جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲
انتخابات شهرداری ها در اکوادر ؛ آزمایشی برای رافائل کورئا

بیش از یازده میلیون رای دهنده اکوادری در حالی روز یکشنبه به پای صندوق های رای در انتخابات محلی می روند که به گفته ناظران ، نتیجه این انتخابات آزمونی برای میزان محبوبیت ˈرافائل کورئاˈ رئیس جمهوری این کشور است.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه از کیتو ، کورئا که از سال ۲۰۰۷ تا کنون در قدرت بوده است ، یکی از چهره های اصلی چپگرای آمریکای لاتین است که بطور شخصی درگیر تبلیغات انتخاباتی بوده است؛ انتخاباتی که می تواند آزمونی برای محبوبیت او در مواجهه با مخالفان باشد.

انتظار می رود که حزب ˈآلیانزا پائیسˈ کورئا اکثریت ۲۲۱ شهرداری مورد رقابت در انتخابات را در کنترل خود نگاه دارد اما این امکان وجود دارد که مخالفان ، کنترل شهردای ˈکیتوˈ پایتخت را به دست آورند و پایگاه قدرت خود در شهر ˈگوایاکیلˈ دومین شهر بزرگ و یکی از بنادر اصلی اکوادر را نیز حفظ کنند.

در حالی انتظار می رود انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۷ برگزار شود ، از دست دادن شهرداری کیتو شکست سختی برای کورئا خواهد بود. طبق تازه ترین نظرسنجی ها ، ˈموریسیو روداسˈ وکیل محافظه کار ۳۹ ساله در انتخابات شهرداری کیتو پیشتاز است.

کورئا که سال گذشته برای سومین و آخرین دوره چهار ساله ریاست جمهوری انتخاب شد ، طبق قانون اساسی نمی تواند بیش از این در قدرت بماند. در این حال ، کورئا هشدار داده که واگذار کردن شهرداری کیتو به مخالفان ثبات کشور را تهدید خواهد کرد.

ˈسیمون پاچانوˈ استاد علوم سیاسی به خبرگزاری فرانسه گفت: شکست در انتخابات شهرداری پایتخت وجهه ˈشکست ناپذیری کورئاˈ را از بین می برد و ˈنفس تازه ای به مخالفان می دهدˈ .

کورئا که وارد جنگی علنی با رسانه های خصوصی شده است ، در آستانه انتخابات روز یکشنبه آنچه را ˈعملیات ملی و بین المللیˈ محافظه کاران برای به دست آوردن شهرداری کیتو نامید ، محکوم کرد.

در بندر گوایاکیل که به مدت دو دهه تحت کنترل راستگراها بوده است، ˈخمه نیبوتˈ ۶۷ ساله شهردار فعلی و رقیب کورئا انتظار می رود که در موقعیت خوبی برای شکست دادن ˈویویانا بونیلاˈ باشد.

کورئا همچنین نگاه دقیقی به نتایج انتخابات در مناطق آمازونی دارد؛ جایی که پروژه های نفتی و استخراج معادن با مقاومت شدیدی از سوی جوامع بومی رو به رو است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری