جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲
اعضای شورای شهر به دنبال کسب درآمد برای شهرداری باشند

استاندار اردبیل گفت: شهرداری یک سازمان دخل و خرج دار است و اعضای شورای شهر و شهرداری با مشارکت های مردمی، به دنبال کسب درآمد برای شهرداری باشند.

Print Friendly, PDF & Email

مجید خدابخش عصر امروز در جلسه مجمع مشورتی بانوان عضو شوراهای اسلامی شهرستان های استان در سالن شهید باهنر استانداری اردبیل اظهار کرد: شهرداری باید درآمدی داشته باشد تا بتواند کمبودهای شهری را جبران کند و اعضای شورای شهر باید در جهت افزایش درآمد شهرداری تلاش کنند.

وی با بیان اینکه تأمین زیرساخت های شهری وظیفه دولت بوده، از اعضای شورای شهر حاضر در جلسه خواست قانون شهرداری را مطالعه کنند و هماهنگ با شهرداری عمل کنند.

خدا بخش تصریح کرد: مسافرت های خارج از کشور برای اعضای شورای شهر، می تواند در افزایش وسعت دید آن ها به توسعه شهری مؤثر باشد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه امکانات هر شهر بسته به قابلیت های آن شهر، تعریف می شود، خاطر نشان کرد: مشکلات بهداشتی و درمانی حاکم بر شهرستان ها، تنها به دست استاندار حل نمی شود به طوری که در بیله سوار بیمارستان احداث شد اما هیچ پزشکی برای ارائه خدمات در این مرکز حاضر نمی شود فعالیت کند.

وی با تشریح اینکه مطالعات مدیریتی زنان نشان دهنده کم بودن فساد مدیریتی و بالا بودن وجدان کاری زنان است، اظهار کرد: بانوان استان، می توانند در سمت های مدیریتی به خوبی ایفای نقش کنند.

استاندار اردبیل اشتغال را اصلی ترین دغدغه استان دانست و تصریح کرد: ما باید با تشکیل سازمان های مردم نهاد و گسترش خیرخواهی و مثبت نگری، زمینه اشتغال را در استان فراهم کنیم.

در این جلسه مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری ایجاد کمیسیون بانوان در شوراها و تشکیل گروه های NGO ویژه بانوان را از برنامه های مهم امور بانوان دانست و افزود: برای زنانی که سرپرست خانواده ها هستند خدمات ویژه و تسهیلاتی ارائه می شود.

ماریا موسوی با بیان اینکه بانوان استان اردبیل به یک فرهنگسرا نیاز دارند، گفت: برنامه ریزی کرده ایم برای سال آینده، به منظور تعیین جایگاه و نقش زنان در مدیریت شهری و شهرداری همایشی ویژه برگزار شود.

در این جلسه هر یک از اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری شهرستان های استان به بیان دیدگاه ها و مشکلات خود از جمله عدم وجود پارک بانوان و فرهنگسرا و  مراکز درمانی شبانه روزی در شهرستان های مربوطه، پرداختند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری