جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲
گلوی فشرده شهرداری اسفرورین در سال جدید باز می‌شود

سال جدید با تزریق بودجه شاید برای شهروندان اسفرورین برگ برنده و سالی پربار در مسیر خدمات رسانی شهرداری این شهر باشد.

Print Friendly, PDF & Email

شهر اسفرورین با توجه به پیشینه فرهنگی و ظرفیت‌های پیدا و پنهان گردشگری متأسفانه در طول سال‌های گذشته به علت برخی از کاستی‌ها نتوانست به جایگاه درخور شأن و جایگاه خود دست یابد.

کاهش قابل توجه منابع مالی و نبود اعتبارات لازم در حال حاضر مانع توسعه یکی از ضروری‌ترین نیازهای شهروندان اسفرورینی یعنی آسفالت برخی از خیابان‌ها و حتی بلوارهای اصلی شهر شده است.

اردیبهشت ماه جاری البته برای نخستین بار شهرداری و شورای دور گذشته در پی تقاضاهای متعدد شهروندان اسفرورینی کلنگ نخستین تپه گردشگری شهر را با حضور مسئولان در دستور کار قرار دادند.

با تغییر سکان شهرداری، مرتضی ململی به عنوان شهردار جدید شهر اسفرورین از سوی اعضای دوره جدید انتخاب و مورد نظر استاندار نیز قرار گرفت.

شهردار جدید در روزهای آغاز مسئولیت در گفت‌وگویی با خبرگزاری فارس از بدهی سنگین و قابل توجه شهرداری اسفرورین به پیمانکاران و حتی کارکنان شهرداری خبر داد.

بر پایه این گزارش با توجه به رقم بودجه سه و نیم میلیاردی شهر برای سال جدید این امید می‌رود که بتوان نیازهای اولیه شهروندان را در تأمین آسفالت و بسیاری دیگر از خدماتی که یک شهر در وهله نخست به آن نیاز دارد را برطرف کرد.

شهر اسفرورین جدای از اینکه دارای منابع فرهنگی و زادگاه تنی چند از شخصیت‌های معتبر و صاحب امتیاز بوده است از وجود کشتزارهای متعدد باغستانی در حوزه انگور نیز بهره‌مند است که متأسفانه در این امور نیز توجه چندانی به آن از سوی مرکز شهرستان صورت نگرفته است.

شهر اسفرورین البته از لحاظ ظرفیت علمی نیز درخشان است و هزاران دانشجو در حال حاضر در واحد دانشگاه آزاد اسلامی این شهر در چند رشته مختلف به تحصیل می پردازند.

فرماندار تاکستان در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تاکستان اظهار داشت: شهر اسفرورین از جمله شهرهای مهم و تأثیرگذار شهرستان تاکستان و دارای بافت فرهنگی و ارزشمند است.

علی اکبریان با بیان اینکه حجم خدمات عمرانی انجام شده در اسفرورین نیز قابل توجه بوده است، ادامه داد: باید تلاش کرد تا زمینه رشد و شکوفایی این شهر را فراهم کرد.

این مسئول با بیان اینکه شهر اسفرورین مهد عالمان و عناصر فرهنگی است، ابراز داشت: باید تلاش کرد تا زمینه رضایت‌مندی بیشتر شهروندان اسفرورینی را از خدمات و فعالیت‌ها فراهم کرد.

وی عنوان کرد: شهردار و شورای اسلامی دور جدید اسفرورین باید تلاش کنند تا در سال آینده هیچ تلاشی را برای رساندن خدمات به اسفرورینی‌ها فروگذار نکنند.

سیمای فرسوده شهر اسفرورین و کنده کاری‌های میادین نیز البته چالش جدی دیگری است که شهردار جدید با سعه صدر باید در پی رفع این معضلات برآید.

شهردار اسفرورین نیز در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تاکستان با اشاره به اینکه رشد شهری اسفرورین نیازمند همدلی و مساعدت بیشتر شهروندان است، اظهار داشت: توسعه شهری در هر ناحیه نیازمند تعریف شاخص‌های مختلفی است که در اسفرورین نیز تاکنون گام‌هایی در این راستا برداشته شده است.

مرتضی ململی ادامه داد: توجه به رفاه شهری همواره جزء دغدغه‌های جدی و مطالبه‌های شهروندان است که شهرداری اسفرروین در پی توسعه اماکن فرهنگی، تفریحی و فضای سبز ورزشی است.

این مسئول با بیان اینکه موانع مالی و اعتباری یکی از دغدغه‌های جدی در شهرداری اسفرورین است، ادامه داد: توسعه طرح‌های عمرانی در شهر اسفرورین با تأمین منابع مالی امکان‌پذیر است.

شهردار اسفرورین به فعالیت‌های زیباسازی شهری در اسفرورین اشاره کرد و افزود: نصب المان در بلوار اصلی شهر جزء رویکردهای شهرداری اسفرورین است.

وی عنوان کرد: نصب این المان علاوه بر زیبایی، فرهنگ غنی و تاریخی شهر اسفرورین را در معرض دید مسافران در آستانه نوروز قرار می‌دهد.

شهردار اسفرورین با بیان اینکه ساخت و نصب المان‌های شهری از راهکارهای پاسداشت ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی است، ابراز داشت: شهرداری اسفرورین در راستای احترام و معرفی ظرفیت‌های فرهنگی و مذهبی و تاریخی اسفرورین اقدام کرده است.

وی عنوان کرد: با توجه به این مهم پس از مطالعه و کار کارشناسی ساخت و نصب ۹ المان که با فرهنگ و باورهای مذهبی و دینی شهروندان اسفرورین همخوانی دارد در دست کار قرار گرفته است.

شهردار اسفرورین بیان کرد: در حال حاضر کار  طراحی و ساخت المان‌های یاد شده اسفرورین آغاز شده است.

ململی بیان کرد: شهرداری اسفرورین به موازات فعالیت‌های عمرانی به صورت هنرمندانه ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی شهر را شناسایی و در راستای معرفی این ظرفیت‌ها اقدام کرده است.

شهردار اسفرورین عنوان کرد: بر این اساس میادین و بلوار اصلی شهر اسفرورین در آینده شاهد نصب المان می‌شود.

وی با بیان اینکه شهر اسفرورین در مسیر جاده ترانزیت و محور ارتباطی غرب به پایتخت قرار دارد، ابراز داشت: با توجه به تردد روزانه هزاران وسیله نقلیه و مسافر از اسفرورین نصب المان در بلوار اصلی این شهر بسیار مناسب و مورد توجه است.

شهردار اسفرورین ادامه داد: شتاب توسعه شهری اسفرورین در سال جدید مورد توجه مجموعه شهرداری و اعضای شورای شهر است تا بتوان این شهر را به جایگاه شایسته‌ای که در خور شأن شهروندان اسفرورین است، رساند.

وی با اشاره به تاریخ و تمدن پر افتخار شهر اسفرورین بیان کرد: شهروندان اسفرورین با توجه به برخورداری از تاریخ و تمدن غنی دارای ظرفیت‌های متعدد فرهنگی و تاریخی هستند که لازمه توجه به این مهم احساس می‌شود.

بر پایه این گزارش افتتاح شهرک صنعتی اسفرورین در بهمن ماه جاری با حضور استاندار و مسئولان ارشد استانی و شهرستانی برگ برنده اقتصادی در مسیر اشتغال‌زایی جوانانی است که در اسفرورین دنبال کار و جویای تأمین هزینه‌های زندگی خویش هستند.

قرارگیری شهر اسفرورین در مسیر جاده ترانزیت نیز وجه مثبت دیگر برای این شهر است که اکنون بسیاری از شهرها از این نقطه مثبت برخوردار نیستند که شهرداری و شورای اسلامی شهر از این امتیاز باید به خوبی برای نشان دادن فرهنگ و تمدن شهری غنی و ارزشمند اسفرورین استفاده کنند./فارس

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری