جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲
۴۰درصد بودجه شهرداری کرمانشاه صرف هزینه‌های جاری می‌شود

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر کرمانشاه با اشاره به حضور ۲۱ مرکز در شهرداری کرمانشاه گفت: ۴۰درصد بودجه شهرداری کرمانشاه را هزینه‌های جاری همچون حقوق، دستمزد و سایر هزینه‌های جاری تشکیل می‌دهند.

حسن مرادقلی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به افزایش مناطق شهرداری کرمانشاه به هشت منطقه اظهار کرد: شهرداری کرمانشاه از هشت منطقه، دوازده سازمان و شهرداری کل تشکیل شده است که می‌بایست بودجه دقیقی برای این ۲۱ مرکز پیش‌بینی شود.

مرادقلی کمیسیون برنامه‌ریزی شورای شهر را محور بررسی بودجه‌نویسی شهرداری عنوان کرد و افزود: بودجه شهرداری کرمانشاه برای سال آینده در دو کمیسیون برنامه‌ریزی و اقتصادی پس از بررسی در صحن علنی شورا مطرح و در بهمن ماه با جلسات فشرده شورا بررسی شد.

عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه با اشاره به تحقق ۲۷درصدی سهم دولت در بودجه سال ۹۲ شهرداری کرمانشاه گفت: در لایحه بودجه هر یک از مراکز استان‌ها سهمی دارند و از این سهم میزان مشخصی به شهرداری مرکز استان تعلق می‌گیرد که متاسفانه تخصیص اعتبارات امسال وضعیت مناسبی نداشت.

مرادقلی در تشریح بودجه سال آینده شهرداری کرمانشاه گفت: بودجه سال ۹۳ شهرداری کرمانشاه از دو بخش درآمد و هزینه تشکیل شده که در بخش درآمد عوارض و توافقات زیرمجموعه درآمدهای شهرداری کرمانشاه را تشکیل می‌دهند.

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای شهر کرمانشاه افزود: درآمدهای شهرداری از ناحیه عوارض به‌وسیله دفترچه عوارض پس از بررسی و چاپ در اختیار مردم قرار می‌گیرد و درآمد توافقات نیز به دلیل ارتباط آن با ۳۷۰ صنف با ضرایب متفاوت مشخص شده است.

مرادقلی در مورد هزینه‌های شهرداری کرمانشاه گفت: هزینه‌های جاری و هزینه‌های سرمایه‌ای زیرمجموعه‌های هزینه‌های شهرداری را تشکیل می‌دهند و هزینه‌های جاری که ۴۰درصد بودجه را شامل می‌شوند مباحثی چون حقوق، دستمزد و سایر هزینه‌های جاری شهرداری را در بر می‌گیرند.

این عضو شورای شهر کرمانشاه افزود: پروژههای شهرداری هزینه‌های سرمایه‌ای بودجه شهرداری کرمانشاه را تشکیل می‌دهند که ۶۰درصد باقیمانده بودجه هزینه سرمایه‌ای است و در بررسی بودجه شهرداری کرمانشاه وضعیت بهتری برای این هزینه‌ها در نظر گرفته شده است.

مرادقلی با اشاره به پیش‌بینی بودجه ۶۳۰میلیارد ریالی شهرداری کرمانشاه در سال آینده گفت: از محل فروش اوراق مشارکت ۱۲۰میلیارد ریال برای درآمدهای پروژه قطار شهری در نظر گرفته شده که امکان تحقق کمی برای آن پیش‌بینی می‌شود.

امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس