جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲
سخنی با معاونت مالی اقتصاد شهری شهرداری تهران
سال‌هاست که مراسمي تحت عنوان جشن خوش حسابي در شهرداري تهران برگزار مي‌شود. تقدير از شهروندان خوش حسابي که عوارض خود را به موقع پرداخت کرده اند، درواقع تقدير از ...

سال‌هاست که مراسمی تحت عنوان جشن خوش حسابی در شهرداری تهران برگزار می‌شود. تقدیر از شهروندان خوش حسابی که عوارض خود را به موقع پرداخت کرده اند، درواقع تقدیر از شهروندانی که یاور مدیریت شهری در توسعه شهر تهران هستند.
این مراسم که با درایت‌های معاونت مالی و اقتصاد شهرداری تهران هر ساله برگزار شده یکی از مراسم‌هایی است که شهروندان همه ‌ساله از نحوه برگزاری آن رضایت دارند. اگرچه در مدل‌های اطلاع‌رسانی کنونی آن و نحوه اطلاع‌رسانی به سبک و سیاق فعلی نیازمند نقد است که وقتی دیگر باید به آن پرداخت.
نکته مهم این است وقتی که تعدادی روزنامه‌های خاص را ورق می‌زدم به موضوع جالب توجهی برخورد کردم و آن اینکه در یکی از روزنامه‌هایی که گزارش این مراسم به چاپ رسیده بود، چاپ عکس افراد روابط عمومی حوزه معاونت مالی و اقتصادی شهر شهرداری تهران که به شکل عکس یادگاری در کنار هم ایستاده بودند و یا مراسم به جای تقدیر شهروندان فرصت شناس به تکریم و پاسداشت کارمندان روابط عمومی اختصاص یافته بود با هزینه بیت‌المال عکس یادگاری چاپ کردند. جای تامل و تعجب دارد و چگونه هیچ نظارتی بر اطلاع‌رسانی حوزه معاونت صورت نگرفته آن هم خود جای سؤال دارد.
به هر حال در شرایطی که دکتر پور زرندی یکی از مدیران برجسته شهرداری تهران و اقدامات او باعث تحولات بزرگ و شگرف در حوزه مالی در این نهاد عمومی‌شده است.
متأسفانه دستاوردهای این مدیر توانمند جای خود را به عکس‌ یادگاری در مطبوعات می‌دهد،که جای تأسف بسیار دارد. اقدامات دکتر پورزرندی در ایجاد حسابداری تعهدی، اصلاح نظامات مالی، اخذ رتبه‌بندی عالی برای شهرداری تهران، اخذ فایناسهای مالی، نوآوری در حوزه مالی، شناسایی اموال شهرداری تهران و دهها کار ارزشمند دیگر در این حوزه و نیز اخذ دهها جایزه که مهرتأییدی بر فعالیتهای نامبرده است.ولی متأسفانه اطلاع‌رسانی ضعیف جهت‌دار باعث شده تا این اقدامات به درستی اطلاع رسانی نشود.

منبع: ابتکار/ابوذر بزرگمهر

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری