جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۲
مطالبات میلیاردی شهرداری سنندج از دستگاه های مختلف
زهرا آوجیان امشب‌ در جلسه کمیسیون نظارت و ارزیابی شورای این شهر با محوریت وصول مطالبات شهرداری، اظهار کرد: این کمیسیون پس از گذشت 14 سال از عمر شوراها و ...

زهرا آوجیان امشب‌ در جلسه کمیسیون نظارت و ارزیابی شورای این شهر با محوریت وصول مطالبات شهرداری، اظهار کرد: این کمیسیون پس از گذشت ۱۴ سال از عمر شوراها و با هدف نظارت بیشتر شورا تشکیل شد.

وی با بیان اینکه در ۱۰ بند از مواد قانونی فعالیت‌های این شورا بر لزوم نظارت تأکید شده است، گفت: تنها مصوبات مد نظر ما نیست، بلکه قصد داریم آنها را تا رسیدن به نقطه اجرا از طریق این کمیسیون پیگیری کنیم.

رئیس کمیسیون نظارت و ارزیابی شورای شهر سنندج تصریح کرد: هدف ما در ۶ ماهه نخست عمر شورای چهارم، آشنا کردن شهرداری با این کمسیون بود اما در ۶ ماهه دوم کارها تخصصی و در راستای کمک بیشتر به سازمان شهرداری خواهد بود.

آوجیان با یادآوری برگزاری جلسه کمیسیون در خصوص تأمین روشنایی کمربندی دکتر حسینی و شهرک زاگرس شهر سنندج، اظهار کرد: اگر تمام عملیات مربوط به روشنایی این مسیر تنها از طریق شهرداری انجام می‌شد بیش از یک میلیارد هزینه برای این سازمان داشت، اما خوشبختانه از طریق این کمیسیون توانستیم بخشی از این هزینه را به سایر دستگاه‌ها واگذار کنیم.

وی با تأکید بر لزوم وصول مطالبات شهرداری از اشخاص حقیقی و حقوقی، خاطرنشان کرد: کمیسیون نظارت و ارزیابی به عنوان بازویی قدرتمند در کنار شهرداری است.

رئیس کمیسیون نظارت و ارزیابی شورای شهر سنندج با اشاره به مطالبات میلیاردی شهرداری از دستگاه‌های مختلف، تصریح کرد: با وصول این طلب‌ها علاوه بر آنکه پروژه‌های نیمه‌تمام شهرداری تکمیل می‌شود، می‌توان طرح‌های دیگری را نیز آغاز کرد.

آوجیان با تأکید بر لزوم مشخص شدن مطالبات مناطق و سازمان‌های شهرداری گفت: تنها در صورت پرداخت مطالبات باید همراهی داشت و نباید تعامل به صورت یکسویه باشد.

وی در پایان اظهار کرد: تشکیل کمیته‌های تخصصی با حضور شهردار و مدیر بازرسی و شکایات، مدیر حقوقی و مدیر درآمد و دو نفر اعضای شورا در مناطق به منظور برنامه‌ریزی اصولی در وصول طلب‌ها و استخراج دقیق ریز طلب‌های شهرداری مناطق از اشخاص حقیقی و حقوقی باید برای جلسات آینده در دستور کار قرار بگیرد.

در ادامه این جلسه مدیر درآمدهای عمومی شهرداری سنندج گفت: مطالبات شهرداری سنندج بدون احتساب بدهی‌های پروژه مسکن مهر به این سازمان، رقمی در حدود ۳۳ میلیارد تومان است.

کتایون خراسان‌زاد با بیان اینکه این آمار قطعی نبوده و ممکن است تغییراتی داشته باشد، اظهار کرد: بدهی پروژه‌های مسکن مهر به شهرداری نیز بیش از ۵ میلیارد تومان است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری