جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲
بودجه رسانه های شهرداری اصفهان در پیچ و خم تصویب

در لایحه بودجه پیشنهادی شهرداری اصفهان برای سال ۱۳۹۳ در مجموع حدود شش میلیارد تومان برای اداره رسانه های شهرداری و همچنین تبلیغات رسانه ای پیش بینی شده است،مساله ای که به مذاق خیلی از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان خوش نیامد و با شرط و شروط به تصویب آن رضایت دادند.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش ایرنا،صبح روز شنبه شورای اسلامی شهر اصفهان برای تصویب نهایی لایحه پیشنهادی بودجه دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی شهرداری اصفهان تشکیل جلسه داد.

یکی از پرحاشیه ترین موضوعات مطرح شده در این جلسه تصویب بودجه چهار رسانه شهرداری اصفهان یعنی خبرگزاری ایمنا، روزنامه اصفهان زیبا،صدای شهر و سیمای شهر بود.

محالفت با این بخش بودجه شهرداری اصفهان که کمی پس از تحویل لایحه بودجه توسط شهردار به شورای اسلامی شهر اصفهان و بررسی اعتبار مربوط به تبلیغات و رسانه های شهرداری اصفهان آغاز شده بود تا روز تصویب نهایی بودجه ادامه پیدا کرد.

اولین کسی که این بحث را در شورای اسلامی شهر اصفهان باز کرد ˈعدنان زادهوشˈ بود که با مقایسه بودجه مناطق محروم با بودجه در نظر گرفته شده برای تبلیغات و رسانه های شهرداری اصفهان اعتراض خود را به این موضوع اعلام کرد.

زادهوش گفت: فقط یک میلیارد و پانصد میلیون تومان برای محرومان اختصاص یافته اما شش میلیارد تومان برای تبلیغات و رسانه های شهرداری در نظر گرفته شده است.

وی بهترین تبلیغ برای شهرداری را حل مشکل مردم محروم جامعه عنوان و اضافه کرد: شهرداری باید از هزینه های غیر ضروری کم کند و بودجه را به حل مشکلات مردم اختصاص دهد.

ˈفتح الله معینˈ عضو دیگر شورای اسلامی شهر اصفهان نیز با تشریح هزینه تبلیغات فرهنگی در شهر اظهار کرد: سه میلیارد تومان برای تبلیغ در صدا و سیما، یک میلیارد و۹۹ میلیون تومان برای پذیرایی، یک میلیارد و ۵۰۰ میلون تومان برگزاری اجلاس میراث معنوی، رادیو شهر ۲۵۰ میلیون تومان، خبرگزاری ایمنا ۲۵۰ میلیون تومان و هفته بزرگداشت اصفهان ۵۰۰ میلیون تومان بودجه در نظر گرفته شده است.

وی خواستار اولویت دادن بودجه های شهر برای حل معضلاتی همچون آلودگی هوا

شد.

این موضوع تا آنجا پیش رفت که پیشنهاد تشکیل شورای سیاست گذاری رسانه های شهرداری توسط ۱۸ نفر از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان تصویب و به فرمانداری اصفهان برای تایید ارسال شد.

مصوبه ای که فرمانداری اصفهان به علت مداخله در امور اجرایی شهر آن را رد کرد.

این موضوع باعث شد که تصویب بودجه چهار رسانه شهرداری اصفهان در جلسه علنی روز شنبه شورای اسلامی شهر اصفهان با اما و اگرهای فراوان مواجه شود.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان در جمع خبرنگاران ضرورت تشکیل شورای سیاست گذاری رسانه های شهرداری اصفهان را برای همسو شدن عملکرد رسانه های شهرداری با سیاست گذاری های شورای شهر عنوان کرد.

ˈرضا امینیˈ افزود: رویکرد رسانه های شهرداری ممکن است به سمت و سویی برود که مد نظر ما نیست.

وی درباره ترکیب این شورا گفت: سه عضو از شهرداری و سه عضو از شورای اسلامی شهر اصفهان و یک کارشناس در این شورای سیاست گذاری حضور خواهند داشت.

امینی با بیان اینکه رویه های حاضر در رسانه های شهرداری اصفهان باید از سمت و سوی ارائه گزارش به سمت گفتمانی و بحث درباره مشکلات پیش رود، گفت: در حال حاضر برخی از رسانه های شهرداری اصفهان توسط افراد متخصص خارج از سیستم شهرداری اداره می شود.

وی همچنین خود گردان بودن رسانه های شهرداری اصفهان و کسب درآمد را از دیگر اهداف تشکیل شورای سیاست گذاری عنوان کرد و گفت: با اسراف و زیاده روی بودجه بیت المال در راه مصارف تبلیغاتی مخالف هستیم.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان ایجاد فضایی رقابتی در شرایط متعارف را از دیگر اهداف این شورای سیاست گذاری خواند و گفت: حاشیه امنی که به واسطه نهادهای دولتی برای برخی از رسانه ها ایجاد می شود فضای رسانه ای را ضعیف می کند.

وی از تصویب این مصوبه با امضای ۱۵ نفر از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان برای بار دوم خبر داد و گفت: این مصوبه به همراه توضیحات به فرمانداری ارسال شده است.

در این حال یکی از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر نظارت و رسیدگی بر بودجه تبلیغاتی شهرداری اصفهان گفت: ما مسوول تصمیم گیری برای شش و نیم میلیارد تومان از درآمد شهر هستیم که صرف امور تبلیغاتی می شود.

ˈغلامرضاشیرانˈ با بیان اینکه تعطیل شدن این رسانه ها تغییری در وضع شهر ایجاد نخواهد کرد، افزود: اعضای شورای اسلامی شهر نباید در مرحله آخر تصمیم گیری خود را به خواب بزنند.

معاون فرهنگی، تفریحی شهرداری اصفهان هم در جبهه موافقان گفت: برنامه ریزی های این معاونت با تکیه بر پشتوانه رسانه ای شهرداری اصفهان و فرهنگ سازی انجام شده است.

ˈعلی قاسم زادهˈ از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان خواست تا بودجه رسانه های شهرداری را تصویب و برای سیاست گذاری آن چاره ای دیگر بیندیشند.

در نهایت پیشنهاد رییس کمیسیون بهداشت و سلامت بود که به کمک رسانه های شهرداری آمد.

ˈغلامحسین صادقیانˈ خواستار تصویب بودجه رسانه ای شهرداری اصفهان با قید این شرط که جذب منابع با رای شورا انجام شود، شد که با رای اکثریت اعضا به تصویب رسید.

به گزارش ایرنا، از این پس تا قبل از تشکیل شورای سیاست گذاری رسانه های شهرداری جذب منابع مالی تنها با مجوز شورای اسلامی شهر صورت خواهد گرفت.

باید دید در صورت مخالفت دوباره فرمانداری اصفهان با تشکیل شورای سیاست گذاری اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان برای نظارت و سیاست گذاری روی رسانه ها شهرداری از چه ابزار و سیستمی استفاده خواهند کرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری