جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۲
برنامه ۵ ساله دوم شهرداری تهران اولین برنامه عملیاتی با اتاق پایش در کشور است
عليرضا دبير با اشاره به اينکه برنامه 5 ساله شهرداري تهران براي اولين بار در شوراي سوم نوشته شد توضيح داد: برنامه 5 ساله عملياتي دوم شهرداري تهران، بسيار قوي ...

علیرضا دبیر با اشاره به اینکه برنامه ۵ ساله شهرداری تهران برای اولین بار در شورای سوم نوشته شد توضیح داد: برنامه ۵ ساله عملیاتی دوم شهرداری تهران، بسیار قوی تر از برنامه اول تدوین شده و اولین برنامه عملیاتی در کشور است که پیش‌بینی اتاق پایش در آن می‌تواند به تدوین هر چه بهتر برنامه ۵ ساله سوم منجر شود.در جلسه دیروز شورای شهر و در بررسی لایحه بودجه شهرداری علیرضا دبیر، رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، با اشاره به تصویب کلیات برنامه عملیاتی پنج ساله شهرداری تهران در شورای شهر اظهار داشت: در دنیا برنامه‌های عملیاتی زمانی به مشکل برمی‌خورند که انعطاف‌پذیر نباشند. بر این اساس ما یک اتاق پایش در برنامه ۵ ساله پیش‌بینی کرده‌ایم و یک اتاق پایش هم در کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون نظارت شورای شهر تشکیل خواهد شد. پایش مستمر منجر به بهتر شدن نظارت شورای شهر بر عملکرد شهرداری و به روز شدن برنامه و تدوین دقیق برنامه سوم خواهد شد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر با اشاره به اینکه برنامه پنج ساله جدید شهرداری تهران برای افق زمانی ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۷ نوشته شده توضیح داد: این برنامه که در واقع فعالیت‌ها و اقدامات شهرداری در طی پنج سال آینده بر مبنای چشم‌اندازها، اهداف، راهبردها و‌… را واضح می‌کند؛ حلقه واسط طرح‌های بلندمدت جامع و تفصیلی شهر و فعالیت‌های شهرداری تهران است به طوری که این سلسله مراتب از سطح چشم‌انداز تا پروژه‌ها و فعالیت‌ها تکمیل می‌شود.وی افزود: در فرآیند تهیه تا تصویب لایحه برنامه، در شهرداری تهران شش حوزه ماموریتی شامل حوزه‌های ماموریتی حمل و نقل و ترافیک، اجتماعی و فرهنگی، مدیریت و هوشمندسازی، شهرسازی و معماری، خدمات شهری و ایمنی و مدیریت بحران تعریف شد. این لایحه، با تلاش زیاد کمیته‌ها و کمیسیون‌های مختلف بررسی شد و در نهایت بعد از تصویب در کمیسیون تلفیق کلیات آن در صحن شورا نیز تصویب شد.

به گفته دبیر در نهایت با احتساب جلساتی که در کمیسیون تلفیق برای تصمیم‌گیری نهایی درباره این برنامه برگزار شده بیش از ۱۰ هزار نفر-ساعت جلسه در شورای شهر برای تبیین جهت‌گیری‌های شش حوزه ماموریتی برنامه پنج ساله شهرداری تهران برگزار شده تا سندی ماندگار از شورای چهارم تدوین شود.

دبیر تاکید کرد: از این به بعد کار اصلی کمیسیون‌ها شروع شده و یکی از افتخارات شورای چهارم این است که این برنامه بی‌سابقه عملیاتی را تدوین کرده است. شورای چهارم اولین برنامه عملیاتی کشور را ارائه کرده است و انشاءالله دوستان در نظارت و پایش این برنامه کمک کنند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری