جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲
ساماندهی وضعیت پسماند نیازمند مشارکت دولت و شهرداری‌ها است

مدیرکل دفتر هماهنگی خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: دولت، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و بخش خصوصی باید برای ساماندهی وضعیت پسماند با هم مشارکت کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، مسعود احمدی امشب در حاشیه جلسه‌ای که به‌ منظور کمک به وضعیت پسماند و ایستگاه آتش‌نشانی شماره دو با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار شهر نور تشکیل شده بود در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان نور اظهار داشت: دولت، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و بخش خصوصی باید برای ساماندهی وضعیت پسماند با هم مشارکت کنند.

وی افزود: در جلسه‌ای که با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار نور داشتیم موضوعات متنوعی مطرح شد اما در دو حوزه مدیریت پسماند و ساخت و تجهیز آتش‌نشانی ورود جدی کردیم و چگونگی کمک به این دو حوزه در شهر نور بررسی و پیگیری شد.

مدیرکل دفتر هماهنگی خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بیان داشت: موضوع پسماند در این شهر در حوزه شهرستانی است و لازم است امکانات شهرستان در کنار هم تجمیع شود.

احمدی تصریح کرد: در بحث مدیریت پسماند، طراحی بحث فنی و مدیریتی ضروری است، گرچه موضوع تفکیک زباله از مبدا هنوز اصل است، اما باید مطالعه، میزان اعتبار، بحث فنی و ویژگی‌های محلی و منطقه‌ای را لحاظ کرد تا مشکلی مشابه مشکل فعلی محل احداث کارخانه کمپوست در این شهرستان پیش نیاید.

وی افزود: عدم لحاظ کردن موارد فنی در این پروژه سبب انتخاب زمین نامناسب و رانشی و نصب سوله در آن بود که به رغم کمک و هزینه ۱٫۵ میلیارد تومانی نه تنها نتیجه‌ای حاصل نشد بلکه سرمایه هزینه شده هدر رفته است.

مدیرکل دفتر هماهنگی خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور درباره چگونگی  رهایی از مشکل محل دفن زباله نور گفت: این امر و ساخت هر یک از کارخانه‌های کمپوست و یا زباله‌سوز با توجه به بررسی فنی نیاز به دو سال مطالعه دقیق و همه‌جانبه دارد و باید کاری کرد که تکنولوژی مورد نیاز طراحی و اجرا شود نه آنکه تکنولوژی خود را تحمیل کند.

احمدی خاطرنشان کرد: یک زباله‌سوز خوب حدود ۴۰۰ میلیارد تومان قیمت دارد و سالانه ۱۰۰ میلیون تومان هزینه راهبری آن است.

وی در بحث تجهیز ایستگاه شماره دو آتش‌نشانی شهرستان نور گفت: چون روستاهای زیادی در منطقه وجود دارد و شهرداری‌ها به آنان خدمات می‌دهند با همکاری استانداری، فرمانداری، شهرداری و دهیاری‌ها باید در بحث آتش‌نشانی و اطفا حریق به‌صورت شهرستانی برنامه‌ریزی کرد و البته ما حتما برای تجهیز آن کمک می‌کنیم.

به گزارش فارس، این جلسه با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی، شهردار، مسئول امور حقوقی، مسئول امور مالی، خدمات شهری و آتش‌نشانی در دفتر کار شهردار برگزار و نقطه نظرات و پیشنهادهای مختلفی ارائه و سپس از محل احداث ساختمان آتش‌نشانی و گلزار شهدای شهر نور بازدید کردند.

امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس