جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۲
۲۱ شهرداری در کشور دارای طرح جامع پسماند هستند

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: ۲۱ شهرداری در کشور دارای طرح جامع پسماند هستند.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش ایرنا ، ˈعلی نوذرپورˈ روز چهارشنبه در نشست معاونان خدمات شهری شهرداری های مراکز استان ها و کلانشهرهای کشور در مشهد، افزود: در حال حاضر۲۰ درصد از زباله های جمع آوری شده در درکشور، بازیافت می شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شهرداریها نتوانسته اند مردم را در اداره امور شهرها ترغیب کنند، گفت: باید به این مهم توجه ویژه ای شود.

نوذرپور با تاکید بر استفاده از نیروها و مدیران متخصص و مجرب در حوزه های مختلف شهری، اظهارداشت : طی دهه های گذشته بحث نیروهای انسانی مجرب، متخصص یکی از مسائل جدی شهرداری ها بود که تاکنون توفیقاتی نیز در زمینه مدیریت حوزه آتش نشانی، پسماند، فضای سبز و غیره حاصل شده است.

وی استفاده از مطالعه و پژوهش را از الزامات اقدامات و فعالیتهای شهری عنوان کرد و گفت: در اوایل دهه ۷۰ برای اولین بار به مقوله پسماند، ورود جدی شد و طی آن کشور به ۱۰ منطقه تقسیم و برای هر منطقه مشاور ذیصلاح انتخاب گردید تا کیفیت زباله، نوع جمع آوری و حجم زباله آن بررسی شود.

نوذرپور با اشاره به تدوین قانون مدیریت پسماند، افزود: در حال حاضر ۲۱ شهرداری دارای طرح جامع پسماند هستند.

وی در ادامه از نهایی شدن برنامه جامع مدیریت شهری کشور تا خرداد ماه سال آینده خبر داد و گفت: تدوین برنامه جامع مدیریت شهری کشور براساس ماده ۱۷۳ قانون پنجم توسعه یکی از برنامه های در دستور کار دولت است.

نوذرپور افزود: در راستای تحقق این امر شورای تدوین برنامه جامع مدیریت شهری در سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با حضور همه دستگاه های ذیربط ، متخصصان و کارشناساس ذیصلاح شکل گرفته است.

نشست معاونان خدمات شهری شهرداری های مراکز استان ها و کلانشهرهای کشور هفتم و هشتم اسفند ماه در سالن شهدای شهرداری مشهد ادامه دارد

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری