جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲
سندسازی در برخی شهرداری‌های خراسان شمالی

قائم مقام سازمان بازرسی خراسان شمالی گفت: سندسازی و تهیه فاکتورهای صوری در برخی شهرداری‌های استان صورت گرفته که بازرسی برای رسیدگی به این جرائم قاطعانه ورود کرده است.

Print Friendly, PDF & Email

امید سحرخیز بعد از ظهر امروز در جمع شماری از اعضای شورای اسلامی اظهار کرد: مدیران شهرداری‌ها و اعضای شورای اسلامی به عنوان ناظر برای جلوگیری از بروز این قبیل تخلفات، پیش از بازرسی ورود داشته باشند.

وی بخشی از اعتبارات شهرداری‌ها را مربوط به آموزش برشمرد و افزود: کارکنان دستگاه‌ها با ارائه آموزش‌های مرتبط بیشتر با وظایف خود آشنا خواهند شد.

سحرخیز اصلاح فرآیندها در شهرداری‌ها را از اقدامات موثری خواند که این مجموعه‌ها می‌توانند در اولویت کاری خود قرار دهند.

به گفته قائم مقام سازمان بازرسی خراسان شمالی با اصلاح این امور و اتخاذ تصمیمات مناسب، جلوی تخلفات در شهرداری‌ها گرفته خواهد شد.

وی کمبود نیروهای متخصص را از مشکلات شهرداری‌ها عنوان کرد و بیان داشت: با ارائه آموزش‌ها و جلوگیری از ورود نیروهای فاقد تخصص به مجموعه شهرداری، این مشکل نیز به تدریج قابل رفع است.

سحرخیز بر جلوگیری از انتصابات در شهردارها بدون گذراندن مراحل گزینشی از مسیر حراست‌ها هم تاکید کرد و گفت: باید شهرداری‌ها صلاحیت‌های فردی و گزینشی افراد را مورد توجه قرار داده تا از بروز مشکلات در آینده جلوگیری کنند و قطعا این به نفع این مجموعه‌های خدمات‌رسان است.

وی گفت: افزون بر این شهرداری‌ها باید از جذب نیروهای سفارشی از طریق افراد خاص پرهیز کرده و اجازه جذب را ندهند.

این مسئول در سازمان بازرسی خراسان شمالی وجود نیروهای مازاد در برخی از شهرداری‌ها را از مشکلات اساسی خواند که در گذشته به طرق مختلف جذب این مراکز شده‌اند.

وی یکی از موارد بازرسی از طریق این سازمان از شهرداری‌ها را بررسی نحوه جذب نیروهای انسانی برشمرد و افزود: حتماً روال گزینش و استخدام افراد در این مجموعه‌ها باید رعایت شده باشد.

سحرخیز وظیفه این سازمان را نظارت بر اجرای صحیح قانون و همچنین نظارت بر حسن جریان امور خواند و گفت: این سازمان در ایفای این وظایف و مأموریت‌ها از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد بود.

وی همچنین بر ارسال مصوبات شوراهای اسلامی شهرها به فرمانداری‌ها و سازمان بازرسی استان تاکید کرد و بیان داشت: البته فرمانداری‌ها نیز ظرف دو هفته از ارسال این مصوبات وظیفه دارند آن را بررسی و در صورت داشتن هر گونه مغایرت با قانون آن را به شوراها اعلام کنند در غیر این صورت این مصوبات قابلیت اجرا را خواهد داشت.

قائم مقام سازمان بازرسی خراسان شمالی با اشاره به اینکه مواردی را در شهرداری‌ها شاهد هستیم که بدون مصوبه شوراها طرحی اجرا شده و یا بعد از اجرا، مصوبه آن از شورای اخذ می‌شود، این گونه اقدامات را خلاف و مسئولیت‌آور دانست.

وی گفت: البته مسئولیت شهرداران بسیار مهم و افرادی که در این جایگاه خدمت می‌کنند در واقع ایثار می‌کنند لیکن به واسطه پذیرش مسئولیت باید مراقبت کنند تا تخلفی در این مجموعه روی ندهد.

سحرخیز با تاکید بر اینکه اگر دستگاهی در برابر قوانین شهردارها و این مجموعه خدمات‌رسان تمکین نکردند آن را به بازرسی ارجاع دهید، اظهار کرد: نباید شهرداری‌ها حیات خلوت برخی افراد ذی‌نفوذ شود و بازرسی استان مواردی را در این راستا سراغ دارد و با آن برخورد کرده است.

وی گفت: شهرداری وظیفه ساخت آلاچیق و یا تأمین تجهیزات را برای فلان مرکز و یا دستگاه را ندارد، بلکه وظیفه آنان خدمت به شهروندان و توسعه زیرساخت‌های شهری است و حق مردم نباید در سایر محل‌ها صرف شود.

قائم مقام سازمان بازرسی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: این گونه اقدامات اصلاً برازنده نظام و دستگاه‌ها نیست و بازرسی در بحث اجرای قانون برای رسیدگی به این موارد، هیچ گونه تبعیضی را قائل نخواهد شد.

وی گفت: به طور حتم دستگاه‌های نظارتی استان از تمامی دستگاه‌هایی که بر مدار قانون حرکت کنند، قاطعانه حمایت و پشتیبانی خواهد کرد./فارس

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری