جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲
بودجه شهرداری اصفهان ۳۸ درصد رشد داشته است

رئیس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: بودجه پیشنهادی شهرداری اصفهان در سال ۹۳، ۲۲۰۰ میلیارد تومان بوده و بودجه نقدی در ۷ سرفصل درآمدی پیش‌بینی شده که در مقایسه با بودجه سال جاری ۳۸.۷ درصد افزایش یافته است.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، غلامحسین صادقیان صبح امروز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان به منابع درآمدی شهرداری در بودجه پیشنهادی سال ۹۳ اشاره و اظهار کرد: با توجه به تصویب قانون خود‌گردانی شهرداری‌ها، چالش‌ها و مشکلاتی متعددی شهری، مدیران شهری را به افزایش درآمدی شهری به روش‌های مختلف ترغیب کرد.

وی با بیان این که این تصمیمات بدون در نظرگرفتن عوارض و مشکلات صورت گرفت، تصریح کرد: نتایج این تصمیم‌ها، ناهنجاری‌های بصری، ترافیکی، آلودگی هوا، از بین رفتن منظره طبیعی، زمین‌های کشاورزی و بسیاری معضلات زیست محیطی دیگر شد.

رئیس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: توسعه شهری از این طریق که با هدف ایجاد آرامش و آرامش شهروندان صورت گرفته، امروز تهدید‌کننده سلامت مردم و نسل‌های آینده است.

وی بیان کرد: امروزه متخصصان مدیریت شهری معتقد هستند که کلان‌شهر‌ها را نمی‌توان با یک دستورالعمل و بخش‌نامه موردی راهبری کرد و در دهه‌های اخیر در جهان برای به حداقل رساندن عوارض حاصل از توسعه کلان‌شهر‌ها، مباحث مربوط به توسعه پایدار در نظر گرفته می‌شود.

صادقیان با بیان این که متخصصان مدیریت شهری درآمد پایدار شهری کلان‌شهر‌ها را یکی از الزام‌های توسعه پایدار می‌دانند، اظهار کرد: از طرف دیگر درآمد‌های ناپایدار تحت تاثیر تغییرات اجتماعی، اقتصادی، طبیعی و سیاسی بوده که در صورت عدم تحقق، نوجب اجرا نشدن برنامه‌های از پیش تعیین شده و اخلال در خدمات شهری می‌شود.

وی با توضیح این که بودجه پیشنهادی شهرداری اصفهان در سال ۹۳، ۲۲۰۰ میلیارد تومان است، بیان کرد: بودجه نقدی در ۷ سرفصل درآمدی پیش‌بینی شده که در مقایسه با بودجه سال جاری ۳۸٫۷ درصد افزایش یافته است.

رئیس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان این که این درصد رشد در سرفصل‌های مختلف یکسان نمی‌باشد، تصریح کرد: عمده رشد بودجه مربوط به درآمد‌های ناپایدار است.

وی با اشاره به این که درآمد ناشی از عوارض عمومی در ردیف بودجه سال آینده ۷۳٫۳ نسبت به بودجه سال جاری رشد داشته، اظهار کرد: درآمد ناشی از عوارض اختصاصی در ردیف بودجه سال آینده نیز نسبت به بودجه سال ۹۲، ۵۶٫۸۶ رشد کرده است.

صادقیان به بهای خدمات و درآمد موسسات انتفاعی شهرداری اشاره کرد و گفت: در این بخش نیز ردیف  رشد بودجه سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲، ۱۹٫۲ است.

وی با بیان این که درآمد حاصل از وجوه و اموال شهرداری ۹۹٫۱۹ در بودجه سال ۹۳ رشد داشته، افزود: کمک‌های اعطائی دولت و سازمان‌های دولتی نیز در ردیف بودجه سال ۹۳، ۱۳٫۳۴ رشد کرده است.

رئیس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای اسلامی شهر اصفهان با توضیح این که در سایر منابع تامین اعتبار ۳۷٫۴ رشد منفی داشته‌ایم، بیان کرد: در ردیف بودجه سال ۹۳ میزان اعانات، هدایا و دارائی‌ها ۲۰٫۸ رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در مقایسه بودجه سال ۹۲ و ۹۳ شهرداری، منابع درآمدی بودجه سال ۹۳ شهرداری، ناپایدارتر از سال ۹۲ است و درآمد سال جاری مطمئن‌تر و قابل وصول‌تر است‌.

صادقیان تصریح کرد: با توجه به اهمیت و جایگاه درآمد‌های پایدار در توسعه شهر و تثبیت عمران و خدمات، تشکیل معاونت اقتصادی باید در دستور کار قرار گیرد تا با در نظر گرفتن ظرفیت‌های مختلف قانونی، ملی و بومی، بتوانیم در سال‌های آینده، بودجه متمرکز درآمد‌های پایدار به دست آوریم.

وی تصریح کرد: از شهرداری درخواست داریم، تدوین سند درآمد پایدار شهر را همراه با برنامه عملیاتی، مطابق با برنامه‌های ۵ ساله توسعه شهری در دستور کار قرار دهد.

رئیس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: با توجه به این که کلان‌شهر‌ها متحمل عوارض زیادی از شهر‌های مجاور می‌شوند، از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز تقاضا داریم، افزایش سهم‌ کلان‌شهر‌ها از درآمد حاصل از مالیات بر ارزش افزود را پیگیری کنند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری