جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۲
کتابخانه های آپارتمانی در قزوین ایجاد می شود
مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين گفت: طرح ايجاد کتابخانه هاي کوچک آپارتماني در 12 مجتمع مسکوني پرجمعيت، تا پايان اسفند ماه سال جاري، در شهر قزوين اجرا مي ...

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین گفت: طرح ایجاد کتابخانه های کوچک آپارتمانی در ۱۲ مجتمع مسکونی پرجمعیت، تا پایان اسفند ماه سال جاری، در شهر قزوین اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین؛ سعید وزیری نژاد افزود: یکی از معضلاتی که امروزه آپارتمان نشین ها را تهدید می کند دور بودن آنها از فضاهای فرهنگی و به ویژه کتابخانه هاست.  

وی ادامه داد: این روند موجب کاهش آمار مطالعه در بین اقشار مختلف شهروندان و به ویژه کودکان و نوجوانان شده است و با توجه به اینکه ورود تکنولوژی های مدرن به زندگی کنونی همچون اینترنت، لب تاپ، موبایل و بازی های رایانه ای موجب تنگ شدن فضای مطالعه شده، باید کاری کرد تا مطالعه به عنوان شاه بیت فعالیتهای فرهنگی جای خود را در بین خانواده ها بیابد.

این مسئول تصریح کرد: در فاز اول ۱۲ مجتمع مسکونی پر جمعیت در شهرک های مینودر و کوثر صاحب کتابخانه های کوچک آپارتمانی می شوند، دسترسی به این کتابخانه ها آسان است، به طوریکه امانت گرفتن کتاب با سهولت انجام می شود.

این مسئول خبر داد: پیش بینی می شود در اجرای اولین بخش از طرح کتابخانه های آپارتمانی ۵ هزارو ۷۶۰ نفر از شهروندان از این طرح بهره مند شوند.

وی هدف از انتخاب شهرک کوثر و مینودر را برای این اقدام، تهیه خوراک فرهنگی برای تعداد عظیمی از شهروندان دانست و گفت: این مهم به توسعه یافتگی فضاهای فرهنگی در مناطق کمتر برخوردار شهر کمک کرده و موجب می شود شهروندان کتابهای موجود در منزل خود را نیز برای امانت دادن به این کتابخانه ها بیاورند تا همسایگان آنها نیز بهره ببرند.

وزیری نژاد با بیان اینکه از ساکنین آپارتمانها نظرسنجی به عمل آمده تا مشخص شود که تمایل به استفاده از چه نوع کتابهایی هستند، ادامه داد: تمایل شهروندان به مطالعه کتابهایی با موضوعات عمومی، بهداشت و درمان، مشاوره، روانشناسی، تربیت کودک، مهارتهای زندگی و آشپزی بود که در کنار اینها کاتالوگ ها و کتابچه های فرهنگ شهروندی سازمانها و معاونتهای مختلف شهرداری قزوین در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

وی در رابطه با ویژگی های فیزیکی کتابخانه های آپارتمانی گفت: سازه هایی طراحی شده که ظرفیت جای گیری ۱۰۰ تا ۲۰۰ بروشور و کتاب را دارد و این کتابخانه ها طی تفاهم نامه با هیأت مدیره مجتمع های مسکونی در اختیار ساکنین قرار گرفته و در محوطه پیلوت مجتمع ها گذاشته می شود.

وی ادامه داد: نصب و مراقبت از کتابها بر عهده هیأت مدیره مجتمع خواهد بود و تغذیه کتابها به شکل ماهانه از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان صورت می گیرد.

وی با تأکید بر اینکه یکی از اهداف مهم سازمان فرهنگی توسعه ی کتابخانه های آپارتمانی است، ادامه داد: چنانچه شهروندان تمایل به ایجاد چنین کتابخانه هایی در منزل مسکونی خود باشند سازمان استقبال کرده و همکاری لازم را به عمل می آورد.

وی در پایان، همکاری برخی دستگاهها و نهادهای وابسته و غیر وابسته به شهرداری قزوین با سازمان متبوع خود را در اجرای این طرح، ستودنی و قابل تقدیر اعلام کرد.

پایان پیام       

 

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری