جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲
لابی‌گران در شهرداری شیراز دست برندارند افشاگری می‌کنم

عضو شورای شهر شیراز می گوید: اگر لابی‌گران جذب اعتبار برای پروژه‌های ویژه، از کار خود دست برندارند، اقدام به افشاگری می‌کنم.

Print Friendly, PDF & Email

عضو شورای شهر شیراز گفت: اگر لابی‌گران جذب اعتبار برای پروژه‌های ویژه، از کار خود دست برندارند، اقدام به افشاگری می‌کنم.

به گزارش جنوب نیوز، غلامعلی ترابی در سی و سومین جلسه عادی شورای اسلامی شهر شیراز اظهار داشت: این روزها شنیده می‌شود که برخی افراد با ایجاد لابی و زیر فشار قرار دادن مسئولان شهرداری قصد اعمال سلیقه شخصی و یا گروهی در نحوه تخصیص اعتبارات شهری در پروژه‌های مورد نظر خود دارند.

وی افزود: این رویه نادرست باید اصلاح شود و از شهردار جهادگر شیراز تقاضا داریم در این زمینه تاثیرناپذیری خود را حفظ کند که در مراحل بعد در صورت ادامه این روال، اسناد و جزییات مداخلات این افراد را به اطلاع مردم می‌رسانم.

عضو شورای شهر شیراز در بخش دیگری از نطق خود اضافه کرد: شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) توسط مقام معظم رهبری نامگذاری و تمام اعضای شورا در وعده‌های انتخاباتی بر پیگیری شاخصه‌های تحقق این وعده تاکید داشته‌اند در حالی که پروژه شاخصی برای استفاده زائران و مجاوران حرم مطهر احمدبن موسی(ع) در بودجه ۹۳ دیده نشده است.

ترابی خاطرنشان کرد: نگاه ویژه به رفع مشکل محرومان جامعه باید در بودجه لحاظ شود و مورد غفلت قرار نگیرد.

وی تصریح کرد: از شاخصه‌های شهر اسلامی توسعه فضای سبز شهری است که در سال‌های گذشته مورد کم‌مهری واقع شده و باید با تصویب بودجه شاهد رشد و شکوفایی این‌گونه فضاهای مفرح شهری باشیم.

عضو شورای شهر شیراز بیان کرد: نگاه شورای چهارم باید به توسعه متوازن و پایدار شهر معطوف باشد که نگاه بخشی و جزیره‌ای به شهر و سایر نهادهای خدمات‌رسان یک آفت برای توسعه شیراز محسوب می‌شود.

ترابی در این زمینه چند مثال ذکر و اضافه کرد: رفع معضل کمربندی شیراز، کارتن خواب‌ها و ترافیک مرکز شهر جز با همکاری سایر نهادهای خدمات‌رسان امکان‌پذیر نیست.

به گفته وی، تلفات سنگین و جراحات و خسارات‌های متعدد وارده به شهروندان نمی‌تواند توسط شهرداری و شورا نادیده گرفته شود چراکه حفظ جان شهروندان بر تمام امور ارجحیت دارد.

به گزارش فارس؛ عضو شورای شهر شیراز ابراز داشت: برای رفع معضل کارتن‌خواب‌ها و معتادان خیابانی نیز قد‌م‌هایی برداشته شد که هنوز کافی نیست و تا حصول نتیجه گام‌های دیگری نیاز است و باید با همدلی و همراهی مسئولان تحقق پذیرد.

ترابی در پایان اضافه کرد: در مورد ترافیک نیز با نگاه سطحی‌نگر و انجام طرح‌های بدون پشتوانه کارشناسی و عدم همراهی مردم و سایر عوامل دخیل، گره‌ای گشوده نشده و ممکن است مشکلات مردم دو چندان شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری