جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲
وابستگی شهرداری‌ها به درآمد حاصل از ساخت‌وسازها کمتر شود

معاون عمرانی وزیر کشور گفت: باید وابستگی شهرداری‌ها به درآمدها و منابع مالی که از ساخت وسازها به دست می‌آید، کم‌تر شود.

Print Friendly, PDF & Email

هوشنگ خندان دل در جلسه‌ای که با حضور معاون استانداری، شهردار و جمعی از معاونین شهرداری و رئیس شورای شهر کرمانشاه در شهرداری کرمانشاه برگزار شد، بر لزوم همکاری مردم در ساخت یک شهر سرسبز، آباد و مفرح تاکید کرد.

وی یادآور شد: شهروندان باید هزینه‌های داشتن یک شهر خوب و با امکانات را پرداخت کنند.

معاون عمرانی وزیر کشور با اشاره به عمق خدمت‌سرانی شهرداری‌ها و نقش آنها در بخش‌های مختلف زندگی روزمره مردم، اظهار کرد: از این رو لازم است شهرداری‌ها در راس تصمیم‌گیری‌های کشور قرار گیرند و به مشکلات آنها رسیدگی شود.

به گفته این مقام مسئول حجم پولی که شهرداری‌ها برای عمران کشور از ابتدای سال تاکنون هزینه کرده‌اند حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان است و این در حالیست که هزینه دولت برای عمران کشور در این مدت تنها ۱۰ تا ۱۲ هزار میلیارد تومان بوده و از این رو بودجه شهرداری‌ها اصلا با بودجه عمرانی دولت قابل مقایسه نیست.

خندان دل تصریح کرد: البته نقش شهرداری‌ها در توسعه تنها از نظر میزان پولی نیست که هزینه می‌کنند، بلکه از نظر اقداماتی است که در جهت رفع مشکلات شهری و معضلات شهروندان در بخش‌های مختلف دارند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۷۰ درصد جمعیت کشور در شهرها زندگی می‌کنند، خاطرنشان کرد: نقش شهرداری‌ها در توسعه کشور روز به روز در حال افزایش است.

معاون عمرانی وزیر کشور در ادامه اشاره‌ای هم به بازدیدهای خود ازپروژه‌های شهر کرمانشاه داشت و افزود: علی رغم همه مشکلات و دغدغه‌های مالی موجود، نشاط و سرزندگی خاصی در رفتار مدیران و مسئولین کرمانشاه دیده می شود.

خندان دل از وضعیت پروژه بازیافت پسماند کرمانشاه ابراز رضایت کرد و گفت: در کرمانشاه تمام پسماندها به یک سایت مشخص منتقل و بازیافت می شوند و تنها ۱۳ درصد آن باقی می‌ماند.

وی در خصوص پروژه منوریل کرمانشاه نیز اظهار کرد: مشکلات این پروژه را مورد بررسی قرار دادیم که البته لازم است این پروژه دقیق‌تر مورد بحث قرار گیرد. /شبکه ایران

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری