جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲
تقدیم بودجه ۱۵۰ میلیارد ریالی شهرداری به شورای اسلامی شهر گلپایگان
به گزارش خبرگزاری فارس از گلپایگان، محمود بخشی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گلپایگان، اظهار داشت: شهرک الوند بعد از 15 سال تلاش مستمر اهالی منطقه، نماینده شهرستان در ...

به گزارش خبرگزاری فارس از گلپایگان، محمود بخشی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گلپایگان، اظهار داشت: شهرک الوند بعد از ۱۵ سال تلاش مستمر اهالی منطقه، نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولان شهرستانی با پرداخت ۳ میلیارد تومان از طرف اداره راه و شهرسازی تحویل شهرداری گلپایگان شد.

وی ادامه داد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و چشم‌انداز پنج ساله‌ای که ترسیم شده است، وضعیت شهرک الوند بهبود می‌یابد اگر چه در حال حاضر هم به مردم شهرک الوند خدمات شهری ارائه می‌شود ولی از این پس تلاش بیشتری برای خدمت‌رسانی به این منطقه انجام خواهیم داد.

بخشی با بیان اینکه پیش‌بینی بودجه سال ۱۳۹۳ شهرداری گلپایگان به مبلغ ۱۵۰میلیارد ریال در آخرین روزهای دیماه سال جاری جهت بررسی و اعلام نظر به شورای اسلامی شهر تقدیم شده است، تصریح کرد: بودجه شهرداری که مستند به مواد۶۷ و ۶۸ قانون شهرداری و نیز بخشنامه بودجه سال ۱۳۹۳ تنظیم شده است با تکیه بر درآمدهای ناشی از عوارضات عمومی و اختصاصی، بهاء خدمات و درآمدهای مؤسسات انتفاعی، درآمدهای حاصله از وجوه و اموال شهرداری و تأکید بر توسعه و بهبود محیط شهری ، حمل و نقل و بهبود عبور و مرور شهری، ایجاد تأسیسات حفاظتی شهر، ایجاد اماکن و فضاهای فرهنگی و ورزشی تقدیم شورای اسلامی شهر شد.

شهردار گلپایگان اظهار کرد: با اولویت تسریع در اجرای طرح‌های عمرانی و خدماتی و بهره‌برداری سریع‌تر از برخی پروژه‌ها مخصوصاً فاز نخست ادامه بلوار سلمان فارسی و پل سوم، بلوار کوچری، تعریض خیابان شهید مطهری، پایگاه چندمنظوره مدیریت بحران، موزه شهدا و دفاع مقدس، ساختمان شهرداری ناحیه یک (الوند) بودجه پیشنهادی تقدیم شورای اسلامی شهر شد.

بخشی بیان کرد: در بودجه سال ۱۳۹۳ نسبت بودجه جاری و بودجه عمرانی به کل بودجه به ترتیب۳۷ و ۶۳ درصد است.

وی خاطرنشان کرد: بودجه پیشنهادی سال ۱۳۹۲ شهرداری گلپایگان ۱۳۰ میلیارد ریال بود که تاکنون ۱۴۰ میلیارد ریال آن تحقق پیدا کرده است و انتظار می‌رود تا پایان سال به ۱۵۰ میلیارد ریال نیز برسد.

شهردار گلپایگان گفت: ۶۵ درصد از بودجه صرف هزینه‌های عمرانی شده است.

*احداث ترمینال مسافربری بر اساس اصول مهندسی انجام شده است

بخشی در ادامه به احداث ترمینال مسافربری گلپایگان پرداخت و اظهار کرد: بر اساس نظر شورای اسلامی دوره‌های دوم و سوم شهر گلپایگان ترمینال مسافربری از نظر موقعیت مکانی و اصول مهندسی در مکان مناسبی احداث شده است و تاکنون یک میلیارد تومان برای احداث آن هزینه شده است.

وی تأکید کرد: با توجه به اظهار نظرهای افرادی که مکان احداث ترمینال مسافربری را مناسب نمی‌دانند در نظر داریم فاز نخست این پروژه که شامل واحدهای اداری و مرکزی است تکمیل و به بهره‌برداری برسد و اگر اتوبوس‌ها و یا شهروندان مشکلی در رفت و آمد به این مکان داشتند، تغییر کاربری برای این مکان انجام شود و ترمینال مسافربری در مکان دیگری احداث شود.

* انتخاب مکان پارک بانوان گلپایگان در سالهای گذشته صحیح نبوده است

شهردار گلپایگان با بیان اینکه جانمایی و انتخاب مکان پارک بانوان گلپایگان که در سال‌های گذشته صورت گرفته صحیح نبوده و دارای مشکلاتی است، اذعان داشت: مهم‌ترین مشکل پارک بانوان کمبود آب و انتقال آب برای توسعه فضای سبز است و در بودجه پیشنهادی امسال رقمی برای آن پیش‌بینی نشد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به کارشناسی‌های انجام شده بوستان ۱۷ تن برای پارک بانوان مناسب تشخیص داده شده است و علت آن هم‌جواری این بوستان با مراکز امنیتی و حفاظتی و نزدیک بودن به مرکز شهر و انبوهی درختان این بوستان است.

* فرهنگ ایثار و شهادت باید به نسل‌های آینده منتقل شود

شهردار گلپایگان به احداث موزه شهدای دفاع مقدس در گلزار شهدای قاضی زاهدی هم اشاره کرد و گفت: در راستای زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره دلاورمردان هشت سال دفاع مقدس و با هدف نگهداری از وسایل، عکس‌ها، وصیتنامه‌ها و آثار به‌جا مانده از آن عزیزان موزه شهدای دفاع مقدس در گلزار شهدای گلپایگان احداث شده است.

بخشی عنوان داشت: فرهنگ ایثار و شهادت باید به نسل‌های آینده منتقل شود تا همواره بیاد داشته باشیم که هرآنچه داریم از شهدا و دلاورمردی‌های آن‌ بزرگان است.

وی با بیان اینکه ساختمان موزه شهدای دفاع مقدس گلپایگان شاید در کشور کم‌نظیر و یا بی‌نظیر باشد، تصریح کرد: این موزه در مساحتی بالغ بر ۲۵۰ متر مربع در حال احداث است و امیدواریم تا اوایل سال آینده افتتاح شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری