جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲
هزینه سالانه سه هزار میلیارد تومان برای نگه‌داشت شهر تهران !
به گزارش سایت خبری شهرداریها به نقل از مهر ، حسین محمد پورزرندی در هفتمین جشن بزرگ خوش‌حسابی پرداخت کنندگان عوارض نوسازی، کسب و پیشه و بهای خدمات مدیریت پسماند که ...

معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران گفت: سالانه 3 هزار میلیارد تومان بابت نگهداشت و سایر مخارج شهر هزینه می‌شود.

به گزارش سایت خبری شهرداریها به نقل از مهر ، حسین محمد پورزرندی در هفتمین جشن بزرگ خوش‌حسابی پرداخت کنندگان عوارض نوسازی، کسب و پیشه و بهای خدمات مدیریت پسماند که با حضور مدیران مناطق و الهه راستگو عضو شورای اسلامی شهر تهران در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد، اظهار داشت: اداره ابرشهری مثل شهر تهران هزینه سنگینی را در بردارد و به خصوص اینکه تهران پایتخت ایران اسلامی است.وی تصریح کرد: در ۸ سال گذشته مدیریت قالیباف شهردار تهران کارهای بزرگی در تهران انجام شده است که حقیقتا شهروندان به این گونه اقدامات می‌بالند.پورزندی خاطرنشان کرد:‌ امروزه ملاحظه می‌کنید سرانه فضای سبز نزدیک به حد استاندارد شده است و کارهای خوبی در بخش حمل و نقل عمومی، اتوبوس، بی‌آر‌‌تی، خدمات زیربنایی و زیرساختی، مترو، توسعه تونل‌ها و بزرگراه‌ها شده است.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران تاکید کرد:‌ اگر بخواهیم مقایسه‌ای از عملکرد ۸ ساله مدیریت شهری در دوران قالیباف انجام دهیم اقدامات انجام شده در این دوره قابل مقایسه با صد سال بلدیه، در تهران است.

وی افزود: امروزه برای نگهداشت شهر و هزینه‌های جاری آن هزینه‌های زیادی می‌شود و در واقع بخش کوچکی از این هزینه‌ها آن هم در بخش حمل و نقل عمومی توسط دولت داده می‌شود.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران گفت: سالانه ۳ هزار میلیارد بابت نگهداشت و هزینه شهر هزینه می‌شود.

پورزندی ادامه داد: کل هزینه‌های بهای خدمات شهری توسط شهروندان تامین می‌شود و شهرداری مفتخر است که شهروندان عوارض خود را به موقع پرداخت می‌کنند و در واقع به مدیریت شهری کمک می‌کنند.

وی اضافه کرد: بالغ بر ۴۰ الی ۵۰ درصد از عزیزان و شهروندان عوارض خود را به موقع پرداخت می‌کنند و بقیه عوارض تجمیع می‌شوند.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران گفت: اگر امروز می‌بینید شهر تمیز و پاکیزه است و این افتخار نصیب بنده و همکارانم شده است که بتوانیم شهری را در خور شهروندان تهرانی داشته باشیم.

پورزندی با اشاره به اینکه هم اکنون درآمدها و هزینه‌های شهرداری کاملاً شفاف و روشن است، گفت: ما درآمدها و هزینه‌ها را در سایت شهرداری نشان می‌دهیم ضمن اینکه هر ۶ ماه گزارشی در اختیار اعضای شورای شهر قرار می‌گیرد.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران در پایان گفت: تمام حساب و کتاب‌های شهرداری تا سال ۹۱ به پایان رسیده است و در اختیار شورای شهر قرار گرفته است و ما سعی می‌کنیم ریال به ریال پول شهروندان را به موقع هزینه کنیم.

امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس