جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۲
علت تعطیلی جایگاه های CNG زنجان، نه افت فشار گاز بلکه بدهی شهرداری است
علت تعطیلی جایگاه های CNG در زنجان به خاطر برودت هوا و افت فشار گاز نبوده بلکه علت این امر ، بدهی شهرداری به شرکت گاز بوده است. ˈآراض ضیاییˈ ، ...

علت تعطیلی جایگاه های CNG در زنجان به خاطر برودت هوا و افت فشار گاز نبوده بلکه علت این امر ، بدهی شهرداری به شرکت گاز بوده است.

ˈآراض ضیاییˈ ، رییس شورای شهر زنجان در جلسه اخیر شورا ، گفته است: سال آتی باید چاره ای برای بدهی شهرداری اندیشیده شود ، چراکه این موضوع در ارایه خدمات شهری خلل ایجاد کرده و نمونه بارز آن تعطیلی جایگاه های CNG شهر زنجان به خاطر بدهی ۳۰ میلیارد ریالی به شرکت گاز است.

شهردار زنجان نیز اظهار داشته است: شهرداری زنجان با مشکل انباشت بدهی مواجه شده و براساس برآوردهای صورت گرفته مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال به سایر بخش ها بدهی دارد.

محسن امین ، افزوده است: باید برای پرداخت بدهی ها چاره ای اندیشیده شود ، چرا که این موضوع به مرور مشکل ساز می شود و تعطیلی جایگاه های CNG ، نمونه ای بارز از آن است.

به گزارش ایرنا، تعطیلی شماری از جایگاه های سوخت CNG زنجان به خاطر این بدهی، صاحبان خودروهای گاز سوز

را نیز با مشکل مواجه کرد و آنان مجبور شدند برای تامین گاز خودرو دراختیار، ساعت ها در صف انتظار بمانند.

مسوول روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان، علت تعطیلی جایگاه های CNG زنجان را افت فشار گاز اعلام کرده بود و در پیگیری های خبری ایرنا ، این مسوول هیچ اشاره ای به بدهی شهرداری زنجان به این شرکت نکرد بود.

نادر رابطی ، در پاسخ به سووال خبرنگار ایرنا ، گفته بود: برودت بالای هوا ، باعث افزایش میزان مصرف گاز خانگی و درنتیجه افت فشار گاز شده و به همین خاطر مسولان ذیربط به منظور تامین گاز بخش خانگی و جلوگیری از قطعی گاز ناچار به خروج ۹ جایگاه CNG از مدار شدند.

مسوول روابط عمومی شرکت نفت نیز ، از دادن هرگونه اطلاعات در خصوص علت تعطیلی جایگاه های CNG زنجان

خودداری کرده و ارایه اطلاعات را مشروط به درخواست کتبی دانست.

یک راننده خودروگاز سوز گفت: بالاخره پس از چند روز ابهام و پنهان کاری ، علت تعطیلی این تعداد جایگاه CNG در این شهر مشخص شد.

وی افزود: چرا باید صاحبان خودروهای گاز سوز، تاوان بدهی شهرداری به شرکت گاز را بپردازند ، اصلا گناه ما صاحبان خودروهای گاز سوز در این بین چه می تواند باشد.

راننده دیگری نیز گفت: برخی مواقع ساعت ها از وقت خود را صف انتظار سوخت گاز سپری می کردم و فکر می کردم مسوولان شرکت گاز زنجان به خاطر آرامش و آسایش شهروندان، جایگاه ها را تعطیل کرده اند ولی وقتی فهمیدم که علت به خاطر بدهی شهرداری به این شرکت بوده ، سخت حیرت زده و متاثر شدم.

ˈم. اصلانیˈ افزود: چرا مسوولان شرکت گاز به خاطر دریافت بدهی های خود از شهرداری زنجان باید دست به چنین کار

غیراصولی بزنند! حال مسوولان ذیربط چه پاسخی می توانند به مردم در برابر این خطا و اشتباه داشته باشند.

وی اظهار کرد: وقتی علت تعطیلی جایگاه ها از سوی شرکت گاز ، تامین گاز مصرفی شهروندان اعلام شد به آنها احسنت

گفتم ولی اخیرا که علت اصلی مشخص شده از چنین تصمیم غیرمنطقی و غیرکارشناسی شده سخت آزرده خاطر هستم.

این راننده گفت: مسوولان شرکت گاز استان زنجان باید در این خصوص که در حق و حقوق صاحبان خودروهای گاز سوز اجحاف کرده اند در مقام پاسخ برآیند و بدانند که به تعطیلی کشاندن جایگاه ها ، فکر خوبی برای دریافت بدهی از شهرداری

نیست.

از ۳۴ جایگاه CNG موجود درسطح استان زنجان تعداد ۹ جایگاه ˈ۶ جایگاه CNG در شهر زنجان و ۳ جایگاه نیز در شهرهای ابهر، خرمدره و خدابندهˈ در طی ۱۰ روز اخیر از مدار خارج شده بودند که امید به بازگشایی آنها می رود تا رانندگان خودروهای گازسوز از مشکل ایستادن طولانی مدت در صف انتظار رهایی یابند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری