای شورای شهر تهران در این باره ندیده‌ام چراکه باید تذکر اعضا رسمی و مکتوب باشد و تاکنون هیچ تذکری به شهردار تهران ارائه نشده است.

معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران با بیان اینکه انباشت نیروی انسانی واقعیتی است که در کل کشور وجود دارد و خاص شهرداری تهران نیست، افزود: در جلسه‌ای که اخیرا با معاونان منابع توسعه انسانی و پیشتیانی وزارتخانه‌های کشور داشتیم‏‌، آه و ناله همه از انباشت و تورم نیروهای انسانی در تمامی وزاتخانه‌های کشور بلند بود. امروز از نظر نیروی انسانی دچار انسداد هستیم البته همه سازمان‌های کشور این مشکل را دارند.

امانی ادامه داد: شهرداری تهران یک نهاد عمومی غیردولتی است و ماموریت‌های متعددی دارد. در چند سال اخیر فعالیت‌هایش دو برابر توسعه یافته است. کسانی را که از طریق پیمانکاران با ما کار می‌کنند، نیروی انسانی شهرداری تهران نیستند، هزاران پیمانکار در شهر تهران با ما کار می‌کنند و کارها به صورت حجمی به آنها واگذار شده است که از نیروی انسانی موقت و روزمزد استفاده می‌کنند و هیچ ارتباط استخدامی به شهرداری تهران ندارد.

وی اعلام کرد:‌ ما انباشت نیروی انسانی در شهرداری تهران نداریم البته نمی‌گویم نیروی انسانی مازاد نداریم، کارمندان رسمی ما تابع قانون استخدام کشوری و کارگران نیز تابع سازمان تامین اجتماعی هستند البته مشکل نیروی مازاد و ناکارآمد در تمامی کشور است و شهرداری نیز با آن مواجه است اگرچه ما به دنبال “کیفی‌سازی” و “کوچک سازی” هستیم و “تعدیل” را در برنامه کاری نداریم./ایلنا

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری