جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲
پرداخت ۱۶ میلیارد تومان بدهی ادارات به شهرداری

رئیس شورای شهر اردبیل خواستار پرداخت بدهی ۱۶ میلیارد تومانی ادارات و نهادهای دولتی اردبیل به شهرداری این شهر شد.

Print Friendly, PDF & Email

حجت‌الاسلام محمدرضا سرداری عصر امروز در نشست اعضای شورای شهر اردبیل با فرماندار این شهر اظهار داشت: در این زمینه باید در سال آینده در جلسه کمیته برنامه‌ریزی به گونه‌ای تدبیر شود تا دستگاه‌های دولتی به هر شکل ممکن و با ابزارهای ترغیبی بتوانند بدهی خود را به شهرداری از بابت عوارض، پروانه و دریافت برخی از خدمات پرداخت کنند.

وی تصریح کرد: در این زمینه از فرماندار اردبیل که خود از نیروهای کار بلد و با تجربه شورای شهر اردبیل بوده انتظار داریم تا یاریگر شورا و شهرداری بوده و همکاری لازم را برای وصول این منابع ارزشمند انجام دهد.

سرداری در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: ما تمام سعی و تلاشمان را در بودجه سال آینده به کار گرفتیم تا شهرداری بتواند با تکیه بر توان بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران و استفاده از ظرفیت‌های مختلف مدیریتی به منابع درآمدی بیشتر دست پیدا کند و قرار شده در سال آینده رقمی نیز از محل کمک‌های دولتی جذب شده تا شهرداری اقدام به اجرای پروژه‌های عمرانی و مرمتی در مناطق کم برخوردار کند.

این مسئول اضافه کرد: شورای شهر اردبیل در مدت یک ماه بودجه ۲۴۰ میلیارد تومانی شهرداری اردبیل را مورد بررسی دقیق قرار داد و آن را به تصویب رساند که امیدواریم با تأیید فرمانداری اردبیل برای اجرا به شهرداری ابلاغ شود.

وی با قدردانی از انتصاب جواد زنجانی به عنوان نیروی پیشکسوت و با سابقه شورای شهر اردبیل با تجربیات بسیار مفید و ارزشمند بیان کرد: ‌امیدواریم فرماندار اردبیل این تجارب را مفید و سازنده به کار گرفته و با همکاری نهادهای مختلف شورا و شهرداری را در جذب سرمایه‌گذاران و استفاده بهتر از ظرفیت شورا در این زمینه همراهی کند.

رئیس شورای شهر اردبیل یادآور شد: ‌تنها راه ما با توجه به محدود بودن منابع اعتباری دولتی استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است که می‌تواند بهترین و مؤثرترین بستر را برای حرکت‌های اجرایی شایسته فراهم بیاورد که در این زمینه باید همه دست به دست هم دهیم تا برخی خلأها و نارسایی‌ها در جذب سرمایه‌گذاران را برطرف کنیم.

سرداری گفت: در این بخش باید تنگ نظری‌ها کنار گذاشته شود چرا که دولت یازدهم نیز با شعار حمایت از سرمایه‌گذاران و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف در این زمینه ورود پیدا کرده که خود این امر می‌تواند عامل تشویق و ترغیب بیشتر باشد./فارس

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری