جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۲
دعوای اداره برق و شهرداری ایرانشهر خیابانی شد

اختلاف مالی شهرداری و شرکت برق ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان که موجب صف کشی خیابانی این دو اداره و اختلال در خدمت رسانی به مردم شد، توجه افکار عمومی در منطقه را برانگیخت.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی این اختلاف از چند سال پیش آغاز و طی ماههای گذشته تشدید شده است، اما روز گذشته وارد مرحله جدیدی شدیدی شد، بطوریکه شرکت برق ایرانشهر با اعزام ماموران خود به شهرداری اقدام به قطع انشعاب این نهاد کرد و در مقابل عوامل و نیروهای شهرداری نیز با استفاده از چند دستگاه خودرو سبک و سنگین و ایجاد خاکریز مقابل شرکت برق ورودی این اداره را مسدود کردند.

این موضوع موجب درگیری لفظی شماری از کارمندان و مسوولان شرکت برق و شهرداری ایرانشهر نیز شد.

اگر چه این موضوع با دخالت فرماندار مورد رسیدگی قرار گرفت و وضعیت به حالت قبل از آن بازگشت اما مسوولان این دو نهاد یکدیگر را تهدید کرده اند در صورت هر گونه اقدامی از طرف مقابل، مقابله به مثل خواهند کرد.

مدیر شرکت توزیع برق ایرانشهر در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: افزون بر هفت میلیارد ریال از شهرداری این شهر مطالبات داریم و باوجود ارسال ۱۲ اخطاریه هنوز این نهاد برای پرداخت بدهی خود اقدامی نکرده است.

محمدخمر افزود: از دیگر سو شهرداری ایرانشهر اخیرا به شرکت برق اعلام کرده است فقط سه میلیارد ریال بدهی دارد و بقیه مطالبات ما را قبول ندارد.

مدیر شرکت توزیع برق ایرانشهر گفت: برگزاری چند جلسه با مسوولان شهرداری برای رفع اختلاف و تقسیط بدهی ره به جایی نبرده است و به ناگزیز مجبور به قطع انشعاب برق آنها شدیم.

خبرنگار ایرنا تلاش کرد با سرپرست شهرداری ایرانشهر تماس و نظر وی را جویا شود اما موفق به گفت و گو نشد.

مسوول روابط عمومی شهرداری به ایرنا گفت: قطعی برق شهرداری باعث اختلال در خدمت رسانی به مردم شده است.

مسعود شاهرودی در خصوص اقدام شهرداری در ایجاد خاکریز مقابل شرکت برق اظهار نظر نکرد اما گفت: اقدام شرکت برق ایرانشهر در قطع انشعاب شهرداری علاوه بر بروز خسارت به این نهاد در روند پاسخگویی به مردم تاثیر منفی گذاشته است.

ایرانشهر در ۳۲۵ کیلومتری جنوب زاهدان با داشتن آب کیفی و زمین های حاصلخیز کشاورزی از شهرستانهای مهم و پرجمعیت سیستان و بلوچستان است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری