جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۲
بودجه مصوب آسفالت سال ۹۳ شهرداری همدان ۳۰ میلیارد تومان است
موسی رسولی ظهر امروز در جلسه شورای فنی استان همدان با بیان اینکه تمام مشکل آسفالت همدان قیر است، اظهار کرد: دستورالعملی که برای کندن آسفالت‌هاست به زمانی بازمی‌گردد که ...

موسی رسولی ظهر امروز در جلسه شورای فنی استان همدان با بیان اینکه تمام مشکل آسفالت همدان قیر است، اظهار کرد: دستورالعملی که برای کندن آسفالت‌هاست به زمانی بازمی‌گردد که قیر ۷ هزار تومان بود در حالی که امسال قیمت قیر ۱۶۰ برابر زمانی است که این دستورالعمل نوشته شده است.

وی با بیان اینکه موکلفیم دستورالعمل را اجرا کنیم، افزود: باید طبق تعرفه مصوب، پول آسفالت کنده شده را در هر منطقه‌ای از شهر که باشد از فرد مسئول دریافت کنیم.

معاون فنی و عمرانی شهرداری همدان افزود: مشکل تمام شهرداری‌ها فقط مشکل آسفالت است و هر چه قدر هم که خرج آسفالت بشود باز هم کم است. بودجه مصوب آسفالت سال ۹۳ شهرداری همدان ۳۰ میلیارد تومان است که یک یازدهم معابر همدان را هم شامل نمی‌شود. امسال به اندازه کل اعتبارات عمرانی شهرستان بودجه برای آسفالت مصوب کرده‌ایم اما حتی این مبلغ باز هم کافی نیست و شهرداری نیز بر همین اساس ضریب خسارت می‌گیرد.

رسولی در خصوص مراحل احداث منازل شخصی که نیاز به کندن آسفالت دارند گفت: بسیاری از مردم از این موضوع بی‌اطلاع هستند که وظیفه دستگاه اجرایی است که تا پشت کنتور، هزینه خسارات شهرداری را بپردازد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری همدان ادامه داد: در حال حاضر ادارات این مسئولیت را برعهده خود افراد می‌گذارند و از زیر بار مسئولیت شانه خالی می‌کنند. ترجیح می‌دهیم این تعاملات را با ادارات داشته باشیم تا با مردم؛ زیرا تعاملات بین ادارات بهتر صورت می‌گیرد و معمولاً پولی جا به جا نمی‌شود.

تیموری مدیرکل استاندارد همدان نیز از شهرداری درخواست ارائه گزارشی در خصوص کارخانه‌های خرید آسفالت و مکان‌های استفاده شده کرد و گفت: با این گزارش کمیته فنی بررسی بهتری روی پروژه آسفالت شهر و سطح استاندارد آن خواهد داشت./فارس

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری