جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲
شهرداری قم از فرصت تغییر و تحول جامعه برای بازسانی خود استفاده کند

پدر مدیریت دولتی ایران گفت: در حال حاضر جامعه در حال تغییر و دگرگونی است که سازمان‌ها نباید از این فرصت‌ها بی‌بهره و بی‌نصیب بمانند و باید کمال استفاده را از این فرصت‌ها ببرند.

Print Friendly, PDF & Email

پروفسور مهدی الوانی در نخستین همایش علمی توسعه ظرفیت یادگیری جمعی شهرداری قم که در سالن همایشات شهرداری قم برگزار شد با اشاره به سازمان‌های یادگیرنده و جایگاه آن‌ها در جامعه اظهار کرد: امروزه حوزه سرمایه جای خود را به علم داده است و علم جایگزین سرمایه شده است.

پدر مدیریت دولتی ایران افزود: در حال حاضر کشورهایی که دارای سرمایه هستند کشورهای پیشرفته‌ای نیستند و این در حالی است که کشورهای دارای علم در حال پیشرفت و ترقی هستند و جایگاه ویژه‌ای را در جهان به خود اختصاص داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری بهترین سازمان یادگیرنده است عنوان کرد: شهرداری به عنوان یکی از سازمان‌های مدیریت محلی که اهداف مقدسی را دنبال می‌کند یکی از بهترین سازمان‌های یادگیرنده است که بازخوردهای محیط را دریافت و خدمات مناسبی را به شهروندان ارائه می‌کند.

الوانی خاطر نشان کرد: انسان‌ها تنها به وسیله کتاب و نرم افزارهای آموزشی موفق به کسب علم نمی‌شوند بلکه باید بازخوردهای محیط را دریافت و از آن‌ها سرمشق بگیرند.

رئیس دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه آزاد قزوین با اشاره به عدم پاسخگوی مناسب به ارباب رجوع در برخی سازمان‌ها اظهار کرد: متاسفانه در برخی مواقع شاهد عدم پاسخگوی برخی از سازمان‌ها و ادارات به ارباب رجوع‌ها هستیم که شهرداری به عنوان یکی از مهم‌ترین سازمان‌های شهری می‌تواند با دریافت بازخورد‌ها خدمات مناسبتری را به شهروندان ارئه کند.

وی تصریح کرد: آگاهی از بازخوردهای محیط سبب نهادینه شدن یادگیری در ذهن‌ها می‌شود که سازمان شهرداری به عنوان یکی از سازمان‌های یادگیرنده که با ارباب رجوع رو به رو است باید در تحقق نهادینه شدن یادگیری در جامعه تلاش کند.

الوانی با اشاره به اینکه شهرداری محل خدمت به شهروندان است اظهار کرد: با توجه به اینکه شهرداری بازخوردهای محیط را به آسانی دریافت می‌کند باید حوزه یادگیری یکی از الزامات سازمان قرار گیرد البته این در حالی است که تغییر رفتار مهم نیست بلکه تغییر تفکر در سازمان‌ها مهم است.

پدر مدیریت دولتی ایران افزود: در حال حاضر جامعه در حال تغییر و دگرگونی است که سازمان‌ها نباید از این فرصت‌ها بی‌بهره و بی‌نصیب بمانند و باید کمال استفاده را از این فرصت‌ها ببرند که در در این راستا تنها آموزش کافی نیست و باید سازمان‌ها انگیزش یادگیری در میان کارکنان خود را افزایش دهند.

وی با اشاره به آرمان‌ها و اهداف نو ظهور در جامعه امروزی عنوان کرد: در جامعه امروزی با توجه اینکه آرمان و اهداف جدیدی را سازمان‌ها و ادارت دنبال می‌کنند بنباید به دنبال یکسان سازی آرمان و اهداف بود زیرا که یکسان سازی آرمان‌ها امری اشتباه و نادرست است.

الوانی خاطر نشان کرد: توانمند سازی مردم و مدیران برای رسیدن به موفقیت‌ها و یادگیری در جامعه امروزی با گذشته بسیار متفاوت است که با توجه به عصر ارتباطات و تکنولوژی نباید توقع رفتار شهروندان به‌‌ همان صورت گذشته باشیم./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری