جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲
ساماندهی وضعیت پسماند نیازمند مشارکت دولت و شهرداری‌ها است

مدیرکل دفتر هماهنگی خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: دولت، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و بخش خصوصی باید برای ساماندهی وضعیت پسماند با هم مشارکت کنند.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، مسعود احمدی امشب در حاشیه جلسه‌ای که به‌ منظور کمک به وضعیت پسماند و ایستگاه آتش‌نشانی شماره دو با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار شهر نور تشکیل شده بود در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان نور اظهار داشت: دولت، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و بخش خصوصی باید برای ساماندهی وضعیت پسماند با هم مشارکت کنند.

وی افزود: در جلسه‌ای که با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار نور داشتیم موضوعات متنوعی مطرح شد اما در دو حوزه مدیریت پسماند و ساخت و تجهیز آتش‌نشانی ورود جدی کردیم و چگونگی کمک به این دو حوزه در شهر نور بررسی و پیگیری شد.

مدیرکل دفتر هماهنگی خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بیان داشت: موضوع پسماند در این شهر در حوزه شهرستانی است و لازم است امکانات شهرستان در کنار هم تجمیع شود.

احمدی تصریح کرد: در بحث مدیریت پسماند، طراحی بحث فنی و مدیریتی ضروری است، گرچه موضوع تفکیک زباله از مبدا هنوز اصل است، اما باید مطالعه، میزان اعتبار، بحث فنی و ویژگی‌های محلی و منطقه‌ای را لحاظ کرد تا مشکلی مشابه مشکل فعلی محل احداث کارخانه کمپوست در این شهرستان پیش نیاید.

وی افزود: عدم لحاظ کردن موارد فنی در این پروژه سبب انتخاب زمین نامناسب و رانشی و نصب سوله در آن بود که به رغم کمک و هزینه ۱٫۵ میلیارد تومانی نه تنها نتیجه‌ای حاصل نشد بلکه سرمایه هزینه شده هدر رفته است.

مدیرکل دفتر هماهنگی خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور درباره چگونگی  رهایی از مشکل محل دفن زباله نور گفت: این امر و ساخت هر یک از کارخانه‌های کمپوست و یا زباله‌سوز با توجه به بررسی فنی نیاز به دو سال مطالعه دقیق و همه‌جانبه دارد و باید کاری کرد که تکنولوژی مورد نیاز طراحی و اجرا شود نه آنکه تکنولوژی خود را تحمیل کند.

احمدی خاطرنشان کرد: یک زباله‌سوز خوب حدود ۴۰۰ میلیارد تومان قیمت دارد و سالانه ۱۰۰ میلیون تومان هزینه راهبری آن است.

وی در بحث تجهیز ایستگاه شماره دو آتش‌نشانی شهرستان نور گفت: چون روستاهای زیادی در منطقه وجود دارد و شهرداری‌ها به آنان خدمات می‌دهند با همکاری استانداری، فرمانداری، شهرداری و دهیاری‌ها باید در بحث آتش‌نشانی و اطفا حریق به‌صورت شهرستانی برنامه‌ریزی کرد و البته ما حتما برای تجهیز آن کمک می‌کنیم.

به گزارش فارس، این جلسه با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی، شهردار، مسئول امور حقوقی، مسئول امور مالی، خدمات شهری و آتش‌نشانی در دفتر کار شهردار برگزار و نقطه نظرات و پیشنهادهای مختلفی ارائه و سپس از محل احداث ساختمان آتش‌نشانی و گلزار شهدای شهر نور بازدید کردند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری