جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۲
بودجه سال آینده شهرداری همدان ۲ برابر شده است
امیر رضا یوسفیان شامگاه چهارشنبه در جمع رؤسای اتحادیه‌های صنفی همدان اظهار داشت: بودجه سال 93 این سازمان به 284 میلیارد تومان رسیده که در مقایسه با سال جاری دو ...

امیر رضا یوسفیان شامگاه چهارشنبه در جمع رؤسای اتحادیه‌های صنفی همدان اظهار داشت: بودجه سال ۹۳ این سازمان به ۲۸۴ میلیارد تومان رسیده که در مقایسه با سال جاری دو برابر شده است.

وی با اشاره به ۲ هزار و ۴۶۳ نفر پرسنل این سازمان و پرداخت ماهانه ۵٫۵ میلیارد تومان حقوق به کارکنان شهرداری افزود: ماهانه ۱٫۵ میلیارد تومان برای فضای سبز، حمل و نقل، جمع‌آوری زباله و غیره هزینه می‌شود و به طور میانگین ماهانه ۵ میلیارد تومان صورت وضعیت پرداخت می‌شود.

شهردار همدان به تقاطع غیر هم‌سطح آیت‌الله نجفی اشاره کرد و گفت: کل اعتبار تخصیص یافته به این طرح ۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان است اما تاکنون فقط ۵۰۰ میلیون تومان به حساب شهرداری واریز شده است.

وی اضافه کرد: این در حالی است که میزان پیمان این طرح ۲۳ میلیارد تومان و هزینه جابجایی تأسیسات ۵ میلیارد تومان است.

یوسفیان ادامه داد: در بودجه سال آینده تعرفه عوارض شهرداری را ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش داده‌ایم که در مقایسه با نرخ تورم اعلام شده از سوی بانک مرکزی مبلغ ناچیزی است.

وی به برنامه‌های این سازمان در حوزه اصناف اشاره و خاطرنشان کرد: در این راستا دو گام در بخش پروانه کسب و تثبیت تجاری برداشته شده که اجرایی شدن این دو هدف همکاری اتحادیه‌ها را می‌طلبد.

شهردار همدان در ادامه سخنان خود گفت: از ۳ هزار و ۷۰۰ دستگاه اتوبوس شهری ۸۴۹ دستگاه از رده خارج شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه به ازای هر هزار نفر باید یک اتوبوس وجود داشته باشد، افزود: این میزان در همدان باید ۵۴۵ دستگاه باشد که متأسفانه در این شهر فقط ۲۴۳ دستگاه خدمات‌رسانی می‌کنند.

یوسفیان یادآور شد: از ۲۴۳ دستگاه موجود ۱۰۷ دستگاه متعلق به بخش خصوصی است.

وی از خرید تنها یک دستگاه اتوبوس ویژه در دو سال و نیم گذشته برای این شهر خبر داد و افزود: مشکل دیگر ناوگان حمل و نقل عمومی همدان هزینه بازسازیی اتوبوس‌هاست که برای این منظور ۶ میلیارد تومان از بانک‌ها استقراض کرده‌ایم.

رئیس شورای شهر همدان نیز در این جلسه اظهار داشت: متأسفانه احتیاط بیش از حد مسئولان استانی در چند دهه گذشته مانع پیشرفت همدان شده است.

رضا میرزایی افزود: آمادگی داریم که در همه زمینه‌هایی که موجب تحول شهر می‌شود، از فرصت‌ها استفاده کنیم.

وی از رؤسای اتحادیه‌های صنفی خواست که برای پیشرفت شهر با شهرداری و شورای شهر همکاری کنند.

رئیس شورای شهر همدان با اشاره به افزایش ۹۳ درصدی بودجه سال آینده شهرداری همدان خاطرنشان کرد: مدیریت شهری همت گماشته تا محدودیت‌ها را برطرف کند.

وی با بیان اینکه در سال ۹۳ ماهانه ۴۲ میلیارد تومان برای توسعه شهری هزینه خواهد شد، اظهار داشت: حدود ۸۰ درصد مالیات استان را بازاریان پرداخت می‌کنند که نتیجه پرداخت این مالیات‌ها رفع موانع و مشکلات شهر و استان است./فارس

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری