جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲
توسعه جهشی حمل‌و‌نقل عمومی در برنامه ۵ ساله شهرداری تهران
رييس کميسيون برنامه و بودجه شوراي اسلامي شهر تهران گفت: اولويت اول حوزه مأموريتي حمل‌و‌نقل و ترافيک در برنامه 5 ساله شهرداري تهران، توسعه جهشي تسهيلات حمل‌و‌نقل عمومي است. دکتر عليرضا ...

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: اولویت اول حوزه مأموریتی حمل‌و‌نقل و ترافیک در برنامه ۵ ساله شهرداری تهران، توسعه جهشی تسهیلات حمل‌و‌نقل عمومی است.

دکتر علیرضا دبیر با بیان این مطلب افزود: اتمام خطوط هفت گانه مصوب مترو و افزایش صد در صدی خطوط و ناوگان مترو تا پایان برنامه، پایش و کاهش آلاینده‌های زیست محیطی ناشی از منابع متحرک و افزایش طول مسیرهای پیاده‌راه، از جمله جهت‌گیری‌های حوزه مأموریتی حمل‌و‌نقل و ترافیک است.

وی با اشاره به تردد حدود ۷۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت در تهران، اظهار کرد: هر دستگاه موتورسیکلت سه برابر یک دستگاه خودرو آلودگی تولید می‌کند و از این رو سهم موتورسیکلت در حمل‌و‌نقل شهری باید کاهش یابد، ضمن این که موتورسیکلت‌های برقی جایگزین موتورسیکلت‌های بنزینی شوند. رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با بیان این که افزایش سهم دوچرخه در سفرهای درون شهری در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته، تصریح کرد: آموزش به شهروندان و فرهنگ سازی در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه ترافیک می‌بایست به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس