جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲
رشد ۱۳ درصدی درآمد شهرداری تهران در ۸ سال گذشته
معاون مالي و اقتصاد شهري شهرداري تهران گفت‌: در 8 سال گذشته درآمد شهرداري تهران از 350 هزار دلار به 4500 ميليون دلار رسيده که اين به معناي جهش حدود ...

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گفت‌: در ۸ سال گذشته درآمد شهرداری تهران از ۳۵۰ هزار دلار به ۴۵۰۰ میلیون دلار رسیده که این به معنای جهش حدود ۱۳ درصدی این رقم است .

دکتر حسین محمد پورزرندی با بیان این با اشاره به افزایش درآمدی شهرداری تهران در هشت سال گذشته گفت‌: در این مدت درآمد شهرداری تهران از ۳۵۰ هزار دلار به ۴۵۰۰ میلیون دلاررسید که این میزان افزایش حدود ۱۳ درصدی را نشان می‌دهد . وی این حرکت را حاصل برنامه ریزی در توسعه درآمدهای پایدار و سرمایه گذاری بخش خصوصی دانست و افزود: درآمد پایدار شهر تهران در دوره اخیر مدیریت شهرداری تهران و از هشت سال گذشته از حدود ۱۲ درصد به ۴۰ درصد در سال جاری افزایش داشته است.

معاون شهردار تهران تصریح کرد‌:‌ با مقایسه میزان درآمدهای پایدار در جهان توسعه یافته که با درآمدهای پایدار ۹۰ درصدی شهر را اداره می‌کنند‌، قطعا دستیابی به این میزان از مشارکت مردمی‌زمان بر و در عین حال مهم است .

پورزرندی افزود‌: ‌درآمدهای پایدار در شهر تهران حاصل نگاه برد – برد به همکاری بخش خصوصی جهت سرمایه‌گذاری در پروژه‌های شهری و از سویی دیگر فرهنگ‌سازی در جهت مشارکت شهروندان در ساخت و توسعه شهراست.

وی تصریح کرد‌: از سویی دیگر استفاده از منابع بانکی و منابع خارجی در قالب ال.سی و همچنین ایجاد موسسه منسجم بانکی برای شهرداری‌های کلانشهر‌ها نیز از دیگر موضوعاتی است که در این زمینه بسیار حائز اهمیت است .

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری