جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲
بخشی از درآمدهای مالیاتی در اختیار شهرداری ها قرار می گیرد

نماینده مردم مراغه و عجبشیر در مجلس شورای اسلامی گفت : بر اساس طرح مجلس، بخشی از درآمدهای مالیاتی کشور در اختیار شهرداری ها قرار می گیرد.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش ایرنا، ˈ مهدی دواتگری ˈ پنج شنبه در آیین تودیع و معارفه شهردار جدید شهر خداجو افزود: بر اساس طرحی که در مجلس شورای اسلامی در حال تصویب است، ۱۰ درصد از درآمدهای مالیاتی هر استان در اختیار شهرداری ها قرار خواهد گرفت.

وی اظهار کرد: بر این اساس و با تصویب این طرح، این درآمدها توسط شورای برنامه ریزی هر استان در میان شهرداری ها توزیع می شود.

نماینده مردم مراغه و عجبشیر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد : در تخصیص این اعتبارات باید شهرداری های شهرهای محروم مورد توجه بیشتر مسوولان استانی قرار گیرد.

دواتگری با اشاره به روند طرح آزاد راه مراغه – هشترود، یادآوری کرد: با تخصیص ۵۰۰ میلیارد اعتبار از سوی وزارت راه و شهرسازی، کلنگ آغاز احداث این طرح تا قبل از تعطیلات سال جدید به زمین زده می شود.

وی گفت: با اجرای این طرح، مردم این شهرستان و شهرستان های منطقه از جمله بخش سراجو از فواید آن بهره مند شده و تردد در این مسیر در امنیت بیشتر انجام و وقوع حوادث ناگوار در آن کمتر می شود.

نماینده مردم مراغه و عجبشیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود برخی مشکلات زیربنایی در شهر خداجو گفت : رفع این مشکلات نیازمند همت جمعی مسوولان شهرستانی و شهر خداجو است.

دواتگری خاطرنشان کرد: ایجاد دادگاه بخش سراجو برای حل مشکلات مردم و روستاییان این منطقه در شهر خداجو ضروری بوده و با تامین زمین و امکانات مورد نیاز، شاهد راه اندازی آن تا نیمه اول سال ۹۳ خواهیم شد.

وی گفت: ایجاد بازارچه و منطقه صنعتی در بخش سراجو از دیگر برنامه ها و طرح های آتی برای توسعه این منطقه بوده و با تلاش مسوولان محقق خواهد شد.

سرپرست شهرداری خداجو نیز در این آیین گفت: امسال طرح زیباسازی، بهسازی و جدول گذاری به طول بیش از ۴۰۰ متر در شهر خداجو از سوی این شهرداری انجام شده است.

جعفر قربانی فر افزود: احداث آرامستان عمومی، سردخانه و غسالخانه و نیز شن ریزی معابر عمومی از دیگر فعالیت های این شهرداری برغم کمبود بودجه است.

شهردار جدید خداجو نیز در این آیین با تشریح اهداف و برنامه های خود در این شهر گفت: توسعه امکانات و زیرساخت های اساسی در این شهر با توجه به مرکزیت بخش سراجو که دارای بیش از ۱۰۱ روستا است، از اولویت های کاری شهرداری است.

حسین شیری افزود: ایجاد درآمدهای پایدار برای انجام کارهای عمرانی در شهرداری، ایجاد زیرساخت ها، توسعه و عمران شهری از دیگر اهداف و برنامه های شهرداری در روزهای پیش رو است.

وی اظهار کرد: توسعه صنعت گردشگری و توریسم با توجه به دسترسی روستاهای این بخش به دامنه های سرسبز و زیبای کوه سهند موجب بهبود و توسعه شهری و منطقه ای بخش سراجو می شود.

شیری افزود: ایجاد واحدهای تولیدی برای استفاده در کارهای عمران شهری توسط شهرداری از برنامه های مورد توجه شهرداری خداجو در ماه های آینده است.

در این آیین حسین شیری به عنوان شهردار خداجو معرفی و از تلاش های محمد همتی شهردار و جعفر قربانی فر سرپرست این شهرداری قدردانی شد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها