جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲
فعالیت شهرداری باید در زندگی مادی و معنوی مردم تاثیرگذار باشد

شهردار تبریز گفت: برآیند فعالیت های شهرداری باید در زندگی مادی و معنوی شهروندان تاثیرگذار باشد.

Print Friendly, PDF & Email

 

صادق نجفی روز سه شنبه در جمع مدیران عامل سازمان ها و شرکت های تابعه، اظهار کرد: شهرداری در هر حال، پاسخگوی مسایل مربوط به مدیریت شهری است و باید به تبع این مسوولیت خطیر، اثرگذاری لازم را نیز داشته باشد.

وی با بیان این که حرکت جدی مجموعه شهرداری از سال ۹۳ آغاز خواهد شد، گفت: تا زمانی که مسوولیت داریم باید طوری خدمت کنیم که موجبات افتخار هر دو مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر را فراهم کنیم.

شهردار تبریز به امضای ۱۵ هزار میلیارد ریال مشارکت در ماه گذشته اشاره کرد و افزود: پایین بودن سطح درآمد از محل پروانه های صادر شده نشان دهنده حرکت به سمت مدیریت هوشمند و پایدار است.

نجفی با اشاره به شرایط شهرداری ها در طرح هدفمندی یارانه ها، خاطرنشان کرد: در طراحی و اجرای این طرح، جداسازی برخی منابع از کلان شهرها و اختصاص آن به شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۰۰ هزار نفر، نتیجه فقدان تاثیر گذاری شهرداری های کلان شهرهای کشور بر سیاست گذاری های دولت است، این در صورتی است که شهرداری به صورت بی واسطه و مستقیم با مسایل و مشکلات مردم مواجه است.

وی همچنین با اشاره به مفاد تفاهم نامه امضا شده بین شهرداری تبریز و دستگاه قضایی استان، خاطرنشان کرد: با امضای تفاهم نامه با دادگستری استان و انتخاب رابط سازمان بازرسی کل کشور و شهرداری تبریز، چالش ها و نارسایی هایی که پیش از این، از شتاب خدمت رسانی در عرصه مدیریت شهری می کاست، مرتفع خواهد شد.

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مدیران کنونی شهرداری کلان شهر تبریز را افرادی متخصص و توانمند می شناسم و کمرنگ بودن حرکت تیمی سازمان های زیرمجموعه شهرداری، مربوط به افراد نیست، بلکه این، مجموع روند تیمی سازمان هاست که در برخی اوقات به همگرایی مطلوب و مورد انتظار نمی رسد.

نجفی اضافه کرد: باید از ساختار تشکیلاتی سازمان های زیر مجموعه شهرداری به بهترین شکل ممکن استفاده شود و نباید جلسات هماهنگی و مباحثه سازمان های زیرمجموعه شهرداری، محدود به موضوعات اجرایی باشد، بلکه باید خروجی هر یک از سازمان های تخصصی به گونه ای باشد که موجب ایفای نقش شهرداری کلان شهر تبریز در روند سیاست گذاری استان شود.

وی گفت: ساختار تشکیلاتی شهرداری باید در خدمت چابک سازی مسوولیت ها باشد و ایجاد تشکیلات سازمانی، به منظور بهره گیری مطلوب از ظرفیت های تیمی و تخصصی شهرداری است.

نجفی با تاکید بر این که باید از ساختار تشکیلاتی سازمان های زیر مجموعه شهرداری به بهترین شکل ممکن استفاده شود، اظهار کرد: این امر در راستای چابک سازی حرکت شهرداری و ساختارهای سازمانی زیرمجموعه آن، ضروری است.

وی با اشاره به حوزه های گسترده خدمات شهری خاطرنشان کرد: ممکن است در برخی موارد، اختیارات مربوط به اجرای یک برنامه خاص، در اختیار سازمان ها نباشد که این امر نیز طی هماهنگی شهرداری و شورای اسلامی شهر و تصویب لایحه مورد نیاز حل و فصل می شود.

نجفی گفت: طبق مصوبه سال ۹۳، سازمان های تابع شهرداری، مشمول پرداخت مالیات خواهند بود بنابراین باید از ساختار تیمی هر یک از سازمان ها، به نحو مطلوب بهره گیری شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری