جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲
کلیات بودجه سال ۹۳ شهرداری بندرعباس به تصویب رسید

نائب رئیس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهربندرعباس، گفت: اعضای شورای شهر بعد از ۱۰ جلسه منظم و فشرده بادعوت از معاونان شهردار، روسای سازمان های شهرداری کلیات بودجه سال ۹۳ شهرداری بندرعباس به تصویب رساندند.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس؛ اعضای شورای شهر بعد از ۱۰ جلسه منظم و فشرده بادعوت از معاونان شهردار، روسای سازمان های شهرداری کلیات بودجه سال ۹۳ شهرداری بندرعباس به تصویب رساندند.

پرویز سالاری عضو شورای اسلامی شهربندرعباس در جلسه ۴۹ شورای شهر با اشاره به بازگشایی ادامه بلوار غدیر توسط شهرداری اظهار کرد: تقدیر و تشکر از زحمات بی شائبه شهردار بندرعباس که از بدو ورود خود به شهرداری به دنبال بازگشایی ادامه بلوار غدیر که سال ها بعنوان یک گره ترافیکی و شکل نازیبایی به خود گرفته بود و با پیگیری مستمر توانست این معضل را برطرف کند و بعنوان عیدی به شهروندان بندرعباسی تقدیم نمایند.

سالاری با اشاره به اینکه دغدغه اصلی شورای چهارم مبتنی بر برنامه ریزی است، خاطرنشان کرد: به نوعی شورای چهارم برنامه محور است لذا بودجه سنواتی سال ۹۳ مبتنی بر برنامه، کنترل و نظارت مستمر کمیسیون برنامه و بودجه بر نحوه هزینه کرد بودجه تنظیم شده است.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهربندرعباس بیان کرد: بر آن هستیم پس از اتمام برنامه بودجه کار برنامه ریزی سنواتی شهر بندرعباس مبتنی بر اسناد بالا دستی سند ۲۰ ساله و ۵ ساله توسعه اقتصادی اجتماعی برش استانی و برش شهری و با توجه به دغدغه هایی که اعضای شورای چهارم دارند کار تدوین برنامه شهر بندرعباس نه فقط شهرداری را انجام دهیم و همه مدیران اجرایی که در سطح شهر بندرعباس به نوعی به شهروندان خدمات رسانی می کنند موظفند برنامه سنواتی و برنامه ۴ ساله که برای شهر بندرعباس دارند به شورای شهر ارائه دهند تا شورای شهر براساس آن برنامه ریزی نمایند.

سالاری، گفت: چراغ راه برنامه ما مبتنی بر سیاست های کلی نظام و بویژه سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و اقتصاد مقاومتی که اخیراٌ از سوی ایشان ابلاغ شده است.

وی با اشاره به اینکه رویکرد بودجه شهرداری به سمت خلق درآمدهای پایدار است تصریح کرد: یکی از نقاط مثبت بودجه ایجاد درآمدهای پایدار، احقاق حقوق از دست رفته شهرداری حقی که مبتنی برمالیات برارزش افزوده است و اعتقاد داریم که درصد کمی از آن تحقق یافته و جذب مطالبات از صنایعی که از شهر بندرعباس خدمات می گیرند بدون اینکه هزینه ای پرداخت نمایند.

سالاری گفت: بودجه آموزش را افزایش داده تا پرسنل شهرداری مانند شهرهای دیگر تحصیلات تکمیلی خود را ادامه دهند و میانگین سطح سواد علمی پرسنل شهرداری نیز افزایش یابد و آموزش های ضمن خدمت رویکرد اصلی برنامه است وهمچنین از بخش خصوصی جهت جذب سرمایه گذاران استفاده شود.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تصریح کرد: توسعه متوازن محلات بویژه بافت های فرسوده و بازگشایی سرشاخه های خیابان های اصلی که منجر به کاهش ترافیک به سمت استاندارد سازی محلات بوده است از دیگر شاخصه های بودجه سال آینده است که در این جلسات مورد بحث و بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفت و کلیات بودجه به تصویب شد.

پرویز سالاری افزود: این رقم که دربخش هزینه ها شامل جاری، عمرانی،ترافیک و خدمات شهری و درآمدها به تصویب رسید نسبت به سال گذشته از رشد ۳۰ درصدی برخوردار است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری