جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲
کلیات بودجه سال ۹۳ شهرداری بندرعباس تصویب شد

کلیات بودجه سال ۹۳ شهرداری بندرعباس پس از انجام جلسات کارشناسی توسط اعضای شورای شهر بندرعباس به تصویب رسید

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش سایت خبری شهرداریها به نقل از هرمز، پرویز سالاری عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس در جلسه شورای شهر بندرعباس با اشاره به بازگشایی ادامه بلوار غدیر توسط شهرداری بندرعباس اظهار داشت: باید از زحمات بی شائبه شهردار بندرعباس که از بدو ورود خود به شهرداری به دنبال بازگشایی ادامه بلوار غدیر که سال ها به عنوان یک گره ترافیکی، شکل نازیبایی به خود گرفته بود و با پیگیری مستمر توانست این معضل را برطرف کند و به عنوان عیدی به شهروندان بندرعباسی تقدیم کند.

سالاری در ادامه با اشاره به اینکه دغدغه اصلی شورای چهارم مبتنی بر برنامه ریزی است، خاطرنشان کرد: به نوعی شورای چهارم برنامه محوراست لذا بودجه سنواتی  سال ۹۳ مبتنی بر برنامه ، کنترل و نظارت مستمر کمیسیون برنامه و بودجه بر نحوه هزینه کرد بودجه تنظیم شده است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهربندرعباس بیان داشت: در نظر داریم پس از اتمام برنامه بودجه، کار برنامه ریزی سنواتی شهر بندرعباس مبتنی بر اسناد بالادستی سند ۲۰ ساله و پنج ساله توسعه اقتصادی اجتماعی برش استانی و برش شهری و با توجه به دغدغه هایی که اعضای شورای چهارم دارند کار تدوین برنامه شهر بندرعباس نه فقط شهرداری را انجام دهیم و همه مدیران اجرایی که در سطح شهر بندرعباس به نوعی به شهروندان خدمات رسانی می کنند موظفند برنامه سنواتی و برنامه ۴ ساله که برای شهر بندرعباس دارند به شورای شهر ارائه دهند تا شورای شهر براساس آن برنامه ریزی کند.

سالاری گفت: چراغ راه برنامه ما مبتنی بر سیاستهای کلی نظام و بویژه سیاستهای ابلاغی ازسوی مقام معظم رهبری و اقتصاد مقاومتی که اخیراٌ ازسوی ایشان ابلاغ شده است می باشد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه رویکرد بودجه شهرداری بندرعباس به سمت خلق درآمدهای پایدار است، اظهار داشت: یکی از نقاط مثبت بودجه ایجاد درآمدهای پایدار، احقاق حقوق از دست رفته شهرداری حقی است که مبتنی برمالیات برارزش افزوده است و اعتقاد داریم که درصد کمی ازآن تحقق یافته و جذب مطالبات از صنایعی که از شهر بندرعباس خدمات می گیرند بدون اینکه هزینه ای پرداخت نمایند.

سالاری افزود: بودجه آموزش را افزایش داده ایم تا پرسنل شهرداری مانند شهرهای دیگر تحصیلات تکمیلی خود را ادامه دهند و میانگین سطح سواد علمی پرسنل شهرداری نیز افزایش یابد و آموزش های ضمن خدمت رویکرد اصلی برنامه است و همچنین از بخش خصوصی جهت جذب سرمایه گذاران استفاده شود.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بندرعباس تصریح کرد: توسعه متوازن محلات بویژه بافتهای فرسوده و بازگشایی سرشاخه های خیابانهای اصلی که منجر به کاهش ترافیک به سمت استاندارد سازی محلات بوده است از دیگر شاخصه های بودجه سال آینده است که در این جلسات مورد بحث و بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفت و کلیات بودجه به تصویب شد.

وی اضافه کرد: این رقم که دربخش هزینه ها شامل جاری، عمرانی،ترافیک و خدمات شهری و درآمدها به تصویب رسیدنسبت به سال گذشته از رشد۳۰ درصدی برخوردار است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری