جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۲
افزایش تفویض اختیار شهرداری اردبیل در سال آینده

سخنگوی شورای شهر اردبیل گفت: در بودجه سال ۹۳ شهرداری شورای شهر تفویض اختیارات بیشتری را به شهرداری داده است تا در حوزه‌های مختلف مدبرانه تصمیم بگیرد.

Print Friendly, PDF & Email

محمد فیضی  اظهار داشت: این تفویض اختیار در سال آینده بیشتر مربوط به تملک، خرید زمین و قیمت کارشناسی، ماشین‌آلات مورد نیاز و یکسری اختیارات مربوط به توسعه آموزشی و پژوهشی، مطالعات فنی و اجرایی و کارهای مربوط به دانشگاه جامع علمی کاربردی شهرداری است.

وی عنوان کرد: همچنین ما به شهرداری اختیار دادیم تا تجلیل از برگزیدگان علمی، فرهنگی و هنری، مساعدت به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد، کمک به مساجد با تصمیم و مشورت معاونان و مدیران تصمیم‌گیری کرده تا شهرداری برای هر فسخ مجوز به شورا مراجعه نکند.

عضو شورای شهر اردبیل ادامه داد: هم شهرداری و هم شورا خود را در سال آینده موظف کردند تا برنامه‌ محور پیش بروند و ما معتقدیم به غیر از موارد استثنایی و ضروری باید به شکل روان، ساری و جاری مدیران و معاونان شهرداری در تحقق این اصل بکوشند تا خارج از قاعده و قواعد برنامه مصوب شورا اقدامی را انجام ندهند.

فیضی افزود: در سایه برنامه‌ محور بودن است که می‌توان هم در بخش درآمدی و هم هزینه‌ای تحقق ۱۰۰ درصدی بودجه را رقم زد.

وی ضرروت برجسته‌سازی بیانیه ماموریت‌ها و حرکت‌های منسجم در این زمینه را بیان کرد و به خبرنگار فارس در اردبیل گفت: برای رسیدن به چشم‌انداز ۱۴۰۴ و انجام بهتر امور باور به بهره‌مندی مشارکت مردم در مدیرت شهری و توانمند‌سازی کارکنان با استفاده از فناوری‌های مقیم علمی ضروری و حیاتی است.

سخنگوی شورای شهر اردبیل گفت: ما باید به این بیانیه و ماموریت به عنوان فلسفه وجودی شهرداری توجه کرده و در اجرای صحیح برنامه‌های پنج ساله اهتمام داشته باشیم چرا که این حرکت می‌تواند نقطه تحولی به شمار آید.

فیضی با اشاره به پروژه‌های بخش مشارکتی و سرمایه‌گذاری شهرداری در بودجه سال آینده گفت: تاکنون ۵۶۷ میلیارد تومان پروژه مشارکتی مصوب شده و بخشی از آنها تاکنون جامه عمل پوشیده است.

وی خاطرنشان کرد: برای سال آینده نیز ۲۳ میلیارد تومان منابع درآمدی از این محل برای شهرداری اردبیل در راستای اجرا و تکمیل پروژه‌های مشارکتی و سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شده که امیدورایم با حمایت همه ‌جانبه بتوانیم این طرح‌ها را به سرانجام برسانیم.

عضو شورای شهر اردبیل یادآور شد: با توجه به ظرفیت مناسبی که در احیا و نوسازی بافت فرسوده و بهبود حمل و نقل و ترافیک شهری احساس می‌شود شهرداری در سال آینده ۲۰ میلیارد تومان برای اولین بار اوراق مشارکت به فروش می‌رساند تا از طریق این اوراق طرح‌ها و پروژه‌های انتفاعی را به انجام برساند.

فیضی بیان داشت: ما با استفاده از این ظرفیت می‌توانیم در مجتمع بزرگ شورابیل نسبت به اجرای طرح‌های عظیم سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری اقدام کنیم که سودآوری آن بسیار بالا خواهد بود.

وی در پایان سخنان خود نمونه اجرای طرح‌های انتفاعی از محل فروش اوراق مشارکت را پروژه عتیق تبریز و نواب تهران بیان کرد و به خبرنگار فارس در اردبیل گفت: در این زمینه گام‌های اساسی و جدی برداشته شده و تلاش بر این است تا این برنامه‌ریزی به شکل منسجم انجام شده و مورد پیگیری قرار گیرد./فارس

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری