جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲
شورای عالی فنی در شهرداری شاهرود تشکیل شد

شهردار شاهرود از تشکیل شورای عالی فنی در این شهرداری خبر داد و گفت: بدون نظر کارشناسان این شورا هیچ طرحی در شاهرود اجرا نخواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email

سید حسن میرفانی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تاکید بر اینکه جلب رضایت مردم اولویت شهرداری ها است یادآور شد: شهرداری جزو اداراتی است که بیشترین ارتباط را با مردم دارد.

وی اولین قدم در مسیر کسب رضایت مردم را خوش رفتاری دانست و تاکید داشت: اگر در مدیریت شهری با مردم با اخلاق نیک برخورد نکنیم به فضای همدلی و همکاری مردم با شهرداری دست نخواهیم یافت.

کمبود نقدینگی در صندوق شهرداری شاهرود

شهردار شاهرود به کمبود نقدینگی صندوق شهرداری اشاره کرد و اظهار داشت: نگاه شهرداری ها به همکاری شهروندان است و از اعتبارات دولتی چیزی عاید شهرداری ها نمی شود.

میرفانی در گزارش عملکرد حدود ۶۰ روزه کاری خود در شهرداری شاهرود عنوان داشت: زیرسازی و آسفالت کردن جنوبی ترین نقطه شهر و تخلیه زمینی به مساحت تقریبی شش هزار متر مربع از نخاله های ساختمانی برای ایجاد فضای سبز واقع در شهرک بهشتی، جدول کشی و آماده سازی فضای سبز به مساحت حدود سه هزار متر مربع در شهرک بهارستان از جمله فعالیت های انجام شده در این مدت است.

وی اصلاح وضعیت هندسی حد شرق پادگان و بلوار شهید صیاد شیرازی را از دیگر برنامه های در دست اجرا خواند و تصریح کرد: تملک اراضی ادامه خیابان ۳۶ متری شهید رجایی تا حد فاصل بین میدان های امام حسین(ع) و میدان حسینی تا پایان سال انجام خواهد شد و با تعریض خیابان ۲۸ متری و خیابان غفاری از بار ترافیکی این مسیر کاسته خواهد شد.

ایجاد باغ ایرانی به سبک باغ شازده ماهان در شاهرود

شهردار شاهرود بیان داشت: ایجاد باغ ایرانی به سبک باغ شازده ماهان، باغ گل ها به سبک باغ گل های اصفهان و پارک هیجانی در محل پارک آبشار از دیگر طرح های شهرداری شاهرود است که نوید بهره برداری آن را تا آینده نزدیک به شهروندان شاهرودی خواهم داد.

میرفانی در رابطه با برنامه های فرهنگی در دست اجرای شهرداری شاهرود گفت: برگزاری سلسله نشست هایی با موضوع “سبک زندگی” در تالار شقایق های دانشگاه شاهرود با دعوت از کارشناسان و اساتید برجسته کشوری، برگزاری جشن های بزرگ در میادین اصلی شهر در اعیاد مذهبی و برگزاری ایستگاه های فرهنگی و هنری با موضوعات مختلف از جمله برنامه های فرهنگی در دست اجرای شهردای است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در رابطه با تفکیک زباله از مبدا نیز گفت: آگهی شناسایی و جذب پیمانکار خصوصی برای اجرای این طرح را داده ایم و جلسات کارشناسی آن نیز در حال برگزاری است و امیدواریم تا پایان سال بتوانیم با همکاری بخش خصوصی این طرح را به انجام برسانیم.

احداث کمپینگ زائر و مسافر به مساحت بالغ بر ۳ هکتار

شهردار شاهرود ایجاد زمین چمن مصنوعی در مناطقی از شهر و ساماندهی وضعیت رودخانه شهر را از برنامه های میان مدت و دراز مدت شهرداری شاهرود خواند و در رابطه با احداث کمپینگ زائر و مسافر نیز اظهار داشت: با مجوز اداره آب های زیرزمینی در فضای روبروی شهربازی به مساحت ۲/۳ هکتار این کمپینگ در حال احداث است که با احداث این کمپینگ خدماتی خوبی به مسافران و زائران علی بن موسی الرضا(ع) ارائه خواهد شد.

میرفانی احداث سرویس های عمومی بهداشتی در بازار شاهرود، ابتدای خیابان مزار در پارکینگ تاکسی ها را از دیگر برنامه های در درست اجرای شهرداری اعلام کرد و بیان داشت: نصب ADL در ایستگاه های اتوبوس به جهت راهنمایی و رفاه حال مسافران و نصب کتابخانه در اتوبوس های شهری به جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی از دیگر برنامه های شهرداری تا پایان سال جاری است.

وی از تشکیل شورای عالی فنی در شهرداری شاهرود نیز خبر داد و تاکید داشت: بدون نظر کارشناسان در شورای عالی فنی هیچ طرحی در شاهرود اجرا نخواهد شد.

شهردار شاهرود در خاتمه بر ضرورت اطلاع رسانی و تعامل دوسویه شهرداری و اصحاب رسانه تاکید کرد و اظهار داشت: توجه بیش از پیش شهرداری به زیبایی و مبلمان شهری، ساماندهی ترافیک و پارکینگ در مناطق مرکزی شهر، ساخت تندیس چهره های فاخر شهرستان و نصب آن در میادین شهر، ساماندهی ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر از جمله برنامه های شهرداری شاهرود

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری