جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲
توسعه جهشی حمل‌و‌نقل عمومی در برنامه ۵ ساله شهرداری تهران
رييس کميسيون برنامه و بودجه شوراي اسلامي شهر تهران گفت: اولويت اول حوزه مأموريتي حمل‌و‌نقل و ترافيک در برنامه 5 ساله شهرداري تهران، توسعه جهشي تسهيلات حمل‌و‌نقل عمومي است. دکتر عليرضا ...

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: اولویت اول حوزه مأموریتی حمل‌و‌نقل و ترافیک در برنامه ۵ ساله شهرداری تهران، توسعه جهشی تسهیلات حمل‌و‌نقل عمومی است.

دکتر علیرضا دبیر با بیان این مطلب افزود: اتمام خطوط هفت گانه مصوب مترو و افزایش صد در صدی خطوط و ناوگان مترو تا پایان برنامه، پایش و کاهش آلاینده‌های زیست محیطی ناشی از منابع متحرک و افزایش طول مسیرهای پیاده‌راه، از جمله جهت‌گیری‌های حوزه مأموریتی حمل‌و‌نقل و ترافیک است.

وی با اشاره به تردد حدود ۷۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت در تهران، اظهار کرد: هر دستگاه موتورسیکلت سه برابر یک دستگاه خودرو آلودگی تولید می‌کند و از این رو سهم موتورسیکلت در حمل‌و‌نقل شهری باید کاهش یابد، ضمن این که موتورسیکلت‌های برقی جایگزین موتورسیکلت‌های بنزینی شوند. رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با بیان این که افزایش سهم دوچرخه در سفرهای درون شهری در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته، تصریح کرد: آموزش به شهروندان و فرهنگ سازی در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه ترافیک می‌بایست به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری