جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۲
اعتراض کارگران شهرداری قلعه‌گنج به عدم دریافت ۹ ماه حقوق خود
صبح امروز کارگران شهرداری قلعه‌گنج در پی عقب افتادن حقوق آنها به مدت 9 ماه در محل موتورخانه شهرداری این شهر تجمع کردند. یکی از مشاغل سخت که در دنیای امروز ...

صبح امروز کارگران شهرداری قلعه‌گنج در پی عقب افتادن حقوق آنها به مدت ۹ ماه در محل موتورخانه شهرداری این شهر تجمع کردند.

یکی از مشاغل سخت که در دنیای امروز ظاهری ندارد و اگر خدمات آنها یک روز تعطیل شود، ظاهر شهر به هم می‌ریزد، شغل کارگران زحمت‌کش شهرداری است، شب‌های دیر وقت، خروس‌خوان سحر تنها کسانی که در شهر بیدار هستند و برای کسب یک لقمه نان حلال تلاش می‌کنند تا جلوه شهر برای مردم خوشایند و تمیز باشد، رفتگران شهرداری هستند.

یکی از کارگران شهرداری قلعه‌گنج به خبرنگار فارس گفت: از اردیبهشت سال ۹۲ حقوق نگرفته‌ام و در طول این مدت فقط ۳۰۰ هزار تومان علی‌الحساب گرفته‌ام، سه سال است کار می‌کنم، اما هنوز بیمه نیستم و این سرگردانی موجب مشکلات خانوادگی شدیدی برایم شده و گاهی فرزندانم سر گرسنه بر زمین می‌گذارند.

یکی دیگر از کارگران بیان داشت: دو فرزند دارم و از تیر ماه حقوق نگرفته‌ام و به عنوان نیروی فنی در شهرداری کار می‌کنم، آیا حق زن و فرزند من نباید داده شود.

رفتگر شهرداری قلعه‌گنج عنوان کرد: هشت ماه است حقوق نگرفته‌ام و با چند فرزند دانش‌آموز و دانشجو فقط ۳۰۰ هزار تومان علی‌الحساب گرفته‌ام.

وی اضافه کرد: در آتش‌نشانی خدمت می‌کنم، هشت ماه است حقوق نمی‌گیرم و ۱۱ ماه است که بیمه نیستم و مرخصی استحقاقی هم نرفته‌ام، مجبور هستم روز استراحت خود را نیز به کارگری برای مردم بپردازم.

یکی دیگر از کارگران نیز گفت: هشت ماه از سال ۹۲ را با ۸۰۰ هزار تومان سپری کرده‌ام و دیروز برق خانه‌ام را به علت بدهی قطع کرده‌اند و توان پرداخت آن را ندارم.

وی تصریح کرد: من نیروی رسمی شهرداری هستم، یک‌سال است که بیمه ندارم، اما از حقوقم کسر می‌شود و به حساب بیمه واریز نشده است.

باید بیلان کاری و درآمدهای شهرداری روشن شود

مدیریت درآمدها و اعتبارات شهرداری از جمله مسئولیت‌هایی است که در شهرهای تازه تاسیس باید به نحوی قدرتمند و با سعه‌صدر انجام پذیرد که علاوه بر پیشرفت شهری رونق خدمات شهری را به دنبال داشته باشد.

در طول سال‌های گذشته تاثیرات سیاسی بر انتخاب شهردار کار پیشرفت قلعه‌گنج را چنان گره‌ای زده است که دیگر باز کردن آن با دندان هم امکانپذیر نیست.

محمد حیدری عضو شورای اسلامی شهر قلعه‌گنج در این زمینه به خبرنگار فارس گفت: وضعیت شهر و توسعه آن و حقوق کارکنان بسیار نگران‌کننده است.

وی گفت: باید بیلان کاری و درآمدهای شهرداری روشن شود و شهردار به شورای شهر پاسخگو باشد.

حیدری از مردم و کارگران قلعه‌گنج عذرخواهی کرد و ادامه داد: عدم هماهنگی موجب خسارت زیاد به اموال شهرداری شده است.

حقوق ۵ ماه کارگران تا ۲۰ اسفند پرداخت می‌شود

حمید صادقی رئیس شورای اسلامی شهر قلعه‌گنج نیز عنوان کرد: طبق مذاکراتی که با کارگران داشتیم قرار بر این شد تا ۲۰ اسفند ماه حقوق پنج ماه کارگران پرداخت شود.

وی گفت: مشکل عدم پرداخت حقوق در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت در کل کشور وجود دارد این شهرها منبع درآمدی خاصی ندارند و شهرداری‌ها با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند.

صادقی بیان داشت: در سال‌های گذشته اعتبارات ستاد راهبردی جنوب کرمان کمک خوبی برای شهرداری‌ها بود، اما با کشاندن این ستاد به کل استان مشکلات ما بیشتر شد.

شهرداری برای حقوق کارکنان خود یک ریال هم ندارد

نایب رئیس شورای شهر قلعه‌گنج نیز عنوان کرد: این مشکل تمام شهرداری‌ها است که با حضور نماینده مردم در مجلس و فرمانداران و ائمه جمعه شهرهای جنوبی کرمان رسیدگی و در این زمینه تدابیری اندیشیده شود.

جاسم لورگ افزود: شهرداری‌های جنوب کرمان خودکفا نیستند و ارتباطی به مدیریت شهرداری ندارد که با چه حجمی از مشکلات به فکر توسعه شهرستان هم باشد.

ابراهیم دستجردی عضو شورای شهر قلعه‌گنج گفت: شهرداری برای حقوق کارکنان خود یک ریال هم ندارد و باید از محل دیگری که در ذیحسابی موجود است حقوق دو ماه و عیدی آنها پرداخت شود و توان پرداخت همه حقوق آنها میسر نیست.

حقوق عقب‌افتاده کارگران را پرداخت می‌کنیم

سیدرضا حسینی شهردار قلعه‌گنج در تماس تلفنی با خبرنگار فارس اذعان داشت: تا آخر اسفند ماه بخشی از مشکل حقوق کارگران برطرف می‌شود.

وی متذکر شد: عدم درآمد پایدار برای شهرداری‌های شهرهای کوچک به ویژه جنوب کرمان سبب بروز این مشکلات شده است.

حسینی در پایان خاطرنشان کرد: قصد داریم تا از محل تجمیع عوارض شهری و کمک سازمان شهرداری‌های کل کشور حقوق عقب‌افتاده کارگران را پرداخت کنیم./فارس

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری