جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲
۹ برنامه بودجه سال ۹۳ شهرداری قم بررسی شد

شهردار قم گفت: با همفکری شورای اسلامی شهر قم، کمیسیون برنامه، بودجه و سرمایه گذاری و کمیسیون تلفیق ۱۲ رویکرد و ۹ برنامه بودجه ۹۳ شهرداری مورد بررسی قرار گرفت.

Print Friendly, PDF & Email

محمد دلبری شب گذشته در ۵۲ جلسه رسمی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه مردم ولی نعمتان مسئولان هستند اظهار کرد: بدون شک مردم ولی نعمتان مسئولان هستند که مدیران و مسئولان شهری و استانی در جهت رضایتمندی شهروندان گام بردارند.

شهردار قم افزود: بودجه سال ۹۳ شهرداری قم با کمک خداوند و یاری کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) و با همفکری مدیران شهرداری آبان ماه امسال در اختیار اعضای شورای اسلامی شهر قم گرفت این در حالی است که شهرداری تا پایان دی ماه وقت ارائه بودجه شهرداری را به شورای اسلامی شهر قم داشت.

وی با اشاره به همفکری مدیران شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر قم در تصویب بودجه ۹۳ شهرداری قم عنوان کرد: با همفکری شورای اسلامی شهر قم، کمیسیون برنامه، بودجه و سرمایه گذاری و کمیسیون تلفیق ۱۲ رویکرد و ۹ برنامه بودجه ۹۳ شهرداری مورد بررسی قرار گرفت.

دلبری خاطر نشان کرد: در کمیسیون تلفیق جلسات متعددی برگزار شد که نتیجه آن نقطه اشتراکی میان اعضای شورای اسلامی و شهرداری بود که به شهرداری ابلاغ شد تا آنان مبنای فعالیت‌های خود را بر مدیریت شهری قرار دهند.

شهردار قم با اشاره به جلسات مدیران شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر قم درباره تصویب بودجه ۹۳ شهرداری قم اظهار کرد: در جلساتی که برگزار می‌شد تصمیم بر تصویب بودجه ۹۳ شهرداری قبل از پایان سال شد که این سبب محقق شدن روحیه شعار ما می‌توانیم در میان اعضای شورای اسلامی و مدیران شهرداری شد.

وی تصریح کرد: با تصویب این بودجه قبل از پایان سال به دشمنان نشان دادیم که این قبیل کار‌ها برای ایرانیان آسان بوده و جزو کارهای پیش و پا افتاده ایرانیان است.

دلبری با اشاره به افزایش ۵۰ درصدی بودجه شهرداری قم در سال ۹۳ عنوان کرد: از رویکردهای بودجه سال ۹۳ شهرداری می‌توان به استمرار استفاده از ظرفیت‌های نگهداشت بودجه‌های پروژه‌ها، کاهش درآمدهای پایدار شهرداری، توجه به بخش سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاران خارجی و داخلی، افزایش بودجه فرهنگ، حرکت به سمت شهر پاک، زیبا و افزایش ۲۴ درصدی بودجه محیط زیست به منطور توجه به محیط زیست اشاره کرد.

شهردار قم خاطر نشان کرد: حمایت از نوسازی و بهسازی بافت فرسوده مناطق شهری، توجه به تملک اراضی لازم به منظور توسعه پروژه‌های عمرانی و توجه به موضوعات اقتصادی و خدمت به شهروندان از دیگر رویکردهای بودجه سال ۹۳ شهرداری قم است.

وی با اشاره به کاهش فاصله میان مناطق برخوردار شهر و غیر برخوردار از امکانتات شهری عنوان کرد: یکی از رویکردهای که در بودجه سال ۹۳ پراهمیت است توجه به مناطق محروم شهر و کاهش فاصله میان مناطق برخوردار و غیر برخوردار است که در این امر باید به معماری اسلامی توجه کرد.

دلبری تصریح کرد: افزایش دو برابری بودجه آموزشی و زیر ساخت‌های شهرداری و حرکت به سمت شهر الکترونیک و کاهش ضریب خطا در سیستم شهرداری از دیگر رویکردهای شهرداری است.

شهردار قم با اشاره به ۹ برنامه بودجه سال ۹۳ شهرداری عنوان کرد: دفع آبهای سطحی، ایجاد تاسیسات شهری، بهبود محیط شهری، ایجاد امکانات ورزشی، فرهنگی و آموزشی در سطح شهر، ایجاد تاسیسات در آمد زا در مدیریت شهری از جمله این برنامه‌ها است./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری