جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۲
ضرورت تعامل شهرداری قم و اداره اوقاف قم

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم گفت: رویه تعاملی که بین شورا، شهرداری و اوقاف در حال حاضر وجود دارد باید ادامه پیدا کند تا بتوان مشکلاتی را که به وجود آمده است حل کنیم.

Print Friendly, PDF & Email

عباس ذاکریان در چهل و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به ضرورت رفع مشکلات ما بین شهرداری و اوقاف تاکید و اظهار کرد: رویه تعاملی که بین شورا، شهرداری و اوقاف در حال حاضر وجود دارد باید ادامه پیدا کند تا بتوان مشکلاتی را که به وجود آمده است حل کنیم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم افزود: در حال حاضر برخی گمان می‌کنند که در برخی از مناطق وقف مانع توسعه است اما با توجه به پویایی فقه جعفری این مشکلات و موانع را که به وجود آمده است باید با کمک و یاری یکدیگر برطرف کنیم.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و امور زائران شورای اسلامی شهر قم با اشاره به نظر شورای نگهبان در خصوص ماده ۱۰۱ عنوان کرد: اگر اراضی و املاک اوقاف را شهرداری و شورای اسلامی شهر تفکیک کند و ماده ۱۰۱ اعمال نشود این بدینم معنا است که شوارع این املاک را شهرداری و شورای اسلامی شهر باید بخرد.

عضو شورای اسلامی شهر قم خاطر نشان کرد: تمامی ارزش افزوده‌های که بر املاک تفکیک شده صورت می‌گیرد ناشی از شوارع و راه‌های دسترسی است به طور مثال یک قطعه زمین ۵ هزار متری ارزش افزوده آنچنانی ندارد اما زمانی که تفکیک می‌شود و راه دسترسی پیدا می‌کند ارزش افزوده پیدا می‌کند.

ذاکریان با اشاره به تفکیک اراضی و املاک توسط شهرداری عنوان کرد: اگر شهرداری اراضی و املاک را تفکیک کند این خدمات به شهر تحمیل می‌شود و از سوی دیگر به شوارع مبلغی را پرداخت کند منطقی نیست و اگر زمانی این اتفاق رخ دهد شهرداری و شورای اسلامی شهر با هیچگونه تفکیکی موافقت نمی‌کند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم تصریح کرد: اعضای شورای اسلامی شهر قم و شهرداری نیز بر رعایت وقف معتقد هستند زیرا که این یک اصل شرعی است و ما نیز به نوبه خود بر دستورات اسلام حساس هستیم.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و امور زائران شورای اسلامی شهر قم با اشاره به عدم دفن اموات در داخل شهر عنوان کرد: با توجه به توسعه شهر او مسائل و مشکلات زیست محیطی این عمل اوقاف بسیار پسندیده است که رویه باید ادامه پیدا کند./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری