جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۲
امیدواری برای بازپرداخت بدهی ۳ هزار میلیاردی دولت به شهرداری
عضو کمیسیون عمران مجلس، با مثبت ارزیابی کردن افزایش تعامل دولت و شهرداری در نتیجه حضور شهردار تهران در جلسات هیات دولت، گفت: حضور شهردار در جسات هیات دولت علاوه ...

عضو کمیسیون عمران مجلس، با مثبت ارزیابی کردن افزایش تعامل دولت و شهرداری در نتیجه حضور شهردار تهران در جلسات هیات دولت، گفت: حضور شهردار در جسات هیات دولت علاوه بر جذب اعتبارات کارآمد به کاهش نگرانی‌ها و دغدغه‌های شهروندان منجر می شود.

کمال علیپور‌خنکداری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با مثرت ارزیابی کردن حضور شهردار تهران در جلسات هیات دولت، افزود: لزوم ارایه خدمات به شهر تهران که مهمانان بسیاری نیز در تمام فصول دارد تعامل دولت و شهرداری را به خوبی توجیه می کند.

نماینده مردم سوادکوه، قائمشهر و جویبار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: رسیدگی به بحث‌های ترافیکی، آلودگی هوا و سایر موارد که بر عهده شهرداری است، ضرورت حضور شهردار را در جلسات هیات دولت به صورت ثابت یا افتخاری نشان می دهد.

وی با بیان اینکه ابرشهر تهران که روزانه به حدود ۱۶ میلیون نفر خدمات‌رسانی می‌کند، نیازمند حمایت دولت است، افزود: امید است حضور شهردار در جلسات هیات دولت از جمله اقدامات شعاری نباشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه شهردار تهران باید در جلسات هیات دولت شرکت کرده و مشکلات شهری را عنوان کند، تصریح کرد: در تعامل دولت و شهرداری نباید به هیچ وجه موضوع بحث‌های جناحی، سیاسی و افراد خاص مطرح باشد.

نگاه دولت و شهرداری در رفع مشکلات باید کلان باشد

علیپور خنکداری با بیان اینکه نگاه دولت و شهرداری در ارتباط با تهران باید کلان‌نگر و جامع باشد، گفت: شهردار تهران در این جلسات باید مصوبات مجلس شورای اسلامی، شورای شهر و همچنین نظرات هیات دولت درباره شهر تهران را با توجه به تجربیات خود ارزیابی کرده و اعلام نظر کند.

وی با تاکید بر اینکه نگرانی‌ها، دغدغه‌ها و درخواست به حق مردم باید به گوش مسئولان برسد، افزود: حضور شهردار در جلسات هیات دولت بهترین زمان برای رسیدن صدای مردم به گوش دولت و رئیس جمهور است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با ضروری خواندن حضور شهردار تهران در جلسات هیات دولت، تصریح کرد: اگر این حضور و تعامل در سال های گذشته نیز وجود داشت به طور حتم اعتباراتی که برای حمل و نقل عمومی، مترو و همچنین برای روان‌سازی ترافیک در نظر گرفته می شد بیش از این بود.

حضور شهردار در جلسات دولت بهانه ای برای جذب اعتبارات کارآمد

وی در تشریح مزایای حضور شهردار در جلسات هیات دولت، گفت: حضور شهردار در جسات هیات دولت علاوه بر جذب اعتبارات کارآمد به کاهش نگرانی‌ها و دغدغه‌های شهروندان به دلیل طرح مشکلات آنان و پیگیری از سوی مسئولان منجر می شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تاکید کرد: جلسات حضوری دولت و شهردار تفاوت بسیاری دارد با زمانی که شهردار تهران را در هیات دولت راه ندهد یا مکاتباتش را به یک معاونت یا کارشناس جزء ارجاع دهند.

علیپور خنکداری با بیان اینکه شهرداری که باید ۱۵ هزار میلیارد تومان کار اجرایی در تهران انجام دهد باید با مسئولان دولتی همراه باشد، گفت: با اصلاح روابط دولت و شهرداری آینده خوبی برای کلانشهر تهران متصور است.

تعامل شهردار و دولت صوری نباشد

وی افزود: امید می رود که حضور شهردار تهران در هیات دولت صوری و شعاری نباشد بلکه عملیاتی شده و به رفع مشکلات کمک کند.

نماینده مردم سوادکوه، قا ئمشهر و جویبار در مجلس نهم، در تشریح اولویت تعامل شهرداری و دولت، تصریح کرد: حضور شهردار تهران در هیات دولت بی‌شک یک تعامل مثبت ایجاد خواهد کرد البته اگر دولت با این دعوت خواستار رفع مشکلات تهران شود.

وی ادامه داد: همین حضور می‌تواند بهانه‌ای برای تعامل و هم‌افزایی و هم‌فکری بیشتر در جهت بهبود اوضاع باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: این هم‌افزایی می‌تواند مطالباتی چون ۳ هزار میلیارد تومان که مجلس در گذشته برای حمل ونقل عمومی مصوب کرده، ارزش افزوده ها مسائل و مشکلاتی که وجود داشت را مرتفع کند.

وی ادامه داد: حضور شهردار تهران در جلسات هیات دولت باعث می شود تمام تلاش‌ها برای حل مشکلات تجمیع شود به طور مثال اگر دولت بودجه‌ای برای تامین اتوبوس ندارد در این زمینه می تواند از  ایران خودرو در خواست واگذاری ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به شهرداری را داشته باشد، این ها تعاملاتی است که می توان به وسیله آن حمل و نقل عمومی را فعال کرده و به کاهش آلودگی کمک کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۱۸ دستگاه و سازمان مختلف در زمینه کاهش آلودگی هوای تهران در حال فعالیت بوده که هیج کدام نیز مسئول و پاسخگو نیستند، گفت: اگر شهردار تهران در جلسات حضور پیدا کند با ایجاد همدلی مشخص می شود که مسئولیت این مهم با چه کسی است و چه کارهای باید برای کاهش آلودگی هوا مدنظر باشد.

عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: وقتی دستگاه‌ها در کنار یکدگیر باشند مدیریت منابع واحد و هم‌افزایی مطلوبی صورت می‌گیرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری