جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲
توجه خاص شورای شهر مشهد به مسائل فرهنگی/ شهرداری به موضوع کشف‌رود ورود پیدا کند

فرماندار مشهد گفت: شورای شهر مشهد به مسائل فرهنگی توجه خاصی دارد و این امر شایسته پایتخت معنوی است.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش خبرنگار مهر، حسن موحدی، ظهر دوشنبه در جلسه شورای شهر اظهار کرد: شورای شهر مشهد به مسائل فرهنگی و اعتباری توجه خاصی دارد و این نگاه و رویکرد مثبت شورای شهر به مباحث فرهنگی موجب کمک به فرمانداری شده است.

موحدی ادامه داد: در بحث جمع آوری معتادان اگر شورا و شهرداری نبود نمی توانستیم در این زمینه موفق باشیم؛ من هیچ گاه ادعا ندارم که تمام مسائل یکباره حل شود بلکه معتقدم در بحث رفع آسیب های اجتماعی شورا و  شهرداری  باید با فرمانداری تعامل کنند.

وی با اشاره به معضل کشف رود نیز عنوان کرد: در این زمینه اگر شورا و شهرداری ورود پیدا نکند به جایی نمی رسیم چرا که کشف رود یک معضل بهداشتی است و در صورتی که پیگیری نکنیم  مشکلات بهداشتی شهر را می گیرد.

وی گفت: این دو نهاد می توانند نقش موثری را در زمینه حل مشکل کشف رود ایفا کنند اما مشخص نیست که چرا برای پرداختن به این مسئله تمایل ندارند.

فرماندار مشهد با تاکید بر اینکه ما نیازمند تعامل و کمک شهرداری  و شورا هستیم،  تصریح کرد: ضرورت دارد هر اقدامی در چارچوب قانون باشد لذا تمام تلاش همه ما باید این باشد که کار خود را صرف اموری کنیم که در آن به نتیجه می رسیم.

موحدی تاکید کرد: در انجام هر امری سنجیدن اوضاع و در نظر گرفتن شرایط قانونی اهمیت دارد زیرا بسیاری از امور شهری را نمی توان به دلیل چارچوب های قانونی انجام داد بنابراین باید به دنبال اموری باشیم که قادر به انجام آن هستیم.

وی با اعلام اینکه خواسته من از اعضای شورای شهر این است که مصوبات، فنی باشد، گفت: شورا و شهرداری باید ظرفیت ها را شناسایی کرده و مصوباتی که می نویسند فنی باشد.

فرماندار مشهد در خصوص حق نیم درصدی که شهرداری باید به کتابخانه ها پرداخت کند، افزود: عدم پرداخت این نیم درصد برای شورایی که فرهنگی است درست نیست چرا که حضرت آقا به این مسئله تاکید ویژه دارند.

وی یادآور شد: بنده شرایط شهرداری و دولت را می دانم اما اعتقاد دارم با همین شرایط باید حق نیم درصدی کتابخانه ها از سوی شهرداری پرداخت شود.

وی با اشاره به خط ۲ قطار شهری مشهد بیان کرد: در حال حاضر باید از شهرداری و شورای چهارم که در بحث خط ۲ قطار شهری ورود پیدا کردند تشکر کنم.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری