جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۲
شهرداری مشهد محور تحقق چشم‌انداز مشهد در افق ۲۰۱۷ قرار گیرد
غلامرضا بصیری‌پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شهرداری مشهد باید محور تحقق مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در افق 2017 باشد، اظهار داشت: با توجه به ...

غلامرضا بصیری‌پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شهرداری مشهد باید محور تحقق مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در افق ۲۰۱۷ باشد، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت اجرایی شهرداری در بحث موضوعات فرهنگی، باید این سازمان در سال‌های نزدیک به ۲۰۱۷ به طور مستقیم مدیریت تحقق این موضوع را دنبال نماید.

وی با تاکید بر اینکه نقش سایر سازمان‌ها در این رابطه نقش حمایت کننده است، خاطرنشان کرد: ارائه نقشه راه و سند راهبردی برای رسیدن به این چشم‌انداز توسط شهرداری مشهد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است به گونه‌ای که از این ظرفیت باید در راستای معرفی مشهد به عنوان دومین کلانشهر مذهبی جهان استفاده شود.

رئیس شورای استان خراسان رضوی با اشاره به نمادسازی در این زمینه افزود: یکی از ظرفیت‌های موجود برای تحقق و شکل‌گیری مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام استفاده از نمادها و زیرساخت‌های مناسب فرهنگی است.

بصیری‌پور در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت و حمایت سایر نهادها از جمله استانداری در تحقق این چشم‌انداز اشاره کرد و گفت: محور قرار دادن شهرداری در پیگیری موضوعات به این منزله نخواهد بود که از سایر سازمان‌ها سلب مسئولیت شود بلکه به این معناست که سهولت کار و تعامل بیشتری انجام شود.

وی افزایش اعتبارات فرهنگی برای تحقق این موضوع را مهم خواند و افزود: باید توجه داشت که هم شهرداری و هم استانداری به عنوان دو نهاد متولی در بحث اداره امور شهری و دولتی باید در این مقوله از طریق افزایش متناسب بودجه فرهنگی اقدام نمایند.

وی توجه به ابعاد جغرافیایی و اجرایی در این زمینه را قابل اهمیت خواند و اظهار کرد: باید استانداری از طریق افزایش سهم شهرداری از بودجه زیارت کمک‌رسان باشد./فارس

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری