جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲
۴۰درصد بودجه شهرداری کرمانشاه صرف هزینه‌های جاری می‌شود

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر کرمانشاه با اشاره به حضور ۲۱ مرکز در شهرداری کرمانشاه گفت: ۴۰درصد بودجه شهرداری کرمانشاه را هزینه‌های جاری همچون حقوق، دستمزد و سایر هزینه‌های جاری تشکیل می‌دهند.

Print Friendly, PDF & Email

حسن مرادقلی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به افزایش مناطق شهرداری کرمانشاه به هشت منطقه اظهار کرد: شهرداری کرمانشاه از هشت منطقه، دوازده سازمان و شهرداری کل تشکیل شده است که می‌بایست بودجه دقیقی برای این ۲۱ مرکز پیش‌بینی شود.

مرادقلی کمیسیون برنامه‌ریزی شورای شهر را محور بررسی بودجه‌نویسی شهرداری عنوان کرد و افزود: بودجه شهرداری کرمانشاه برای سال آینده در دو کمیسیون برنامه‌ریزی و اقتصادی پس از بررسی در صحن علنی شورا مطرح و در بهمن ماه با جلسات فشرده شورا بررسی شد.

عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه با اشاره به تحقق ۲۷درصدی سهم دولت در بودجه سال ۹۲ شهرداری کرمانشاه گفت: در لایحه بودجه هر یک از مراکز استان‌ها سهمی دارند و از این سهم میزان مشخصی به شهرداری مرکز استان تعلق می‌گیرد که متاسفانه تخصیص اعتبارات امسال وضعیت مناسبی نداشت.

مرادقلی در تشریح بودجه سال آینده شهرداری کرمانشاه گفت: بودجه سال ۹۳ شهرداری کرمانشاه از دو بخش درآمد و هزینه تشکیل شده که در بخش درآمد عوارض و توافقات زیرمجموعه درآمدهای شهرداری کرمانشاه را تشکیل می‌دهند.

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای شهر کرمانشاه افزود: درآمدهای شهرداری از ناحیه عوارض به‌وسیله دفترچه عوارض پس از بررسی و چاپ در اختیار مردم قرار می‌گیرد و درآمد توافقات نیز به دلیل ارتباط آن با ۳۷۰ صنف با ضرایب متفاوت مشخص شده است.

مرادقلی در مورد هزینه‌های شهرداری کرمانشاه گفت: هزینه‌های جاری و هزینه‌های سرمایه‌ای زیرمجموعه‌های هزینه‌های شهرداری را تشکیل می‌دهند و هزینه‌های جاری که ۴۰درصد بودجه را شامل می‌شوند مباحثی چون حقوق، دستمزد و سایر هزینه‌های جاری شهرداری را در بر می‌گیرند.

این عضو شورای شهر کرمانشاه افزود: پروژههای شهرداری هزینه‌های سرمایه‌ای بودجه شهرداری کرمانشاه را تشکیل می‌دهند که ۶۰درصد باقیمانده بودجه هزینه سرمایه‌ای است و در بررسی بودجه شهرداری کرمانشاه وضعیت بهتری برای این هزینه‌ها در نظر گرفته شده است.

مرادقلی با اشاره به پیش‌بینی بودجه ۶۳۰میلیارد ریالی شهرداری کرمانشاه در سال آینده گفت: از محل فروش اوراق مشارکت ۱۲۰میلیارد ریال برای درآمدهای پروژه قطار شهری در نظر گرفته شده که امکان تحقق کمی برای آن پیش‌بینی می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری