جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲
بسته شدن قرارداد ترکمنچای توسط یکی از شهرداری خراسان شمالی

بازرس کل خراسان شمالی گفت: اخیراً قرارداد ترکمنچای توسط یکی از شهرداری‌های خراسان شمالی با شخص حقیقی منعقد شده که البته در این قرارداد اصلاً حقوق شهرداری رعایت نشده است.

Print Friendly, PDF & Email

حجت‌الاسلام موسی فتوحی بعد از ظهر امروز در نشست با شورای اسلامی آشخانه اظهار کرد: نوع کار ما نظارت و بازرسی است و براساس اصل ۱۷۴ قانون اساسی بازرسی ناظر عالی و شأن آن هم نظارت بر تمامی دستگاه‌های دولتی، اجرایی، عمومی و غیردولتی است.

وی گفت: نظارت بازرسی تمام شئون و حوزه‌ها را در بر می‌گیرد و از جذب، به‌کارگیری، حضور و غیاب، رفتار، گفتار، پوشش تا امور مالی از مأموریت‌های نظارتی سازمان بازرسی است.

فتوحی با بیان اینکه حسن جریان امور در دستگاه‌ها اقتضا می‌کند تا دستگاه‌ها دیون خود را به شهرداری پرداخت کنند، گفت: بی گمان پرداخت مطالبات شهرداری‌های استان از سوی دستگاه‌های استان بخش مهمی را در خدمات دهی بیشتر شهرداری‌ها به مردم خواهد داشت.

وی با بیان اینکه تاکنون بازرسی بخش عمده‌ای از مأموریت خود را در حوزه پیشگیری و آموزش قرار داده است، افزود: البته مأموریت اصلی این سازمان بازرسی، نظارت و کشف جرم است و بر این اعتقادیم که پیشگیری و آموزش می‌تواند به کاهش جرم بینجامد.

بازرس کل خراسان شمالی با تاکید بر اینکه اجرای قانون فصل الخطاب همه است، تصریح کرد: انتظار داریم تمامی اعضای شوراهای اسلامی شهر و شهرداری بر مدار قانون عمل کنند.

وی گفت: وقتی مسئولیتی را می‌گیریم صرفاً برای خدمت رسانی به مردم است و نبایستی این مسئولیت‌ها باعث فخر فروشی بشود.

فتوحی با تاکید بر ارسال مصوبات شورای اسلامی شهرهای استان به بازرسی اظهار کرد: بعضاً مصوباتی در شوراهای اسلامی این شهر دیده می‌شود که واقعاً با اصل خدمت رسانی و شعارهایی که اعضا قبل از انتخاب داده‌اند مغایرت دارد.

به گفته بازرس کل خراسان شمالی، بخشی از مصوبات شوراهای اسلامی مربوط به فضل و بخش‌های بیجایی است که بایستی در این زمینه تجدید نظر شود.

فتوحی با بیان اینکه درصد کوچکی از اعتبارات برای کمک‌های بلاعوض بایستی پیش بینی شود، اظهار کرد: بودجه شهرداری باید برای شهر و پرداخت حقوق کارکنان اختصاص یابد.

وی نبود آمارهای کمیسیون ماده ۱۰۰ و آرای ماده ۷۷ را از مشکلات شهرداری‌ها خواند و گفت: یک بی‌سامانی در برخی شهرداری‌ها را در این زمینه شاهدیم که در آینده مشکل ساز خواهد شد.

فتوحی تاکید کرد: شفاف‌سازی در حوزه شهرداری‌ها ضرورت دارد و مردم انتظار دارند تا در جریان درآمدها و بودجه شهرداری‌ها قرار بگیرند و این امری بدیهی است.

بازرس کل خراسان شمالی تدوین برنامه‌های سنواتی و اسناد توسعه را هم توسط شهرداری‌ها مهم خواند و گفت: نداشتن برنامه از سوی شهرداری‌ها از جمله مشکلات و دغدغه‌ها است که می‌بایست تجدیدنظر شود.

وی به شوراها توصیه کرد تا در برابر سفارش‌های قانونی ولو از هر جایگاه و مقام پرهیز کرده و در مقابل این خواسته‌های غیرقانونی ایستادگی کنند.

فتوحی اظهار کرد: برخی اموال شهرداری به هنگام مزایده به درستی کارشناسی نمی‌شود و اموال به قیمت نازلی به افراد واگذار شده که تبعات دنیوی و اخروی دارد.

وی با ارائه نمونه‌ای از این مناقصه‌ها گفت: دستگاهی که ۹۰ میلیون تومان ارزش آن بوده با کارشناسی نادرست ۲۷ میلیون تومان قیمت گذاری شده و بعد به فلان اقوام مسئول واگذار می‌شود که این اصلاً شایسته نیست.

بازرس کل خراسان شمالی با تاکید بر اینکه در تنظیم قراردادها حتماً بایستی حقوق شهروندان و شهرداری‌ها رعایت شود، اظهار کرد: اخیراً قرارداد ترکمنچای توسط یکی از شهرداری‌های خراسان شمالی با شخص حقیقی منعقد شده که در این قرارداد اصلاً حقوق شهرداری رعایت نشده است.

وی در بخش دیگری با تاکید بر تلاش هر چه بیشتر مدیران برای توسعه خراسان شمالی گفت: قرار نیست که استان همچنان محروم بماند و از سویی قرار هم نیست که شهرستان‌ها توسعه نیافته بمانند از این رو وظیفه همه مدیران است که شاخص‌ها را ارتقا دهند و بر اساس اعتباراتی که دارند در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نباشند./فارس

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری