جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲
۲۰۰ میلیارد ریال اوراق مشارکت شهرداری اردبیل در بین شهروندان توزیع می شود

سخنگوی شورای شهر اردبیل گفت: تصمیم داریم درسال آینده حدود ۲۰۰ میلیارد ریال اوراق مشارکت شهرداری اردبیل را بین شهروندان توزیع کنیم.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش ایرنا، محمد فیضی روز سه شنبه در نشستی خبری افزود: طبق ماده ۸۶ قانون برنامه و بودجه در صورت نیاز می توان برای اجرای طرح های مختلف از جمله بهبود حمل و نقل اقدام به انتشار اوراق مشارکت کرد.

وی اضافه کرد: این طرح در بودجه سال ۱۳۹۳ شهرداری اردبیل پیش بینی شده که البته نیاز به فرهنگ سازی دارد تا مردم به مشارکت تشویق شوند.

او بیان کرد: همچنین در بحث مشارکت در سرمایه گذاری مبلغ پنج هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال طرح مشارکتی پیش بینی شده که طی چند دوره زمانی انجام می شود.

وی با اشاره به افزایش ۴۵ درصدی بودجه شهرداری نسبت به سال گذشته عنوان کرد: بودجه سال ۱۳۹۳ شهرداری اردبیل به مبلغ دو هزار و ۴۵۳ میلیارد ریال مصوب شده که شامل هزینه های اجرایی، اداری و عمران شهری است.

فیضی افزود: سهم بخش عمرانی ۷۰ درصد و سهم جاری ۳۰ درصد محاسبه شده و بر این اساس دو هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال بودجه شهرداری و مناطق آن در نظر گرفته شده و برای سازمان های وابسته به شهرداری نیز ۲۸۳ میلیارد ریال پیش بینی شده است.

او ادامه داد: اعتبارات عمرانی شهرداری و مناطق آن یک هزار و ۶۲۹ میلیارد ریال و اعتبارات عمرانی سازمان های وابسته ۵۱ میلیارد ریال می باشد.

وی اضافه کرد: جمع هزینه های جاری شهرداری و مناطق ۵۴۱ میلیارد ریال و سازمان ۲۳۲ میلیارد ریال پیش بینی شد.

او با اشاره به اینکه از محل ارقام تکراری ۱۰۱ میلیارد ریال در نظر گرفته شده، اظهار کرد: سرانه ما در بودجه سال آینده حدود پنج میلیون ریال است که باید تلاش کنیم این میزان به ۲۰ میلیون ریال افزایش یابد.

وی همچنین به اختصاص نیم درصد از بودجه برای پژوهش و مطالعات در حوزه مدیریت شهری اشاره کرد و گفت: به منظور جلوگیری از مراجعه زیاد شهرداری به شورا در برخی موارد مانند خرید زمین با نرخ کارشناسی، توسعه آموزش و پژوهش و کمک به مددجویان تحت پوشش بهزیستی تفویض اختیار صورت گرفت.

سخنگوی شورای شهر اردبیل همچنین اظهار کرد: در زمینه تملک اراضی نیز بخشی عمده از بودجه به ایجاد پارکینگ های عمومی در سطح شهر اختصاص یافته و بر این اساس احداث پارکینگ های عمومی در سطح شهر توسط شهرداری اردبیل تضمین و خریداری می شود.

او در ادامه نگهداری از فضای سبز و پارک های محله ای و توسعه به خصوص در مناطق کم برخوردار، احداث و بهسازی کانال های دفع آب های سطحی، اجرا و بهسازی جوی ها سطح شهر و پیاده روها را جزو برنامه های شهرداری برای سال آینده عنوان کرد.

فیضی همچنین گفت: اجرای مسیر دوچرخه سواری، احداث زمین های ورزشی محلی، تکمیل ورزشگاه شهرداری اردبیل و بازسازی فرهنگسرای سوم خرداد برای سال ۹۳ در دستور کار شهرداری قرار دارد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری