جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲
اتاق فکر توسعه شیراز تشکیل می‌شود/ فرمانداری و شهرداری دو بازوی توانمند برای خدمت‌رسانی

فرماندار شهرستان شیراز از تشکیل اتاق فکر برای توسعه شهر شیراز خبر داد و گفت: این اتاق فکر به منظور کارشناسی هر طرحی قبل ار مطرح شدن تشکیل می شود.

Print Friendly, PDF & Email

مطصفی امیری در نشست صمیمی با شهردار شیراز و جمعی از مسئولان شهرداری با اشاره به نام گذاری شیراز به نام سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران گفت: شهر شیراز که نگین ایران اسلامی است دارای قابلیتهای بسیاری است که بایستی مسئولان امر با همکاری و تعامل با یکدیگر در جهت پیشرفت این شهر گام بردارند.

وی همکاری و هماهنگی بین فرمانداری و شهرداری و سایر دستگاهها را موجب تسریع در حل مشکلات مردم و شهرستان برشمرد و خاطرنشان کرد: فرمانداری شیراز در گام اول با تشکیل اتاق فکر متشکل از افراد نخبه ،مسئولان شهری و اساتید دانشگاهی به منظور بررسی طرح های شهری،صنعتی و گردشگری اقدام خواهد کرد تا هر طرحی قبل ار مطرح شدن کارشناسی و با تعامل مشکلات مرتفع شود.

امیری فرمانداری و شهرداری را دو بازوی توانمند در جهت خدمت رسانی به مردم دانست و افزود: این دو مجموعه با تعامل، مشورت، هم اندیشی ، تبادل افکار و انسجام ارتباط ضمن دستیابی به مدیریت یکپارچه شهری، می توانند برای ارتقاء خدمات مطلوب به شهروندان گام هایی مشترک و ثمر بخش بردارند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه مسئولان باید با صداقت با مردم رفتار کنند و خدمتگذار واقعی برای آنان باشند گفت: مسئولان باید قدر منصب خود را بدانند زیرا به آنها فرصتی برای خدمت‌گزاری به مردم داده شده و در برابر قرآن و اسلام مسئول هستند.

امیری تعامل بین دستگاه های اجرایی را از شاخصه های مهم توسعه پایدار شهری ذکر کرد و ادامه داد: در جامعه جهانی بر توسعه پایدار تاکید فراوان می شود و اقتصاد،محیط زیست و فرهنگ در آن نقش به سزایی دارد که امیدواریم در شهرداری شیراز این امر نیز بیش از پیش توجه شود.

وی همچنین در خصوص اجرای ناقص طرح ترافیک و بحث های برخی از مدیران اجرایی نیز تصریح کرد: برای اجرای طرح هایی همچون طرح ترافیک که مردم در آن دخیل هستند مسئولان ابتدا باید با کار کارشناسی شده و با هماهنگی به اجرای آن بپردازند .

فرماندار شهرستان شیراز تدبیر مدیریتی و پرهیز از اقدامات سلیقه ای را در ایجاد مدیریت هماهنگ موثر دانست و گفت: باید با برگزاری نشست های مشترک مسائل شهری را تخصصی تر و ریشه ای تر بررسی کنیم.

وی درادامه ضمن اشاره به عملکرد مثبت و درخشان شهرداری شیراز گفت: تاکنون اقدامات چشمگیری در این مجموعه صورت گرفته است امیدواریم از این به بعد نیز شاهد تحولات شهری بیشتری باشیم.

آمادگی شهرداری برای تعامل با فرمانداری به منظور رفع مشکلات شیراز

شهردار شیراز در راستای تعامل بین شهرداری و فرمانداری در جهت رفع مشکلات شهر اعلام آمادگی کرد و هدف از این نشست را آشنایی فرماندار جدید با مدیران ارشد شهرداری در جهت نیل به اهداف کلان که همان پیشرفت و رشد شیرازو رفع مشکلات موجود است، دانست.

علیرضا پاک فطرت در خصوص فعالیت های شهرداری به برنامه ۵ ساله شهرداری اشاره کرد و افزود: شهرداری شیراز به منظور پیشبرد علمی و کارشناسی طرح ها برنامه تدوین کرده که در جهت توسعه شهر شیراز استفاده خواهد شد.

در این دیدار مسئولان شهرداری در خصوص اجرای طرح ترافیک، مشکلات ساخت و ساز غیرمجاز در حاشیه شهر ، مشکلات روستاهای الحاق به شهر و … گفتگو کردند./مهر

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری