جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲
آمار قابل تأمل به‌کارگیری بدون مجوز نیرو در شهرداری سنندج

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر سنندج گفت: نیروهای شاغل در شهرداری سنندج از سال ۸۸ تاکنون از ۱۵۸۰ نفر به ۲۳۰۰ نفر افزایش یافته‌اند که متاسفانه ۸۰ تا ۹۰ درصد این نیروها بدون مجوزهای لازم به‌کارگیری شده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email

فردین زمانی در نشست مشترک اعضای شورا و شهردار سنندج با بازرس کل کردستان که صبح امروز در محل سالن جلسات شورای شهر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس مصوبه اعضای دور چهارم شورا اسلامی شهر سنندج، شهرداری مکلف است هیچ طرح و پروژه‌ای را بدون گذر از کمیسیون‌های کارشناسی و اتاق های فکر اجرا نکند.

وی گفت: پروژه‌های عمرانی باید پس از انجام روالی که در نظام فنی و اجرایی طرح‌های عمرانی پیش بینی شده است به مرحله اجرا درآیند.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر سنندج با اشاره به اینکه برون سپاری خدمات شهرداری بویژه در حوزه فضای سبز و خدمات شهری به مفری برای حجیم شدن شهرداری‌ها تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: چند سالی است که قانون‌گذار پیش بینی کرده این خدمات به صورت حجمی انجام شود اما متاسفانه دور زدن قانون عملاً باعث حجیم شدن شهرداری‌ها شده است.

زمانی آمار قابل تأمل به‌کارگیری بدون مجوز نیرو در شهرداری سنندج اشاره کرد و افزود: نیروهای شاغل در شهرداری سنندج از سال ۸۸ تاکنون از ۱۵۸۰ نفر به ۲۳۰۰ نفر افزایش یافته‌اند که متاسفانه ۸۰ تا ۹۰ درصد این نیروها بدون مجوزهای لازم به کارگیری شده‌اند و در مقطع زمانی کنونی جابه‌جایی و خاتمه کار آنها بسیار سخت است.

وی با بیان اینکه کمیسیون عمران شورای شهر برنامه‌های خوبی را در راستای نظارت بیشتر بر فعالیت‌های این حوزه پیش بینی کرده است، تصریح کرد: شهرداری باید قبل از آغاز هر پروژه عمرانی نسبت به امکان سنجی انجام آن، تملک زمین مرتبط و تهیه نقشه و مشخصات دقیق پروژه اقدام کند.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر سنندج گفت: ورود ۹ عضو جدید به شورای شهر دوره چهارم نشان از این دارد که مردم خواستار تغییر در عملکرد شورا در راستای برقراری عدالت اجتماعی هستند که این خواسته به حق جامعه همانگونه که اعضا در شعارهای انتخاباتی خود نیز به آن تاکید داشتند به یاری خداوند به تدریج اجرایی و عملیاتی می‌شود.

ضرر میلیاردی شهرداری سنندج در برخی پروژه های عمرانی

وی با اشاره به اینکه برخی اشتباهات فاحشی که از سوی نیروهای شهرداری سنندج بویژه نیروهای شرکتی به عنوان مثال در تهیه دستور نقشه‌ها رخ داده سبب وارد شدن ضرر مالی زیاد به اشخاص حقیقی و حتی خود شهرداری سنندج شده است، اظهار کرد: ضرر میلیاردی شهرداری در پروژه پل دانشگاه کردستان نمونه‌ای از این سهل انگاری‌ها است.

زمانی خاطرنشان کرد: با بررسی‌هایی که توسط برخی اعضای شورا انجام شده است متاسفانه تاکنون حتی یک مورد بازخواست در ارتباط با سهل انگاری‌های اینچنین در حوزه عمرانی از سوی شهرداری صورت نگرفته است.

وی به تایید سند ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی ساختمان شورای اسلامی شهر سنندج اشاره عنوان و تصریح کرد: تایید این سند مالی در حالی صورت گرفته که ساختمان هنوز آماده بهره‌برداری کامل نیست.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر سنندج گفت: مصمم هستیم ساز و کاری محکم برای جلوگیری از تخلفات اینچنین در کوتاه ترین زمان ممکن ایجاد کنیم./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری